Культура
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Недiля Червень 16, 2024

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 19 Вересень 2014 03:00

Столична оперета розпочинає ювілейний сезон

Rate this item
(0 votes)

Ще й досі шанувальники жанру оперети згадують розкішний гала-концерт, яким завершив свій попередній, 79-й сезон Київський національний академічний театр оперети. Двадцять вісім номерів, що увійшли до програми, вразили всіх широким спектром стилістичного розмаїття — від класичної опери і балету (Дж. Россіні, Ж. Бізе, П. Чайковський) та класичної оперети (Ф. Легар, І. Кальман, Ф. Ерве) до фрагментів популярних мюзиклів другої половини ХХ ст. (Дж. Кандер, К. Портер, Ф. Вальдхорн, А. Менкен, О. Колкер) і всесвітньо відомих шлягерів (Оnly you, Per te, «Річки Вавілона», «Життя у рожевому кольорі») та пісень із кінофільмів («П’ятий елемент», «Титанік»).
У поєднанні з чудовим звучанням оркестру театру під орудою восьми диригентів, які почергово стояли за пультом, та блискучими виступами артистів балету і хору, динамічною режисерською концепцією, що перетворювала кожний номер на унікальну міні-виставу, той гала-концерт гідно завершив минулий сезон столичної оперети.
Про те, чим він ще порадував киян та гостей столиці, про плани на новий ювілейний, 80-й театральний сезон, поділився художній керівник Національної оперети, заслужений діяч мистецтв України Богдан Струтинський.

— Усі найприскіпливіші критики і шанувальники вашого театру визнають, що минулий сезон видався надзвичайно цікавим і успішним.
— Сезон для нас став насиченим і плідним. Ми випустили три різножанрові прем’єрні вистави: оперету «Мадемуазель Нітуш» Ф. Ерве, балет-феєрію «Кармен-сюїта» Ж. Бізе, мюзикл «Труффальдіно із Бергамо» О. Колкера, а ще презентували 10 брендових концертів, кожний з яких містив багато нових номерів. Крім того, провели ІІ Міжнародний фестиваль «О-ФЕСТ-2014».
— Цей фестиваль мав також великий резонанс. Він, як і попередній, тривав два дні у місті Буча на сцені Літнього театру та в Києві, у вашому театрі. Як ви організовували його цього року?
— Для цього довелося докласти чимало зусиль, адже часи зараз у країні непрості. Тішить, що «О-ФЕСТ-2014» зібрав провідних артистів і музикантів із 13 країн. Фестиваль відкрив Україну для світу як цивілізовану культурну державу, де проживає інтелектуальна, творча нація. Вважаю, що він зробив інвестицію у майбутнє — у розвиток туризму та інтернаціонального співробітництва, насамперед у сфері культури.
Суттєвим є те, що всі артисти, котрі приїхали, залишилися задоволеними. За короткий час вони встигли полюбити Україну, її культуру, звичаї, кухню, талановитих, щирих людей та обіцяли наступного разу приїхати сюди знову вже зі своїми сім’ями, рідними і друзями.
— Після завершення сезону ваш театр не одразу «пішов на канікули». Він брав участь у фестивалі, що проходить у Литві. Чи вперше він туди завітав?
— Починаючи з 2005 року, відтоді, як театр уперше взяв участь у фестивалі «Оперета в Каунаському замку», поїздки представників трупи Національної оперети до Литви стали регулярними, а участь у фестивалі — доброю традицією. Там завжди досить різноманітна і цікава програма. Цього разу були запрошені наш диригент — Оксана Мадараш і соліст-вокаліст Ігор Левенець. Наших у Литві люблять і завжди добре приймають. Я вчергове переконався, що фестиваль — це потужна, ударна сила тієї країни, де він проводиться. Він, так би мовити, популяризує у світі цю країну.
— У попередні роки Національна оперета мала виступи за кордоном, а де саме?
— Крім Литви, ми їздили до Сербії, а ще брали участь у дев’яти проектах у Німеччині завдяки співпраці з гастрольним агентством «Арена».
Тепер у наших планах — вечір класичної опери в Будапешті, у приміщенні Державного театру опери і балету. Нещодавно наш театр підписав договір про співпрацю з Національним театром Болгарії, тож на майбутнє є перспективи.
— Чим порадує столична оперета киян і гостей міста у ювілейному, 80-му сезоні?
— Національна оперета планує реалізувати низку цікавих прем’єр. Робота йтиме над втіленням одного з найвідоміших бродвейських мюзиклів «У джазі тільки дівчата» Дж. Стайна, малечу чекає музична вистава за мотивами казки С. Маршака «Кицьчин дім». У планах — постановка класичної оперети, це один із творів І. Кальмана.
Уже 19 вересня театр разом з Університетом банківської справи Національного банку України проведе спільний благодійний проект «Єдина Україна» з метою збору коштів на потреби української армії. У рамках заходу відбудеться вистава «Welcome to Ukraine, або Подорож у кохання». Кошти від продажу квитків на виставу підуть на реабілітацію бійців — учасників АТО, які зараз потребують невідкладної медичної та психологічної допомоги.
Наступним проектом театру стане «Вечір мюзиклу» 31 жовтня. Прихильників класики чекає симфонічний концерт «Від Баха до Оффенбаха» 28 листопада. З нагоди 80-річчя від дня заснування Національної оперети ми готуємо грандіозну святкову програму Bravo l’Operette!, побачити яку глядачі зможуть 19 грудня. А напередодні Нового року, 26 і 27 грудня, публіку чекає новорічний проект, присвячений музичній спадщині композиторів родини Штраусів.
У новому сезоні Оперета знову порадує багатим репертуаром, брендовими шоу-програмами до Дня всіх закоханих та жіночого свята. Серед оригінальних концертів особливе місце посяде концерт, наповнений музикою українських композиторів, які народилися в різних куточках України і творчість яких пронизана щирістю і любов’ю до Батьківщини, — «Україна в піснях і романсах». Не обійдеться без масштабних міжнародних проектів, серед яких — музичний фестиваль «О-ФЕСТ-2015», котрий уже втретє збере на сцені театру провідних артистів і музикантів із різних країн світу.
— У чому Ви бачите своє головне завдання як художній керівник театру?
— Основне завдання — підсилювати репертуар театру новими постановками. Новий матеріал формує мислячу трупу, активніше сприяє залученню артистів до творчого процесу і дозволяє тримати їх у конкурентному полі. А це в кінцевому результаті розширює світогляд артистів, формує гарні смаки, сприяє зростанню майстерності.
Сергій ПИРОГОВ

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».