Розмаїття
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Вiвторок Квiтень 16, 2024

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 15 Серпень 2014 03:00

«Людина з кіноапаратом» — фільм усіх часів

Rate this item
(0 votes)

Українську стрічку Дзиґи Вертова «Людина з кіноапаратом» (1929) визнано найвизначнішим документальним фільмом усіх часів. Результати голосування оприлюднив Британський кіноінститут, видавець найстарішого кіножурналу Sight & Sound, повідомляє radiokultura.org.

З понад 200 критиків і 100 фільммейкерів з усього світу, які взяли участь у складанні рейтингу, 110 обрали саме українську стрічку, вивівши її тим самим на першу сходинку найавторитетнішого кінорейтингу.
«Людина з кіноапаратом» — друга стрічка Дзиґи Вертова, яку він створив на Одеській кінофабриці разом з оператором Михайлом Кауфманом. Неоднозначно сприйнятий критиками й зовсім незрозумілий аудиторії, авторефлексивний експеримент Вертова невдовзі викреслили з історії радянського кіно й надовго забули. Згадали лише в 60-х роках по смерті режисера, коли кінематографісти французької «нової хвилі» «перевідкрили» його творчість.

Знятий в Одесі, Києві та Харкові, фільм є методологічним посібником для кінодокументалістів і водночас «фільмом про фільм», в якому порушуються питання про природу безпристрасної фіксації реальності.

УКРАЇНЕЦЬ — У ФІНАЛІ GOOGLE SCIENCE FAIR
13-річний Марк Дробнич з Ужгорода увійшов до числа фіналістів конкурсу Google Science Fair 2014, повідомляє life.pravda.com.ua. Ідея проекту «Шкільний презентаційний мікроскоп з віддаленим управлінням» з’явилася в нього після того, як він дізнався, що в багатьох українських школах немає мікроскопів для вивчення курсу біології. Свій прилад хлопець побудував на основі LEGO Technik і LEGO Mindstorm EV3. Управляти ним можна з будь-якого аndroid-пристрою по Bluetooth, а зображення транслювати за допомогою програми Google Hangouts.
Юні українські вчені втретє поспіль стають фіналістами конкурсу. Торік це були Микита Гордієнко з Києва у віковій категорії 13–14 років і Зеновія Швайка зі Львова (17–18 років).
У вересні фіналісти поїдуть до штаб-квартири Google в Маунтін-В’ю, Каліфорнія. Там вони представлять свої проекти суддям. Конкурс відбуватиметься у кількох вікових категоріях. Головний приз — грант 50 тис. доларів на навчання, десятиденна поїздка на Галапагоські острови в складі експедиції National Geographic, можливість побувати на космодромі Virgin Galactic і багато іншого.
також у паперовій версії читайте:

  • МАНДРИ
  • ЕКСПО
  • БЛАГОДІЙНІСТЬ
  • СТОЛИЦЯ
  • ФАКТ
  • ЦІКАВА ПЛАНЕТА

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».