Наука і техніка
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Понедiлок Липень 22, 2024

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 27 Червень 2014 03:00

«Морський старт»-2014 спрацював успішно

Rate this item
(0 votes)

У цен­трі ін­фор­ма­цій­них звяз­ків дер­жав­но­го під­при­єм­ства «Конс­трук­тор­ське бю­ро «Пів­ден­не» іме­ні М. К. Ян­ге­ля», що у Дніп­ро­пет­ров­ську, на про­хан­ня ко­рес­пон­ден­та «Де­мо­кра­тич­ної Ук­раї­ни» про­ко­мен­ту­ва­ли успіш­ний пуск ра­ке­ти-но­сія «Зе­ніт-3SL», який від­був­ся в ек­ва­то­рі­аль­ній зо­ні єв­ро­пей­сько­го кос­міч­но­го апа­ра­та те­ле­ко­му­ні­ка­цій­но­го при­зна­чен­ня Еutel­Sat-3B.

— Цей пуск «Зеніта-3SL» став першим у нинішньому 2014 році стартом за міжнародною програмою Sea Launch, в якій беруть участь корпорації, підприємства і компанії чотирьох країн — України, США, Росії та Норвегії, — розповів керівник центру інформаційних зв’язків КБ «Південне» Юрій Мошненко.
Із базового порту Лонг-Біч, що на Західному узбережжі США у штаті Каліфорнія, до району острова Різдва на екваторі у Тихому океані — традиційної точки пусків ракет-носіїв за програмою Sea Launch (у перекладі з англійської означає «Морський старт») — прибули самохідна платформа «Одіссей», яка відіграє роль плавучого космодрому, і складально-командне судно «Сі Лонч Коммандер».

Підготовку до пуску здійснювала міжнародна команда, до якої входили й українські фахівці — представники КБ «Південне» (де була спроектована ця ракета й розроблені її перший та другий ступені) і ВО «Південний машинобудівний завод» (серійний їх виробник у кооперації з низкою підприємств-партнерів). А оскільки «Зеніт-3SL» є триступеневою ракетою, третій її ступінь (розгінний блок ДМ-SL) розроблено і виготовлено в ракетно-космічній корпорації «Енергія» імені С. П. Корольова, що в російському Підмосков’ї.
— Пуск «Зеніта-3SL», — веде далі Юрій Мошненко, — відбувся 27 травня вночі, коли у Києві було 00 годин 10 хвилин (на тому меридіані в Західній півкулі нашої планети, де на просторах Тихого океану є екваторіальна точка «Морського старту», в момент пуску був ще день). Усі операції пройшли штатно — і ракета вивела супутник EutelSat-3В (масою майже шість тонн, а точніше — 5967 кілограмів) на розрахункову орбіту, де надалі ним опікуватимуться оператори замовника.
Цей телекомунікаційний космічний апарат, виготовлений компанією Аstrium, працюватиме, перебуваючи на геостаціонарній орбіті з точкою стояння на три градуси східної довготи. Запланований термін експлуатації супутника — 15 років, протягом яких він забезпечуватиме прямий зв’язок між Європою та Азіатсько-Тихоокеанським регіоном, а також передачу даних між Південно-Східною Азією і Африкою.
Генеральний директор компанії EutelSat, якій належить супутник, Мішель де Розен зазначив: «Ми раді ще одній можливості спільної праці з фахівцями Sea Launch щодо нинішнього пуску, який став третім після двох минулих успішних пусків ракет-носіїв «Зеніт-3SL» з нашими космічними апаратами EutelSat-7 West А (у 2011 році) та EutelSat-70В (у 2012-му). А загалом підписаний контракт передбачає в перспективі — до кінця 2015 року — розширення цього орбітального супутникового угруповання EutelSat до шести таких космічних апаратів».
Нагадаємо, що реалізація міжнародної програми Sea Launch розпочалася наприкінці ХХ ст., а перший пуск із «Морського старту» відбувся 10 жовтня 1999 року. Від того часу здійснено вже 36 пусків, з яких 33 були успішними. Попереду — продовження цієї перспективної програми, яка базується на високих технічних, технологічних і економічних показниках екологічно чистих ракет-носіїв «Зеніт-3SL» та плідному міжнародному співробітництві.
Вадим ФЕЛЬДМАН
Фото компанії Sea Launch

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».