Здоров'я
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Вiвторок Квiтень 16, 2024

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 21 Березень 2014 02:00

Потерпілому в аварії відновили обличчя за допомогою 3D-друку

Rate this item
(0 votes)

Завдяки інноваційній технології хірурги змогли відновити обличчя 29-річного англійця з Кардіффа, який отримав значні травми обличчя, переломи рук і правої ноги в мотоциклетній аварії. 
Як повідомляють іноземні ЗМІ, процедура реконструкції тривала 8 годин.
«Операція відбувалася в лікарні Morriston у Суонсі. В ній брали участь травматологи, ортопеди і пластичні хірурги. Пацієнт потребував трансплантату кістки правої ноги. Крім того, під час операції, що проводилася відразу після аварії, повністю відновити ліву щоку і очну ямку хірургам не вдалося, тому фахівці використовували відскановані 3D-зображення обличчя пацієнта, щоб наочно відтворити розташування лицьових кісток. Усі модельні частини, включаючи титанові імплантати, були зроблені з використанням методу 3D-друку», — говориться у повідомленні.
Лікарі використовували два типи планування моделі — віртуальний (комп’ютерне моделювання) і фізичний (за допомогою зліпків).
Наразі і хірурги, і пацієнт задоволені результатом операції. Спеціалісти впевнені, що цей метод у майбутньому можна використовувати для допомоги людям з аналогічними проблемами.

 

СЛУХОВИЙ АПАРАТ, ЩО ПРАЦЮЄ РАЗОМ З IPHONE, ЗМІНЮЄ ЖИТТЯ ЛЮДЕЙ ЗІ ЗНИЖЕНИМ СЛУХОМ
На ринку з’явився перший слуховий апарат ReSound LiNX, що з’єднується безпосередньо з iPhone, iPad і iPod Touch. Він дозволить людям насолоджуватися всіма звуками, що лунають від пристроїв, розповідає WTop. Звукові доріжки по бездротовому каналу Bluetooth передаються прямо на слуховий апарат.
У кожному апараті міститься маленький мікрофон і підсилювачі, що допомагають людям зі зниженим слухом. Зазвичай такі люди відчувають труднощі під час використання мобільного телефону. Але завдяки новому апарату проблема відходить у минуле. Тепер для слабочуючих доступні всі функції телефонів і інших мобільних пристроїв.
Це стосується голосових викликів, музичних треків, звукових доріжок з YouTube і озвучки навігаційних програм. До речі, щоб спростити розпізнавання звуків, творці ReSound LiNX запропонували використовувати iPhone як блок управління для налаштування слухових апаратів. Через телефон легко контролюється гучність і програмні особливості.
А якщо людина втратить свій слуховий апарат, програма відстежування місцезнаходження дозволить його знайти. Слуховий апарат виходить у 10 кольорах, що гармонізуються з тоном шкіри або волосся. Встановити апарат слід у лора. 

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».