Україна і світ
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Четвер Липень 16, 2020

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 08 Червень 2018 09:58

Австрійський тест

Rate this item
(0 votes)

Днями у Відні побував російський президент Володимир Путін. Перед цим він був в Австрії навесні 2014 року, відразу після анексії Криму та агресії на Донбасі.

Нейтральна Австрія, будучи членом Євросоюзу, приєдналася до режиму економічних санкцій проти Росії. Але погодити це питання в австрійському політичному істеблішменті було дуже складно.
Відтоді радикальним чином змінився внутрішньополітичний ландшафт Австрії: за результатом парламентських виборів 2017 року було створено коаліцію у складі Австрійської народної партії і Австрійської партії свободи.

Причому Австрійська партія свободи наполегливо виступає за скасування санкцій Євросоюзу проти Росії.
Але австрійський прем’єрміністр Себастіан Курц поки що більше прислуховується до думки Німеччини, яка попри практичне започаткування реалізації проекту побудови другої черги «Північноєвропейського газопроводу» вважає неприйнятною російську практику силової зміни державних кордонів в Європі.
Правда, у самій Німеччині існують розбіжності між парламентськими політичними силами щодо збереження режиму санкцій. Вони поки що тримаються завдяки «великій коаліції» християнських демократів і соціалдемократів.
Показово, що протилежні за ідеологічними орієнтирами у питаннях внутрішньої політики Ліва партія та партія «Альтернатива для Німеччини» критикують «велику коаліцію» за збереження санкцій.
Зважаючи на ці тенденції, стратегічним завданням російської дипломатії залишається максимальне поглиблення протиріч у середині Євросоюзу, аби, граючи на них, забезпечити скасування режиму санкцій. На думку російської дипломатії, Австрія є слабкою ланкою у ланцюгу.
Зокрема, бізнесові кола Австрії зваблюються готовністю Болгарії активізувати роботу у питанні можливого будівництва газопроводу «Південний потік» дном Чорного моря. В такому разі Австрія може стати важливим розподільчим вузлом газу в Центральній та Південній Європі.
Зміна позиції Австрії була бажаною для Росії з точки зору підготовки до запланованої на 11 червня 2018 року у Берліні зустрічі міністрів закордонних справ країн «нормандської четвірки». Але австрійська дипломатія продовжує свою тонку гру.
З одного боку, Відень демонструє готовність домовлятися з Росією щодо важливих торговельноекономічних питань, але з іншого — Австрія не готова заради цього приносити у жертву європейську солідарність з Україною.

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».