Розмаїття
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Субота Грудень 04, 2021

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

Четвер, 08 Травень 2014 03:00

Пам'ятник хрестителю Русі у Почаєві

Rate this item
(0 votes)

Цього літа в одному з найбільших релігійних центрів України — Почаєві мають намір установити пам’ятник Хрестителю Русі Володимиру Великому, повідомляє Укрінформ. Над створенням нової історичної пам’ятки працює архітектор зі Львова Юрко Білас. 

Автор ідеї наповнив бронзову фігуру «почаївського» Володимира Великого значним символізмом. «Перериваючи язичництво в Україні, князь постане у колі давнього кельтського гранітного хреста, а замість постаменту під його ногами буде чавунний дзвін — провісник благовісту. Він опиратиметься на щит із зображенням тризуба, який із родинного герба став всеукраїнським. Архітектурна композиція завершується аркою, що демонструватиме спорідненість із бароко самої Лаври. Духовна святиня буде за плечима у князя, він неначе спустився до людей із храму», — розповів архітектор.
Передбачається, що пам’ятник у Почаєві постане на свято Трійці.НОВИЙ ПОРТАЛ ПРО КНИЖКИ
«У наш час дуже важко знайти добрий книжковий продукт — оригінальну художню літературу, якісний нонфікшн, добрі переклади. Пропонуємо тільки перевірені книги українських та закордонних авторів»,— наголошують засновники нового порталу про книжки «Закладинка», повідомляє i-pro.kiev.ua. Пріоритетами називають захопливий зміст, аналіз, якісні переклади та вишуканий дизайн. Ітиметься про книжки знаних українських авторів і знакові закордонні книжки, перевірені світовою читацькою аудиторією.
Раз на місяць дві книжки матимуть дуель на «Закладинці». Зазвичай це праці одного автора або книги різних авторів на схожу тематику. Окрім аналітичних матеріалів, на сайті є розділ тематичних фотосесій BookLook і відеоблог, присвячений авторам, перекладачам, дизайнерам та всім, хто пов’язаний із писемністю й видавничою справою. У розділі «Цифровий архів» розміщуватимуть відскановані видавничі раритети україніки для вільного доступу. Адреса «Закладинки»: http://zakladynka.com.ua/.

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».