Соціальна політика
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
П'ятниця Липень 19, 2024

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 07 Лютий 2014 02:00

На лютневі пенсії буде спрямовано понад 21 млрд

Rate this item
(0 votes)

Міністерство доходів і зборів планує вже найближчим часом упровадити єдину звітність з податку на доходи фізичних осіб та єдиного соціального внеску. Це неодноразово обговорювалося на зустрічах представників ділових кіл з керівництвом Міністерства й було підтримано керівником відомства Олександром Клименком. 


Об’єднання звітності дозволить скоротити документообіг для підприємств та самозайнятих громадян, а також зменшить для них витрати часу на виконання процедур зі сплати податків.
За дорученням міністра фахівці відомства розробили кілька варіантів об’єднання звітності, які виносяться на обговорення із громадськістю. Зокрема, експерти Міністерства пропонують уніфікувати не тільки документообіг, а й бази даних щодо платників ПДФО та ЄСВ. Для об’єднаного звіту підприємцям запропоновано два варіанти: приєднання відомостей про сплату ЄСВ до загальної декларації про доходи або, навпаки, внесення записів про нарахування ПДФО до звітності зі сплати єдиного внеску.


Фахівці Міністерства підкреслюють, що об’єднання звітності — це черговий крок у рамках реформи адміністрування єдиного соціального внеску, яка розпочалася з передаванням у 2013 р. цієї функції від Пенсійного фонду до Міністерства доходів і зборів України. У майбутньому міністерство також планує розширити можливості для подавання об’єднаної звітності в режимі он-лайн.

ЗРОСЛИ ВИПЛАТИ МАЛОЗАБЕЗПЕЧЕНИМ СІМ'ЯМ З ДІТЬМИ
У лютому всі сім’ї з дітьми, які отримують допомогу по малозабезпеченості, одержать підвищені виплати. Про це повідомила в. о. міністра соціальної політики України Наталія Королевська під час селекторної наради щодо стану соціальної сфери.
«У рамках Соціальних ініціатив Президента України збільшено розміри допомог малозабезпеченим сім’ям. Зокрема, цього року рівень забезпечення прожиткового мінімуму для дітей зріс до 85% проти минулорічних 75%. Крім того, доплата на дітей від трьох до 13 років зросла до 250 грн, а на дітей від 13 до 18 років — до 500 грн», — сказала Н. Королевська.
Вона відзначила, що відповідні зміни передбачені державним бюджетом на цей рік, і наголосила, що документ був ухвалений тільки в середині січня, тому перераховуватимуть виплати вже в лютому. Отже, місцевим управлінням соціального захисту слід провести перерахунок призначеної допомоги малозабезпеченим сім’ям без звернення громадян, а також забезпечити доплату допомоги за січень п. р. у лютому.
Міністр переконана, що в нинішніх непростих політичних умовах соціально незахищені громадяни не повинні ставати заручниками протистояння, й тому соціальна сфера має працювати стабільно і сконцентруватися на повсякденній роботі: «Незважаючи на складну ситуацію в країні та особливо в окремих регіонах, які працювали в екстремальних умовах, у січні нам вдалося забезпечити стабільну роботу соціальної сфери. Ми виходили з того, що прості люди, не має значення — на Заході чи на Сході, — не повинні стати заручниками протистояння».
Н. Королевська подякувала за терпіння та розуміння всім співробітникам — від керівників до рядових соціальних фахівців, які весь цей час працювали і продовжують працювати з подвійним, інколи й з потрійним навантаженням: «Особливо у тих областях, де відбулися захоплення обласних адміністрацій та міських рад, зокрема Львівській, Тернопільській, Рівненській, Волинській та інших. Завдяки вам були захищені сотні тисяч найбільш вразливих людей — інвалідів, ветеранів, малозабезпечених».
Урядовець переконана, що ситуація із соціальними виплатами нині є абсолютно контрольованою: «На сьогодні усі соціальні гроші за січень переказані людям. Нашим найбільшим досягненням є те, що усі 13,7 млн пенсіонерів отримали кошти по графіку і в повному обсязі. Усього в січні виплачено 21,2 млрд грн пенсій. Майже 4 млн сімей отримали 3,4 млрд грн державної соціальної допомоги. Також переказано понад 1,4 млрд грн коштів із фондів соціального страхування».
Довідково. На 2014 р. рівень забезпечення прожиткового мінімуму становить:
— для пенсіонерів та інвалідів — 100% прожиткового мінімуму (нині — 949 грн);
— для працездатних осіб — 21% (255,78 грн);
— для дітей віком до шести років — 85% (877,20 грн);
— для дітей віком від шести до 18 років — 85% (1093,10 грн);
— для дітей віком від шести до 18 років (у разі навчання) — 85% прожиткового мінімуму (1035,30 грн). 

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».