Культура
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Субота Грудень 04, 2021

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 17 Жовтень 2014 03:00

Навіть один рік – поважний вік

Rate this item
(0 votes)

Рік то­му На­ціо­наль­ною опе­ре­тою Ук­раї­ни був ство­ре­ний Мис­тець­ко-кон­церт­ний центр іме­ні Іва­на Коз­лов­сько­го. Дня­ми він гос­тин­но за­про­сив ша­ну­валь­ни­ків му­зич­но­го мис­тец­тва на від­крит­тя сво­го дру­го­го се­зо­ну.

«Ми переживемо всі війни та незгоди, бо і у Івана Козловського вистачило історичних подій на все життя. Він пережив падіння двох імперій, революції та війни, а після війни, у страшні сталінські часи спромігся на власні кошти побудувати дітям музичну школу в рідному селі — Мар’янівці. І збулася мрія його життя — співати разом із хором Мар’янівської школи на великій сцені!» — наголосила керівник Центру Козловського Тетяна Зозуля.
Серед новинок сезону, який буде приурочений до 115-річчя від дня народження Івана Семеновича, можна буде відвідати фортепіанні вечори, вокальні проекти, що познайомлять публіку з творчістю сучасних вітчизняних виконавців, художні виставки, камерні концерти, танцювальні вечори, благодійні заходи.


Зокрема, до дня святого Миколая — захід із метою збору коштів на потреби дітей, батьки яких загинули під час трагічних подій в Україні. Також залишаться найбільш удалі проекти минулого сезону. Це — вистава за творами Тараса Шевченка «І на оновленій землі...» (постановка народного артиста України Олександра Кравченка), проект «Молоді режисери України представляють», новорічна святкова вистава на музику В. Моцарта — «Казка про чарівну флейту», вечори українського романсу та поезії. Як зазначив художній керівник Національної оперети Богдан Струтинський: «Центр буде відкритий для кожної творчої особистості, яка хоче себе чесно реалізувати».
Та повернемося до самого концерту, що мав назву «Мрії Івана Козловського» і ще раз засвідчив — українські митці намагаються опанувати найкращі зразки світової музичної спадщини та водночас шанобливо ставляться до національної культури.
Родзинкою концерту стали сцени з музичної вистави «Іван Козловський — віра, надія, любов...», в якій представлено архівні записи у виконанні Івана Семеновича та присутні чотири дійові особи — Любов (Галина Грегорчак), Віра (Любов Сагат), Надія (Яна Шкуратівська) та Сталін (Павло Денисенко). Для характеристики образу Сталіна недаремно була обрана арія Бориса з опери М. Мусоргського «Борис Годунов», аби показати, що сутність диктаторів із віками не змінюється.
Крім цього, на концерті пролунали привітання викладачів та вихованців Мар’янівської школи естетичного виховання імені Івана Козловського і Національної музичної академії України імені Петра Чайковського. А завершився концерт молитвою за Україну — «Боже великий, єдиний...», що ніби стала символом єднання виконавців та глядачів.
Едуард ОВЧАРЕНКО

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».