Україна туристична
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Субота Липень 13, 2024

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 04 Липень 2014 03:00

Не було б туристичного щастя, коли б нещастя не допомогло

Rate this item
(0 votes)

Міль­йо­ни лю­би­те­лів манд­рів ще на по­чат­ку ни­ніш­ньо­го ро­ку за схід­ним ка­лен­да­рем Бі­ло­го ко­ня бу­ли впев­не­ні: все бу­де доб­ре. Адже, як ві­до­мо, ста­рий кінь бо­роз­ни не псує. Од­нак не­спо­ді­ва­ний ро­сій­ський «пре­зент» у ви­гля­ді анек­сії Кри­му й під­лих на­ско­ків на Дон­бас до­по­мог­ли Яну­ко­ви­чу й ком­па­нії на­нес­ти Ук­раї­ні своє­рід­ний удар у спи­ну.

Це негативно позначилося на всьому. Туристична галузь — не виняток. За великим рахунком, людям не до вояжів. Порівняно з минулим роком кількість подорожуючих і до нас, і за кордон значно зменшилася. Ну а про Крим цього літа, як дехто вважає, взагалі можна забути. Про 6 млн курортників, 70% з яких були українці, лише згадуватимуть. Навіть росіяни не поспішають на незаконно захоплене ними узбережжя.
Ясна річ, такий ракурс подій вплинув і на висоту, вибачте за тавтологію, високого курортного сезону. Чимало турфірм завмерли, а сміливі оптимісти активно взялися за порятунок вітчизняної тургалузі. Радує й те, що руку підтримки їм, як і відпочивальникам, простягають європейські і турецькі колеги.


По­трі­бен нам бе­рег ту­рець­кий, а ми йо­му
— Слава Богу, на планеті є стабільні регіони, куди їздити безпечно, де туристична інфраструктура досягає найвищого рівня, а ціни на її послуги зовсім не високі, — каже Володимир Царук, очільник Асоціації журналістів, котрі пишуть про туризм. — Західні сусіди — Польща, Словаччина, Румунія, Чехія, Болгарія, Угорщина — йдуть назустріч: спрощують оформлення віз, розробили цікаві й доступні програми, в яких враховано потреби та можливості наших громадян. Маю на увазі, окрім відпочинку, ще й оздоровлення та лікування дорослих і дітей.
Ось, приміром, представництво Національного бюро з туризму Угорщини підготувало дюжину аргументів на користь відвідання їхньої країни. В цьому вони не одні. Без теплого Чорного моря українці не залишаться. Нинішнього літа морським лідером для наших мандрівників залишається Туреччина. Відпустка в державах Європи — Греції, Іспанії — також популярна, але через значне зростання курсу євро до гривні ці напрямки не становлять суттєвої конкуренції доларовим турецьким курортам.
За підготовку комплексних програм сезону однією з перших узялася провідна організація з понад 40-річним досвідом роботи — TUI Travel PLC. Щорічно у 180 країнах вона обслуговує понад 30 мільйонів туристів. Торік на міжнародному конкурсі World Travel Аwards за якість роботи та відповідальність її визнали кращим у світі туроператором і кращою чартерною авіакомпанією.
За повідомленням аташе з культури та інформації посольства Туреччини в Україні Берата Йилдиза, в 2013-му на курортах його батьківщини побувало 755 тисяч українців, що на 15% більше, ніж роком раніше. Це свідчить, що наша держава за кількістю туристів упевнено вписалася в десятку країн світу. За його словами, більшість турецьких готелів цього року не підвищували в доларовому еквіваленті вартості відпочинку. Багато хто пропонує навіть спеціальні акції для українських клієнтів.
Для наших громадян це плюс, бо, на жаль, через зростання курсу долара до гривні ціни підскочили десь на 20–30%. Утім, незважаючи на це, а також на скорочення кількості чартерних рейсів, Туреччина впевнено лідирує за кількістю заявок і співвідношенням ціна — якість.
— Економ-пакети відпочинку на всіх курортах, що пропонуємо, коштуватимуть від 370 зелених на тиждень у готелях 3–4 зірки за системою «все включено» та від 560 доларів у п’ятизіркових готелях, — гарантує Оуз Ергюль, директор із маркетингу та розвитку партнерства. — Для цього ми співпрацюємо з перевіреними авіаперевізниками UTAir та Windrose.
Є у нас і своєрідні прем’єри, тобто нові пропозиції. Ми перші, хто розробив програми з урахуванням особистих інтересів гостей. Наприклад, умови відпочинку для всієї сім’ї, для молоді або безпосередньо з дітьми. Виокремили спокійні зони, а також тихі, де мешкає публіка без малечі.
До слова, через політичну ситуацію в країні українці ввійшли в компанію європейських туристів, котрі, купуючи путівки, оселяються в готелях, де немає росіян. Їх обурює систематичний галас гучних розваг гуртів «під градусом». Українці ж не хочуть міжнаціональних конфліктів.
Господарі це розуміють і йдуть назустріч не тільки в цьому. Вони підготували проект продажу турів у розстрочку. Купуючи продукт TUI Ukraine, клієнт під нульовий відсоток річних може розтягти виплату до п’яти місяців. Вартість її не зміниться. Фахівці пропонують майже десяток варіантів купівлі турів у розстрочку.
Під кінець сезону знатимемо, як такі пільги вплинули на статистичні дані. Це вам не «Мамо, шикидим», а боротьба за клієнтів. Вона поширюється й на численні курорти тих країн, куди вирушають українці під опікою TUI Ukraine.
На цьому приємні сюрпризи для нас не закінчуються. Вперше цей відповідальний туроператор уже розпочав раннє бронювання турів масових напрямків на... зиму 2015-го. Охочі вже можуть подбати про зимовий відпочинок на лижних курортах і навіть в Єгипті.


Шлях України в Європу прокладений ще у Середньовіччі
Несподівані емоції та сильні враження теж уперше не обминули французів, щоправда, у Києві, куди вони приїхали завдяки Аlliance Francaise Ukraine. Занурившись у життя столиці з її Майданом у центрі, поспілкувавшись із колегами й простими городянами, вирішили піти назустріч українцям та запропонувати провести демократичні відпустки в їхній Верхній Савойї.
— Знаєте, що нас полонило і вразило? — поцікавилася мадам Катрін Реал-Ладен, доброзичлива господиня замку ХІІ ст. на березі озера Леман. — Дух, яким просичений Андріївський узвіз, велич і мальовничість Андріївської церкви над ним, різноманіття незвичних для нас мистецьких творів. Саме там у пань у вишиванках я придбала собі й донькам просто екзотичні намиста в народному стилі.
Де б ми не ходили під час екскурсії стародавнім Києвом, усе привертало увагу, закликало зафіксувати на фотокамеру. Побачили багато. А Майдан — приголомшив. Наскільки безстрашні й сміливі люди! Всім серцем за вас. Віримо: немарно наші народи першою об’єднала дочка Ярослава Мудрого Ганна, ставши дружиною короля Генріха І, а потім королевою Франції. Як бачите, шлях України в Європу прокладений ще в Середньовіччі.
Я — з росіян, котрі на батьківщині пережили революційні, воєнні страхіття, несправедливість. Мені пощастило світ побачити й на ноги стати у Франції. Ціную, люблю те, що вона дала всім рідним. Там, де мешкаємо, між Женевою і Евіаном, усе привабливе для туристів.
Збережені, відреставровані, перебудовані під готелі без порушень стилю палаци, монастирі, замки, маєтки приймають гостей з усіх усюд. Там затишно й комфортно. Зелене, екологічно чисте довкілля, здоровий клімат, ліси, парки зі столітніми деревами завжди доступні. Про це вже давно знають не тільки європейці, а й арабські шейхи. Хочемо, щоб українці теж вписалися в когорту постійних гостей. Проблем із мовою, увагою, дозвіллям — не буде.
Колеги мадам Катрін з Аlliance Francaise мають досвід контактування з нашими відповідальними за розвиток тургалузі. Тож і про Верхню Савойю та Лазуровий берег підготували детальну інформацію з урахуванням економічної ситуації в країні. Подейкують, що це шанс побувати на так званій верхівці Європи — горі Мон-Блан, круїзі по Женевському озеру, в гірському середньовічному містечку Сант-Поль-де-Ванс із відомими галереями мистецтв, а ще проїхатись маршрутом знаменитих гонок «Формули-1». Узагалі, там що не географічна точка, то перлина, оспівана уславленими поетами, прозаїками, кінематографістами.
У великій пошані також майстри кулінарії. Їхнє визнання вже прирівнюється до слави зірок театру, кіно. Ті, хто вчився в знаменитих кухарів або брав участь у престижних конкурсах на краще приготування страв, працюють у вишуканих ресторанах.
До такого своєрідного списку потрапили сестри-близнючки Кароліна і Марина із сім’ї готельєрів Реал-Ладен. Кароліна керує готелем у замку, а Марина — учениця кулінарного віртуоза Алена Дюкаса, як шеф-кухар очолює ресторан, у якому овочі й фрукти з їхнього саду.
Це — доволі поширений зразок сімейного бізнесу в туристичній галузі Франції. Їхні представники сподіваються невдовзі ознайомиться з подібним і в Україні. Можливо, обміняються досвідом. Ще вони хотіли б оглянути санаторії в Карпатах, Закарпатті, узбережжі Чорного та Азовського морів.


Ви­со­кий се­зон із «Кар­пат­ським сма­ком»
Вітчизняні ентузіасти теж намагаються тримати марку. Попри серйозну скруту не здаються, а роблять усе, аби співгромадяни могли хоча б на кілька днів вирватись із дому й побувати на екскурсіях, де їм покажуть дива дивні, розважать та ще й добре почастують. Звісно, все відбуватиметься на Батьківщині.
Романтично-смачні пропозиції розробила громадська спілка «Карпатський смак» спільно з киянами, львів’янами та швейцарцями, котрі вже два роки працюють над проектом «Розвиток органічного ринку в Україні». Він фінансується Державним секретаріатом Швейцарії з економічних питань (SEСО) та впроваджується Дослідним інститутом органічного сільського господарства.
Новація має слугувати підтвердженням походження, якості та смаку вирощеного, виготовленого в Чернівецькій, Івано-Франківській, Львівській та Закарпатській областях. Коли туристи побувають, приміром, у гостях у француза Ореста дель Соль, тобто його сімейному господарстві еко-фермі «Зелений гай» у Нижньому Селищі під Хустом, скуштують селиську салямі, козячий сир, м’ясні вироби, а ще й відпочинуть, то оцінять принади мандрів рідним краєм.
На цьому програма не завершується. Туристів везуть у мисливський замок барона Шенборна, запрошують до художників, що осіли в старовинному королівському замку в Чинадієво під Мукачевом, а звідти вже вирушають в улюблений угорськими сусідами замок-фортецю Паланок. Після таких емоцій мандрівникам на подвір’ї садиби зеленого туризму влаштовують бограч-паті з домашнім вином, піснями і танцями.
Програма вояжу розрахована на три дні. Її готували ті, кому добре відома місцева екзотика, тому й намагаються приїжджих знайомити з усім незвичним і здоровим. Возять у Велятино на буйволячу ферму, згодом показують ще й оленячу. У винних підвалах Королево поблизу Виноградова влаштовують дегустацію вин, частують вечерею в садибі з кулінарним майстер-класом.
Завершується подорож у маленькій Угорщині — місті Берегово, де вражень, національних смаколиків, вина, кави, а ще й термальних басейнів не бракує. 70% місцевих мешканців — угорці, які добре спілкуються своєю й державною мовою. Вони завжди радо зустрічають великі й малі групи подорожуючих, бо вміють і хочуть працювати в туріндустрії. Високий сезон для них став звичним уже явищем. Причетні до тургалузі вірять, що ось-ось його пік зачепить Буковину, Бессарабію, Волинь, Полісся й Наддніпрянщину, бо в дії прислів’я: «Не було б щастя, коли б нещастя не допомогло».
Оле­на СЕ­ДИК

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».