Соціальна політика
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Середа Червень 23, 2021

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 18 Жовтень 2019 11:30

Реформа прожиткового мінімуму

Rate this item
(0 votes)

Міністр соціальної політики України Юлія Соколовська представила концепцію реформування прожиткового мінімуму (ПМ) в Україні.
«Ініціатива передбачає відв’язку понад 150 видів соціальних виплат та фінансових показників від прожиткового мінімуму. При цьому пенсії та допомога малозабезпеченим сім’ям залишаться єдиними видами виплат, прив’язаними до ПМ.
Розмір усіх інших виплат пропонуємо встановлювати в абсолютних цифрах і переглядати їх кожного року при прийнятті Державного бюджету», — заявила міністр.

За словами Юлії Соколовської, така реформа (відв’язка від прожиткового мінімуму) не призведе до зменшення розміру соцдопомог. Для деяких категорій населення розмір виплат навіть збільшиться.
«В той же час, — підкреслила міністр, — це дозволить нам реально допомогти сім’ям — щоб вони жили не нижче рівня бідності. Державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям стане ефективнішою — для сімей, що у складних життєвих обставинах, розміри виплат збільшуватимуться».
Дана ініціатива була представлена для обговорення на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів 11 жовтня.
Як зазначила голова Комітету Галина Третьякова, пропозиція Міністерства соціальної політики свідчить про бажання нового керівництва «проводити справжню соціальну політику та реально допомагати тим українцям, які цього справді потребують».
У той же час перший заступник голови Комітету Михайло Цимбалюк назвав пропозицію «революційною» і такою, що справді може змінити життя людей на краще.
На засіданні сторони домовилися про проведення громадських та комітетських слухань на цю тему для формалізації пропозиції і оформлення її у відповідний законопроект.

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».