Здоров'я
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Субота Червень 25, 2022

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 24 Липень 2015 19:59

Люди старішають з різною швидкістю

Rate this item
(0 votes)

Хронологічний вік — далеко не найкращий показник для визначення здоров’я і працездатності людини. Нове дослідження показало, що люди старішають з різною швидкістю, і між фізичним станом однолітків можуть бути десятиліття.
У ході роботи дослідники з університету Дюка у США порівнювали вагу, функцію нирок і здоров’я ясен та інші параметри людей, що народилися в 1972–73 роках, котрі мешкали у невеликому містечку в Новій Зеландії.
Науковці розглядали 18 різних фізичних параметрів, коли учасникам було 26, 32 і 38 років. Деякі 38-річні учасники старішали так швидко, що їхній біологічний вік був порівнянний із пенсійним, тоді як організм інших функціонував на рівні 25–30 років.


Як показали спостереження, в одних людей процес старіння практично зупинився, а в інших кожен хронологічний рік дорівнював трьом біологічним. Чим старшим є біологічний вік, тим гірші результати тестів на функцію мозку і фізичні показники.
У більшості людей біологічний вік був у межах декількох років від хронологічного. Поки що вчені не знають, із чим пов’язане прискорення процесу старіння, однак цей факт слід враховувати в медицині, діагностиці та інших сферах життя. Наприклад, вихід на пенсію по досягненню пенсійного віку може бути необґрунтованим для тих, хто сповнений сил і здоров’я.
Результати дослідження були опубліковані в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.

Ярослав ШЛАПАК, Укрінформ

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».