Різне
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Понедiлок Липень 15, 2024

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 10 Жовтень 2014 03:00

Осіння проба сімейних цінностей

Rate this item
(0 votes)

22–26 ве­рес­ня про­хо­див «Все­ук­ра­їн­ський тиж­день пла­ну­ван­ня сім’ї та збе­ре­жен­ня ре­про­дук­тив­но­го здо­ров’я». Мир­ний за те­ма­ти­кою, цей за­хід на­віть ни­ніш­ньо­го во­єн­но­го ча­су при­вер­нув осо­бли­ву ува­гу гро­мад­сько­сті. Од­ним з ак­тив­них йо­го учас­ни­ків ста­ла Між­на­род­на шко­ла рів­них мож­ли­вос­тей. Її ви­ко­нав­чий ди­рек­тор Іри­на Кон­чен­ко­ва роз­по­ві­дає про ме­ту та зав­дан­ня про­ве­ден­ня за­хо­дів Тиж­ня та йо­го осо­бли­во­сті.

— Чому вирішенню таких важливих питань, як планування сім’ї та збереження репродуктивного здоров’я, було відведено лише тиждень?
— «Всеукраїнський тиждень планування сім’ї та збереження репродуктивного здоров’я» проходив у рамках реалізації Державної програми «Репродуктивне здоров’я нації». Вона розроблена на період до 2015 року.
Стартувала ця програма ще 2006-го. Вона спрямована на ліквідацію негативної демографічної тенденції, що давно намітилася в нашій країні. Варто нагадати, що у нас смертність досі перевищує народжуваність.


І такий Тиждень проводиться щороку в травні. Це вже стало своєрідною традицією. За часом він збігається з Днем матері, який відзначається у другу травневу неділю.
Та, на жаль, через події в Криму на той час у країні склалася непроста ситуація. Український півострів був окупований «зеленими чоловічками», почалися складні політичні, соціально-економічні, міграційні процеси.
Враховуючи цю обставину, організатори заходу вирішили перенести його на осінь. Усі ми сподівалися, що проблеми, які виникли, будуть вирішені, і до нас знову повернуться мир та спокій.
Та сподівання не виправдалися, але вносити нові корективи ніхто не став, отож «сімейний» Тиждень усе-таки відбувся.
«Всеукраїнський тиждень планування сім’ї та збереження репродуктивного здоров’я» пройшов під знаком одразу двох подій: у третю неділю вересня в Україні відзначається День батька, а 26-го — Міжнародний день контрацепції, а це символічно.
— Проведення Тижня обмежилося лише Києвом чи охопило всю Україну?
— Заходи відбувалися по всій Україні. Тиждень оголошується для того, аби максимально сконцентрувати увагу людей на питаннях планування сім’ї та збереження репродуктивного здоров’я молоді, а також щоб привернути до цієї роботи якомога більше громадських організацій, небайдужих людей і розповісти, куди в разі необхідності вони можуть звернутися за інформацією, яку допомогу отримати, де і як дізнатися про організації, що займаються питаннями планування сім’ї.
— Чи багатим на події виявився «сімейний» Тиждень?
— Ми працювали в Києві, бо тут реалізуємо свій проект. У його рамках і проводили акцію.
Вона стартувала на Майдані Незалежності. І в цьому ми також вбачаємо певний символ. Справа в тім, що заходи були започатковані не просто в центрі міста, а в центрі української столиці.
Напередодні ми підготували групу волонтерів. Переважно це молоді люди. Усі вони впродовж Тижня активно спілкувалися з киянами та гостями міста, роздавали їм інформаційні матеріали. У разі необхідності надавали консультаційні послуги.
Уже наступного дня до нас приєдналися представники міської влади, які відповідають за сімейну політику. Своєю присутністю вони підтвердили важливість сімейних питань та необхідність їх найшвидшого вирішення.
Цими днями неодноразово виступав наш театр. Він створений при Школі рівних можливостей. Театр давно й успішно працює в гендерній темі. Звідси і його назва — Гендерний інтерактивний театр.
Виступали й інші творчі колективи. Усе це чергувалося з візуальною інформацією. Словом, було цікаво й пізнавально.
— Ваші дії обмежилися лише Майданом Незалежності?
— Ні, ми постаралися охопити якщо не все місто, то значну його частину. Зокрема, відвідали вищі навчальні заклади, зустрічалися зі студентами. Маю сказати, що це одна з тих цільових аудиторій, з якими ми працюємо постійно.
Наш вибір не випадковий. Справа в тому, що багато студентів або вже створюють пари, або планують зробити це в недалекому майбутньому. Тому дуже важливо, щоб вони якомога більше дізналися про те, як треба планувати сім’ю, як важливо берегти репродуктивне здоров’я.
Наші волонтери також побували в багатьох аптеках, лікарнях, поліклініках. Всюди вони залишали інформаційну літературу, яку ми попередньо підготували і якою тепер багато хто може скористатися при вирішенні власних сімейних питань.
А завершився «сімейний» Тиждень в одному з найгарніших парків міста — Маріїнському парку, що розташований поряд із двома державними установами — Верховною Радою та Кабінетом Міністрів. Тут відбулося свято «Юнь Києва запрошує», яке зібрало багато людей різного віку.
— Зазвичай політики використовують будь-яку можливість для того, аби напередодні парламентських виборів заявити про себе. Хто з них цього разу підтримав вас?
— Нас у мерії попросили не політизувати захід. Ми поділяємо такий підхід, тому весь цей час залишалися поза політикою.
— Хто організував «сімейний» Тиждень і хто ще долучився до участі?
— Організатором була Київська міська державна адміністрація. Традиційно цей захід ми проводили з Київським міським центром сім’ї. І, як завжди, були наші партнери, зокрема Федерація жінок «За мир в усьому світі». Вона також підтримує сімейні цінності, працює щодо збереження репродуктивного здоров’я.
— Нині країна живе проблемами АТО, нестачі енергоносіїв, очікуванням майбутніх парламентських виборів і раптом — такі події, пов’язані із сімейними цінностями. Як на них відгукнулися кияни та гості Києва?
— Люди нас підтримали, і це — головне. Причому їх підтримку ми відчули ще на етапі підготовки. Нам казали: правильно робите, що пропагуєте сімейні цінності.
Любов живе всюди і навіть там, де йде війна. Там теж створюються сімейні пари.
Розповім про такий випадок. На один із наших заходів ми запросили молодих людей, які зареєстрували свій шлюб під час бойових дій на Сході України. Та, на жаль, молодий чоловік не зміг прийти — не дозволило здоров’я. Після поранення він перебуває у шпиталі. Поруч із ним — його дружина. Вона медсестра, весь цей час доглядає за ним.
Ми попросили людей написати листи нашим воїнам. Багато з них відгукнулося. Переважно учасники акцій писали про те, що вони люблять наших захисників і чекають на них із перемогою.
— Як Ви думаєте, чи все робить наша держава для пропаганди сімейних цінностей?
— Ні, не все. Бо немає комплексного підходу. Часто держава обмежується напівзаходами.
Коли ситуація з народжуваністю в нашій країні стала критичною, були запроваджені грошові виплати після народження дитини. Для багатьох молодих сімей це послужило сигналом — держава їх розуміє та підтримує. І це спрацювало. У результаті — народжуваність зросла.
Інші серйозні питання, як і раніше, не вирішуються. Зокрема, молодіжне кредитування не працює або майже не працює. У багатьох із ним — суцільні проблеми. Його отримати дуже важко. А без такого кредитування молодим людям, які створюють сім’ї, вирішити квартирне питання майже нереально.
І рівень безробіття серед молоді дуже високий. Питання, пов’язані зі здоровим способом життя, майже не вирішуються. Бракує спортивних майданчиків, зелених зон. Часто на їхньому місці будують багатоповерхівки.
Ми розуміємо, що нині в нашій країні безліч різних проблем. Проблем украй важливих. Та все ж сподіваємося, що скоро у нас настане мир, і найбільшою цінністю нашої держави стане людина, а держава служитиме їй. І тоді сімейні цінності вийдуть на перший план.
Сер­гій ГЕ­РА­СИ­МЕН­КО,
На­ціо­наль­ний прес-клуб 
«Ук­ра­їн­ська пер­спек­ти­ва»

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».