Культура
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Вiвторок Квiтень 16, 2024

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 21 Березень 2014 02:00

Драматург із залізниці

Rate this item
(0 votes)

Поява нового драматурга в театральному просторі України — подія сама по собі неординарна. Як відомо, письменниками ставали вчителі, вчені, лікарі, священики. Але щоб почала писати п’єси людина, яка пропрацювала більше тридцяти років на Придніпровській залізниці, — явище взагалі унікальне. 
Володимир Шарик, який 23 березня відзначить свій 60-літній ювілей, народився в Апостоловському районі Дніпропетровської області. Отож не дивно, що взяв літературний псевдонім на честь малої батьківщини — Влад Апостоловський. Ще змалку захоплювався літературою, багато читав як на шкільних уроках, так і у вільний час. Звичайно, тоді про професійну літературну творчість навіть не думав. Все — як у людей: після восьмирічки закінчив електромеханічний технікум, а після служби в армії почав працювати за спеціальністю.
У 90-х роках жага творчості почала перемагати. І не залишаючи своєї основної роботи, Володимир став творити. Спочатку писав невеликі гумористичні оповідання, що друкували місцева газета «Червоний гірник» та галузеві — «Магістраль» і «Приднепровская магистраль».

Згодом його творчість дійшла і до столичного читача. Твори почали охоче друкувати республіканські часописи «Вітчизна», «Дніпро» та «Київ». Але хотілося чогось більшого, прагнулося до живої літературної роботи, що її міг дати тільки театр.
Невже це реально? Якщо є Божа іскра, а також терпіння і працелюбство, то нічого неможливого немає. Майбутній драматург прискіпливо перечитав твори Гоголя, Чехова, Булгакова, Мольєра, інших класиків вітчизняної та зарубіжної драматургії. Постійно вчився майстерності драматургії, вмінню створення динамічних діалогів, яскравих персонажів.
Перший успіх прийшов у 2004 році. Тоді заслужений артист України Олександр Рибчинський у Криворізькому міському театрі драми та музичної комедії імені Тараса Шевченка поставив комедію Влада Апостоловського «Чоловік у відрядженні», що стала важливою подією у культурно-мистецькому житті не лише Кривого Рога, але й усієї Дніпропетровщини. Що робити, коли зникає кохання, як розібратися з любовним трикутником, як боротися з плітками? Ці та інші питання порушено в п’єсі. Динамічний сюжет, постійна внутрішня напруга, живі діалоги, соковита мова — все це забезпечило постановці любов глядачів.
Новою сходинкою у творчому розвитку автора стала п’єса «Останній шанс», яка незабаром з’явилася в репертуарі цього театру. А вже невдовзі вистава «Новорічний єралаш» стала окрасою сцени Дніпропетровського українського музично-драматичного театру імені Тараса Шевченка.
Однак була ще мрія представити свою творчість столичному глядачеві. Допомогла її втілити у життя директор та художній керівник Київського драматичного театру «Браво» Любов Титаренко. З її легкої руки театральна публіка мала змогу ознайомитися з першою п’єсою митця, яка тут іде під назвою «Чоловік у відрядженні, або Роги на щастя...».
Уже через рік репертуар Театру «Браво» поповнила ще одна п’єса драматурга — «Вовк у овечій шкурі», котра стала новим кроком у творчому зростанні В. Апостоловського. Коло проблем, які тут розглядаються, значно ширше. У цій постановці не ідеалізуються сільські жителі — кожен із них має купу недоліків, але переконливо показано, що світ Інтернету та новітніх технологій не вбив у їхніх душах людяності. На відміну від міста, де панує холодний розум та прагматичний розрахунок. А ще ця вистава дала можливість кожному акторові подивитися на себе збоку, адже частка персонажів є в кожному з них. (Більш детально ми писали про цю виставу минулого року).
Успіхи не запаморочили голови драматурга. Він і надалі залишається скромною та доброзичливою людиною. Багато працює. Нещодавно написав нову п’єсу, прообразом головної героїні якої є відома українська актриса. Влад Апостоловський хоче, щоб вона у виставі зіграла саму себе. Утім, не будемо відкривати завісу таємничості. Всьому свій час.

Едуард ОВЧАРЕНКО 

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».