Соціальна політика
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Субота Грудень 04, 2021

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 20 Липень 2018 12:00

Стабілізація на ринку праці

Rate this item
(0 votes)

На території України вперше за тривалий час (з 2013 р.) почала відбуватися стабілізація ситуації на ринку праці: зростання чисельності зайнятого населення, зниження рівня безробіття.
Про це заявив виконуючий обов’язки голови Державної служби зайнятості (Центрального апарату) Валерій Ярошенко під час наради керівництва Служби щодо підсумків роботи за перше півріччя та визначення пріоритетних завдань діяльності до кінця поточного року, яка проходила в Херсоні.

«Покращення ситуації на ринку праці є наслідком поступового економічного зростання. Так, зростання ВВП в І кварталі п. р. становило 3,1% порівняно з І кварталом минулого року. Кількість вакансій у базі даних Служби зайнятості збільшилася на 8% — до 616 тис. одиниць.
Кількість працевлаштованих за сприяння Державної служби зайнятості становила 428 тис. осіб. При цьому 47% з них були працевлаштовані оперативно до надання статусу безробітного», — наголосив В. Ярошенко.
За його словами, зростання чисельності зайнятих до 16 млн осіб є позитивною динамікою, а зниження рівня безробіття до 9,7% (за методологією МОП) — показник, що характеризує поступовий вихід ринку праці з кризи. Але рівень безробіття в Україні вищий за показники майже в усіх країнах ЄС (середній рівень безробіття в ЄС — 7,4%).
Як зазначив керівник Служби, серед основних проблем є професійнокваліфікаційний дисбаланс між попитом та пропозицією робочої сили. Зокрема, 70% — випускники освітніх закладів здобувають вищу освіту, 30% — професійну, а в Європі ці показники протилежні.
Як наслідок, в окремих містах серед зареєстрованих безробітних понад 80% мають вищу освіту (Одеса — 89%, Київ — 87, Львів — 85, Харків — 82, Дніпро — 80%).
При цьому найбільший попит роботодавців спостерігається на кваліфікованих робітників (швачки, слюсарі, електромонтери, електрогазозварники, муляри, маляри, монтери колії, бетоняри, водії, трактористи, токарі, столяри, пекарі тощо).
Ще однією проблемою є значні обсяги неформальної зайнятості. За даними Держстату, в неформальному секторі зайнято 3,5 млн осіб — 22% зайнятого населення. Але реально ці цифри можуть бути більшими. Також негативним фактором на ринку праці є невисокий рівень заробітної плати порівняно з країнами ЄС, що стимулює проблему трудової міграції.
Серед основних завдань плану пріоритетних дій уряду до 2020 р. визначено сприяння продуктивній зайнятості та реформа ринку праці, розвиток послуг у територіальних громадах.
На сьогодні завершено процес реорганізації Служби в частині зміни організаційної структури. В результаті реорганізації з 517 базових центрів зайнятості 55 залишилися в статусі юридичної особи, 429 — перетворено на філії. Передано адміністративногосподарські функції з базового на регіональний рівень, зокрема нарахування допомоги по безробіттю.
Наразі вивчається питання щодо можливості передачі ще окремих функцій на обласний рівень. Передача функцій збільшила чисельність працівників, які надають послуги клієнтам Служби зайнятості.
«Нами впроваджуються інноваційні підходи на засадах рекрутингу, нові онлайнсервіси, налагоджена комунікація з роботодавцями щодо підбору персоналу електронним спілкуванням», — підкреслив В. Ярошенко.
Для попередження ризиків довготривалого безробіття з січня цього року запроваджено профілювання безробітних та соціальний супровід під час та після працевлаштування за підходом кейсменеджменту. Профілювання пройшли 250 тис. осіб, з них 16 тис. особам з числа вразливих категорій запропоновано надання соціальних послуг за підходом кейсменеджменту.

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».