Здоров'я
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
П'ятниця Липень 19, 2024

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 17 Жовтень 2014 03:00

Компонент зеленого чаю допоможе у боротьбі з раком

Rate this item
(0 votes)

Сінгапурські вчені виділили із зеленого чаю речовину, за допомогою якої розробили ефективно працюючу систему доставки лікарського засобу до місця пухлини. Результати дослідження були опубліковані у Nature Nanotechnology.
Завдяки новому підходу ефективність доставки лікарського засобу до злоякісних клітин зросла вдвічі. У зеленому чаї міститься галлат епігаллокатехін (EGCG) — антиоксидант, відомий своїми терапевтичними властивостями. Вчені використали це з’єднання і створили наноносій, який набагато ефективніше доставляє препарат до місця пухлини. Це дозволяє значно збільшити смертність пухлинних клітин.
Як показали результати дослідження на тваринах, нанокомплекс, створений на основі компонента зеленого чаю, разом із герцептіном набагато ефективніший дії лише самого герцептіна.

Завдяки новому наноносію діюча речовина препарату вдвічі більше накопичувалася у пухлинних клітинах, що вказує на поліпшення здатності препарату знищувати пухлину. Також це дозволило на 70% знизити накопичення токсичного препарату у печінці і нирках і на 40% — у легенях.
Творці нового наноносія для протипухлинних препаратів вже подали заявку на патентування своєї розробки. Нині вони планують адаптувати цю технологію для проведення клінічних досліджень.

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».