Соціальна політика
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
П'ятниця Лютий 26, 2021

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 02 Березень 2018 20:04

Змінено механізм монетизації субсидій

Rate this item
(0 votes)

Ка­бі­нет Мі­ніс­трів схва­лив змі­ни ме­ха­ніз­му мо­не­ти­за­ції суб­си­дій, що ви­рі­шує проб­лем­ні пи­тан­ня, які ви­ни­ка­ли в учас­ни­ків про­це­су з по­чат­ку за­про­ва­джен­ня но­вої сис­те­ми роз­ра­хун­ків за суб­си­ді­ями з 1 січ­ня 2018 ро­ку.
Про це на своїй сторінці у Facebook написав міністр фінансів Олександр Данилюк.
«Уряд схвалив зміни механізму монетизації субсидій, що вирішує проблемні питання, які виникали в учасників процесу з початку запровадження нової системи розрахунків за субсидіями з 1 січня цього року. Нам вдалося досягти порозуміння, бо нас об’єднувала спільна мета — реальна монетизація субсидій, і всі сторони мають принципово однакове бачення напрямів реформування системи соціального захисту», — написав О. Данилюк.

Він зазначив, що запровадження в Україні монетизації субсидій — це революційний крок. Необхідність переходу від застарілої і неефективної моделі надання субсидій до їх монетизації й адресності назріла в Україні вже давно. Насамперед тому, що цей процес треба було зробити прозорішим.
«Ми не можемо дозволити, щоб мільярди бюджетних коштів йшли невідомо куди. Це все — гроші платників податків. З 1 січня, після запровадження першого етапу монетизації на рівні підприємств-надавачів послуг, субсидії перераховуються безпосередньо за фактично спожиті ресурси та надані послуги.
Це унеможливлює ситуації, коли, наприклад, виконавці отримують більший обсяг субсидій, ніж спожили домогосподарства. Тож бюджетні кошти тепер будуть використовуватись ефективніше.
Ми постійно моніторимо роботу нової системи і залучаємо всіх учасників процесу до вирішення спірних питань. Цього разу рішення обговорювали з усіма зацікавленими сторонами — Мінсоцполітики, Мінрегіонбудом, Казначейством, представниками ОСББ/ ЖБК, експертами, народними депутатами.
Я дякую всім, хто долучився до розробки та доопрацювання проекту з монетизації субсидій. Кабмін підтримав цей проект, який удосконалює механізм перерахування субвенції з державного бюджету на оплату пільг та житлових субсидій. Нові правила застосовуються з 1 січня 2018 року», — зауважив Данилюк.
Зокрема, тепер розрахунки за квартирну плату (утримання будинків і споруд та прибудинкових територій), управління багатоквартирним будинком та інші послуги здійснюватимуться на підставі інформації управлінь соцзахисту щодо нарахованих пільг та субсидій. Кошти Казначейство перераховуватиме на рахунки в банківських установах.
«Ми також врахували інтереси надавачів послуг із водопостачання і водовідведення та централізованого теплопостачання. При цьому ми скоротили терміни перерахування коштів.
Усіх скептиків хочу запевнити: ніякого колапсу з розрахунками за субсидіями немає і не буде. Монетизація субсидій — це ефективна і дієва можливість виключити зловживання і корупцію в цьому процесі. Таким чином ми також посилюємо контроль держави за витратами на виплату субсидій.
Реформа триває. Кінцевим її етапом має бути повна монетизація субсидій на рівні домогосподарств, яка сприятиме енергоефективності та забезпеченню платіжної дисципліни, а також буде простою в реалізації та адмініструванні», — наголосив міністр.

Юлія ТЕТЯНИЧ, Укрінформ

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».