Розмаїття
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Вiвторок Липень 16, 2024

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 18 Липень 2014 03:00

Десять найпоширеніших мов світу?

Rate this item
(0 votes)

Населення Землі говорить майже на 7000 мовах. Проте лише кілька десятків із них мають офіційний статус у тих чи інших країнах і світове значення. Наприклад, в ООН є тільки 6 офіційних мов: англійська, арабська, російська, французька, китайська та іспанська.
Ми ж нині пропонуємо топ-10 найпоширеніших мов світу. Головним критерієм для оцінки поширеності стала кількість людей, які вважають ту чи іншу мову рідною.
1. Китайська (рідна для 1213 млн осіб).
Найпоширеніша мова у світі є офіційною у Китаї, Тайвані та Сінгапурі. На китайській складено 4,5% веб-сайтів мережі Інтернет. У китайській мові 10 діалектичних груп, причому діалекти так різняться між собою, що жителям різних районів Китаю часом неможливо зрозуміти один одного.
2. Англійська (рідна для 560 млн осіб).

Тож англійська — одна з найпоширеніших мов світу — визнана офіційною у 59 країнах. Англійською складено майже 57% веб-сайтів у Всесвітній павутині. Цікаво, що близько 70% слів у мові — запозичені.

3. Іспанська (рідна для 329 млн осіб).
Мова є офіційною в Іспанії, багатьох країнах Латинської Америки та Екваторіальній Гвінеї. Близько 4,5% веб-сайтів у мережі Інтернет використовують іспанську мову.
4. Арабська (рідна для 221 млн осіб).
Мова має статус офіційної, зокрема, в Єгипті, Ізраїлі, Алжирі, Іраку, Лівії, Лівані, Кувейті, Йорданії, Ємені, Марокко, Сирії, Тунісі, Судані, Саудівській Аравії, Сомалі, Сенегалі.
5. Гінді (рідна для 182 млн осіб).
Ця древня мова є найпоширенішою на території Індії і закріплена у Конституції країни як офіційна нарівні з 20 іншими мовами.
6. Бенгальська (рідна для 181 млн осіб).
Індоєвропейська мова, що зародилася у X– XII століттях, є офіційною у Республіці Бангладеш і широко використовується на території Індії.
7. Португальська (рідна для 178 млн осіб).
Поширенню рідної для населення маленької Португалії мови сприяла колонізація. Португальська — друга за популярністю мова у Латинській Америці. Вона є офіційною й у деяких країнах Африки, наприклад у Мозамбіку та Анголі.
8. Російська (рідна для 144 млн осіб).
Російська — офіційна мова Російської Федерації. Її для спілкування використовують люди в 33 державах світу, у тому числі у 7 з них мова має статус офіційної. 4,8% сайтів у мережі Інтернет складено російською мовою.
9. Японська (рідна для 122 млн осіб).
Попри те що японська є офіційною мовою тільки для однієї держави, вона використовується народностями 25 різних країн Азії. Значення японської мови збільшує і той факт, що Японія — четверта у світі держава за обсягом ВВП.
10. Німецька (рідна для 90,3 млн осіб).
Мову визнано офіційною в Німеччині, Швейцарії, Австрії, Ліхтенштейні, Люксембурзі. Німецька — друга за популярністю мова в мережі Інтернет — на ній оформлено 6,5% веб-сайтів.

 

НАЗВАНО КРАЇНИ, ДЕ ЛЮДИ СМІТЯТЬ БІЛЬШЕ ВСІХ В ЄВРОПІ
Незважаючи на всі вжиті у ФРН зусилля з утилізації сміття та зниження його кількості, німці виробляють значно більше сміття, ніж мешканці більшості інших країн Євросоюзу. У 2012 році кожен житель країни викинув у середньому 611 кг відходів, що відповідає 1,7 кг на день, повідомляє Федеральне статистичне відомство у Вісбадені. Середній показник по ЄС дорівнює 492 кг.
Ще більше сміття виробляють лише жителі Люксембургу (662 кг на рік), Кіпру (663 кг) і Данії (668 кг).
На останніх місцях — Естонія (279 кг) і Латвія (301 кг), повідомляє DW.
Натомість Німеччина опинилася на першому місці в ЄС за показником обсягів вторинної переробки. 65% відходів там удається переробити або перетворити на компост, а решту сміття спалюють. Середній показник перероблюваного сміття по ЄС — 42%.

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».