Здоров'я
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Недiля Вересень 26, 2021

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 18 Сiчень 2019 17:59

Ожиріння залежить від одного з наших почуттів

Rate this item
(0 votes)

Науковці з Університету Отаго у Новій Зеландії виявили, що між ожирінням і сприйняттям запахів, тобто нюхом, є достатньо жорсткий зв’язок.
За цією теорією, чим краще людина відчуває запахи, тим більша ймовірність, що вона буде стрункою, і навпаки.
Згідно з поясненням доктора Мей Пенг, провідного автора дослідження, запах із п’яти почуттів — найважливіший у впливі на харчову поведінку за допомогою розрізняння та поділу ароматів.

Вона та її колеги встановили, що здатність людей із надмірною вагою виявляти і розрізняти запахи не настільки ефективна, як у худих. Це призводить до того, що огрядні люди потрапляють під ризик неправильного вибору їжі, тому що їм потрібні інші види стимуляції для насолоди їжею.
Наприклад, вони можуть вибирати або вважати бажаною більш солону і смачну їжу. Скажімо, бекон і кленовий сироп — замість вівсяних пластівців із низьким вмістом жиру і меншою кількістю цукру.
За допомогою систематичного огляду і метааналізу дослідники зібрали всі пов’язані наукові статті світу, які стосувалися форми тіла і здібностей розрізняти запахи у людини.
Слід зазначити, що вага тіла має відповідати певному критерію, щоб зв’язок став очевидним, тому зниження здатності розрізняти запахи було більш помітним серед людей, близьких до ожиріння.
Учені припускають, що коли людина страждає на ожиріння, її метаболізм регулює кілька пептидів і гормонів, котрі впливають на шляхи передачі сигналів кишечника й мозку.
Також дослідження засвідчило, що видалення частини шлунка може поліпшити здатність до розрізнення запахів, хоча інші операції, пов’язані з ожирінням, не справляють аналогічного впливу на нюх людини.

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».