Культура
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Субота Липень 13, 2024

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 26 Вересень 2014 03:00

Національна філармонія України гостинно запрошує

Rate this item
(0 votes)

Схо­же, що і в цьо­му но­во­му, 151 се­зо­ні На­ціо­наль­на фі­лар­мо­нія Ук­раї­ни не зби­рає­ть­ся змен­шу­ва­ти свою ак­тив­ність піс­ля гід­но про­ве­де­но­го ми­ну­ло­річ­но­го юві­лей­но­го. Своє­рід­ною пре­лю­дією до ньо­го ви­явив­ся фес­ти­валь «Літ­ні му­зич­ні про­ме­ні», що вже вшос­те був про­ве­де­ний у серп­ні, зби­ра­ючи на кож­ний кон­церт чи­ма­ло слу­ха­чів сто­ли­ці та її гос­тей.

За два тижні після нього Національна філармонія України гостинно відчинила двері для справжніх шанувальників академічної музики. Символічним є те, що новий сезон розпочався 16 вересня грандіозним концертом, який відбувся за підтримки Посольства Італійської Республіки в Україні, Італійського інституту культури в Україні та Італійського національного комітету музики (СІDІМ). Цей концерт є першим мистецьким заходом циклу Suono Italiano («Італійський звук»), започаткованим цими організаціями спільно з Національною філармонією України, а присвячений він головуванню Італії в Раді Європейського Союзу від 1 липня до кінця нинішнього року.


Чим же порадує шанувальників академічної музики новий сезон столичної філармонії? Як зазначили на прес-конференції напередодні його відкриття художній керівник Національної філармонії України Володимир Лукашев та генеральний директор Дмитро Остапенко, 151-й сезон обіцяє бути особливо насиченим яскравими мистецькими подіями і зможе задовольнити найвибагливіші естетичні смаки.
У новому сезоні будуть представлені три абонементи: № 10 «Симфонічний вимір», № 6 «Скрипкова музика», № 7 «Мистецтво фортепіанної гри», а також Національна філармонія щорічно пропонує шість абонементів для дітей різних вікових категорій, які зберігаються і в новому сезоні (N№ 1, 2, 4, 5, 9, 11), та ще чотири абонементи музичного і музично-літературного лекторіїв, що проводяться в різних навчальних закладах столиці.
На киян і гостей міста очікують зустрічі з фестивальними акціями: 27 вересня — 4 жовтня — ХХV Міжнародний фестиваль «Київ Музик Фест», 18–19 жовтня — VІ Міжнародний фестиваль Сhamber art music, 12–14 грудня — добре знаний у музичному світі Міжнародний фестиваль гітарної музики «Київ-2014», на початку січня 2015-го — традиційний Різдвяний фестиваль, а у травні — міжнародні фестивалі «Київська весна» та «Музичні прем’єри сезону».
Протягом нового сезону відбудуться заключні гала-концерти VІ Всеукраїнського конкурсу хорових диригентів (16 жовтня), V Міжнародного конкурсу інструментальних ансамблів імені Дмитра Бортнянського (18 грудня), IV Міжнародного конкурсу інструментальної музики імені Євгена Станковича (20 квітня), 23 квітня — 4 травня — Х Міжнародний конкурс молодих піаністів пам’яті Володимира Горовиця (середня і старша групи).
Уже 23 жовтня відбудеться урочисте відкриття з нагоди головування Італії в Раді Європейського Союзу Italia Festival Bavocco, в якому візьме участь ансамбль з Італії — Ассаdemia Bizantina під орудою Стефано Монтанарі, а триватиме цей фестиваль до 4 листопада. 26 вересня кияни вперше почують виступ струнного квартету з Німеччини Kuss Guartet, а вже 10 жовтня розпочнеться цикл концертів «Усі симфонії Й. Брамса».
14 жовтня на прохання слухачів буде вдруге виконана в Києві ораторія «Жанна д’Арк на вогнищі» Артюра Онеггера. У квітні 2015 року кияни почують концертне виконання опери Х. Глюка «Орфей і Евридіка», а у травні — перше виконання в Україні опери Дж. Россіні «Синьйор Брускіно» у виконанні солістів Національної філармонії, Національної опери та Академічного симфонічного оркестру столичної філармонії.
На шанувальників академічної музики очікують зустрічі з такими видатними виконавцями, як Олексій Любимов, Елісо Вірсаладзе (фортепіно), Гідон Кремер (скрипка), Рафаель Агірре (гітара, Іспанія), Людмила Монастирська (сопрано), Олег Криса (скрипка, США) та з багатьма іншими.
Сергій ПИРОГОВ

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».