Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"
(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!
ФАКТ
У Токіо покажуть фільм, знятий японцями на Рівненщині, повідомляє gazeta.ua. Його сюжет безпосередньо пов’язаний з українським дивом природи — Тунелем Кохання. Стрічка вийде на екрани японських кінотеатрів 21 лютого, повідомив активіст спільноти українців в Японії «Краяни» Павло Котенко, пише Укрінформ.
Романтичну драму «Клевань, Тунель Кохання» зняв торік японський кінорежисер Акійоші Імазакі. Прем’єра фільму відбулася на Ханойському міжнародному кінофестивалі.
Тунель Кохання — пам’ятка природи місцевого значення, розташована біля селища Клевань Рівненської області. Це — зелений прохід у лісовому масиві, утворений заростями дерев, кущів, які сплелися між собою та утворили дивовижний щільний тунель точної арочної форми, який став місцем паломництва туристів і закоханих.
У Києві відкриють кінотеатр для показу лише українських фільмів. Його презентують у кінці лютого на базі кінотеатру імені Чапаєва. У березні тут почнеться прокат-марафон нового українського кіно, повідомляє unn.ua з посиланням на Національну спілку кінематографістів України.
Репертуар кінотеатру буде побудовано таким чином, щоб кожен фільм демонструвався як на ранкових, так і на вечірніх сеансах. Досі у ньому показували артхаусне кіно, а також класику вітчизняного та світового кінематографа. Заклад має один зал на 100 місць. Кінотеатру повернуть історичну назву «Ліра», якої його було позбавлено 1937 року.
ЗНАЙ НАШИХ
Українські кінематографісти мають намір зняти сатиричний кіноальманах «Йод», повідомляє gazeta.ua. Проект є збіркою сатиричних короткометражок, хронометраж яких буде від 30 секунд до 3 хвилин. Планується зняти художні, документальні та анімаційні роботи, присвячені особливостям українського буття.
«Для цього проекту не потрібні державні гроші, плануємо знімати на фотоапарати й мобільні телефони, монтуватимемо у власних домашніх студіях на комп’ютері. Використовуючи тільки доступні нам та друзям-кінематографістам ресурси, змусимо можновладців навік забути про власну жадібність, дурість і нахабство. Будь-які прояви переліченого сатиричною луною відгукнуться в короткометражках нашого альманаху», — зазначає Дмитро Томашпольський, один з ініціаторів створення «Йоду».
Провідні біатлоністи планети нині готуються до вирішальних стартів сезону — 5 березня у фінському Контіолахті розпочнеться чемпіонат світу. Останнім перед світовою першістю етапом Кубка планети став норвезький — у Холменколлені на околиці Осло. Українські представники провели його на високому рівні, але не обійшлося і без втрат, яких можна було б уникнути.
Дуже нерівним вийшов восьмий етап для лідера чоловічої команди Сергія Семенова. Розпочалося все якнайкраще — вдруге у сезоні українець увійшов до трійки найкращих, і знову це зробив в улюбленій індивідуальній гонці. На дистанції 20 км Семенов пропустив уперед лише лідера загального заліку Кубка світу француза Мартена Фуркада і росіянина Євгена Гаранічева. Усі троє призерів стріляли влучно, закривши по 20 мішеней.
До першого матчу 1/8 фіналу Ліги чемпіонів із донецьким «Шахтарем» мюнхенська «Баварія» підходила в ролі беззаперечного фаворита. Та й узагалі, німецька команда вважається одним із претендентів на перемогу в нинішньому розіграші. Цього ніхто і не приховує. Не приховував сили «червоних» і головний тренер донеччан Мірча Луческу, який напередодні гри у Львові був лаконічним: «Звичайно, Баварія — фаворит».
Для «гірників» це був перший офіційний матч від 10 грудня 2014 року. А це два місяці і тиждень. За цей час підопічні Луческу провели збори в Бразилії та Іспанії. Тепер же їм доводилося повертатися додому досить рано, як для вітчизняного футболу, та пригадувати прохолодну українську погоду. Відпочивали більш ніж місяць і підопічні Хосепа Гвардіоли. З єдиним нюансом: вони вже встигли провести чотири офіційні поєдинки, в одному з яких отримали серйозного ляпаса від «Вольфсбурга». Розгромна поразка (1:4) боляче вдарила по самолюбству мюнхенців. Для них це був перший програш у нинішньому чемпіонаті Німеччини. І після цього був розгром «Гамбурга» з рахунком 8:0.
Шведські дослідники з Університету Лунда після проведення низки складних досліджень дійшли висновку, що розвинений головний мозок людини є заслугою прадавніх вірусів, які передаються у спадок, повідомляє megamedportal.ru.
Раніше вченими було доведено, що приблизно п’ять відсотків нашого ланцюжка ДНК — це так звані ендогенні ретровіруси. Дуже довго в наукових колах їх розглядали тільки як сміття та побічний ефект еволюційного розвитку людини і не надавали їм жодного значення. Однак тепер науковій групі на чолі з Йоханом Якобсоном удалося довести, що ці віруси відіграють чи не головну роль в основних функціях головного мозку — вони відповідають за регуляцію більшості генів.
Рак підшлункової залози, як відомо, — одна з найбільш смертоносних форм хвороби з виживанням усього 6% за п’ятирічний період. Традиційні методи лікування можуть виявитися неефективними для пухлин підшлункової залози, проте дослідники розробили новий пристрій, який забезпечує доставку ліків безпосередньо до джерела раку, що потенційно збільшує тривалість життя пацієнтів.
Рак підшлункової залози важко піддається лікуванню. Багато пацієнтів не мають яких-небудь попереджувальних симптомів захворювання, поки пухлина не досягає великих розмірів. Крім того, у більшості випадків пухлини підшлункової залози агресивні і швидко поширюються. При введенні лікарські засоби не можуть ефективно проникати у пухлину через щільну навколишню тканину і відсутність кровоносних судин.
За інформацією МОЗ України, до досягнення епідемічного порогу по ГРВІ нам залишилось якихось 55%. Простіше сказати, якщо порівнювати нинішній рівень захворюваності по Україні, то ми відстаємо від показників минулого року на 6%. Погано це чи добре, важко сказати, втім, однозначно можна стверджувати, що всім хворим слід вжити конкретних заходів із ліквідації самого захворювання та запобігання можливим його наслідкам.
Багатьом із нас подобаються, звичайно ж, методи, не пов’язані зі складними процедурами профілактики та лікування. І ми вирішили піти назустріч таким людям, запросивши на розмову фахівця в галузі фармацевтики. Поради дає кандидат фармацевтичних наук, доцент Ірина Бірюк.
Якщо впровадження писемності прийнято пов’язувати з іменами слов’янських просвітителів Кирила та Мефодія, то вже її активне поширення — із прийняттям християнства в 988 році. Причому цікаво, що Кирилові й Мефодію, які переклали на церковно-слов’янську мову основні релігійні тексти, присвячено дуже багато насамперед закордонних марок і конвертів (Болгарія, Греція, Чехія, Словаччина, держави колишньої Югославії, Австрія, Канада, Ватикан).
Натомість на наших теренах досить-таки широко й гучно відзначалося якраз тисячоліття хрещення Руси-України. Зокрема, два конверти з оригінальними марками випустила Пошта СРСР. А в Мюнхені відбулася навіть окрема філателістична виставка, присвячена цьому ювілеєві (штемпель датовано 24.08.1988).
Через усілякі буремні перипетії сьогодення якось трохи випала з поля зору знаменна дата — 1200-річчя від дня народження Мефодія Солунського, славнозвісного нашого просвітителя, місіонера (а під кінець його життя — архієпископа), творця слов’янської абетки. До того ж, нагадаємо, саме нині* численні прихожани Української греко-католицької церкви офіційно відзначають День рівноапостольних братів Кирила та Мефодія.
З цієї нагоди пропонуємо вам ознайомитися з тематичною статтею академіка Любомира Пирога — про історію зародження давньоруської грамоти і друкарства.
* * *
Але спочатку — коротеньке редакційне дос’є на щедро увіяного легендами й порохом часу ювіляра.
Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».