Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"
(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!
Науковці з університету Саутгемптона виявили у крові людини маркери ДНК, пов’язані із сезоном народження і схильністю до алергії. Автори дослідження відзначають, що така закономірність справді дуже цікава.
Наприклад, у досліджуваних із контрольної групи, народжених на острові Уайт восени, був підвищений ризик появи екземи. А в народжених навесні схильності до екземи не було зовсім.
Дослідники переконані, що сезон народження впливає на людину протягом усього життя. Епігенетичні маркери, що містяться в ДНК, впливають на експресію генів, причому навіть не в одному поколінні.
Тонзилектомія — це видалення піднебінних мигдалин, одне з найбільш поширених хірургічних утручань у дитячій отоларингології. Коли ж видаляти мигдалини або, по-народному, гланди? І чи потрібно це робити взагалі? З такими запитаннями ми звернулися до фахівця — кандидата медичних наук, доцента Андрія Цимара.
— Усупереч існуючій думці, ця операція не завжди пов’язана з хронічним тонзилітом (запаленням мигдалин), однак тонзиліт, звичайно ж, є основним показанням до її проведення. Дорослим пацієнтам і батькам маленьких дітей, яким призначена тонзилектомія, слід усвідомити, що найчастіше видалення мигдалин є єдиним ефективним способом запобігти поширенню інфекції й уникнути розвитку небезпечних захворювань серця, нирок та інших органів.
Відразу шість українців прописали в міжнародному «Залі слави» фехтування, зробивши наше представництво там одним із найбільших. Серед них — чемпіони та призери Олімпійських ігор Григорій Крісс, Володимир Смирнов, Вадим Гутцайт, Сергій Голубицький, Віктор Путятін та єдина дівчина — чинна спортсменка Ольга Харлан.
Нагороди від Міжнародної федерації вручив глава Національного олімпійського комітету Сергій Бубка. Коли за своєю неспішно піднімався 74річний Путятін, колеги пожартували, мовляв, «на доріжці ти рухався швидше!» Замість Глибоцького, який давно живе за кордоном, нагороду отримала його мама Галина. А замість Смирнова — його вдова Емма з онуком.
Національна збірна України з футболу провела два поєдинки, які за традицією вважають «товариськими», а тренери і фахівці воліють називати їх «контрольними», бо дають змогу проконтролювати рівень тих виконавців, яких наставники команди номер один найчастіше бачать по телевізору, а не в реальному житті.
В Одесі в зустрічі з кіпріотами і в Києві в матчі з валлійцями тренерський штаб «синьожовтих» отримав багато інформації не лише про «залізних» гравців основного складу, а й про тих, хто лише бореться за свій шанс зіграти в червні на полях Франції в матчах чемпіонату Європи.
На початку збору головний тренер збірної України Михайло Фоменко нарікав на велику кількість травмованих.
7 квітня – всесвітній день здоров'я
Здоров’я людини — це найцінніше, що у неї є. Ніщо не може зрівнятися з ним: ні багатство, ні становище у суспільстві, ні слава. Це справжня коштовність, подарована нам природою.
Людина має берегти своє здоров’я змолоду, адже від цього залежить здоров’я всього народу. І хоча його за гроші не купити, але можна зберегти і примножити.
Кожен рік скрізь на планеті відзначають Всесвітній день здоров’я. Цього дня традиційно обговорюються найгостріші проблеми охорони здоров’я, що стоять нині перед людством, проводяться заходи, які мотивують людей вести здоровий спосіб життя і приділяти більше уваги профілактиці захворювань.
Несподівані примхи долі можуть будь-коли спіткати не лише людей, тварин, будівлі тощо, а й... шкільні предмети. Приміром, як історію, котру в нас призвичаїлися раз у раз переписувати на догоду вождям та політичній кон’юнктурі.
Так само під політичними вітрами останніми роками захитався й інший, здавалося б, не підвладний політичним метаморфозам, шкільний курс навчальної військової підготовки. За роки незалежності він зазнав перманентних змін, які аж ніяк не сприяли підготовці молоді до захисту Вітчизни...
Піший по-кінному
Віктора Главацького, практично єдиного на сьогодні в Полтаві викладача шкільного предмета «Захист Вітчизни», котрий має професійну військову підготовку, колеги та друзі за звичкою часто величають «воєнруком» — словом, що вкоренилося в нашій свідомості ще за радянських часів.
Наш співрозмовник — народний артист України співак Григорій Гаркуша. Вирізняється рідкісним умінням творчо інтерпретувати камерні твори та народні пісні. У репертуарі співака — опуси світових та вітчизняних класиків, сучасних українських композиторів. Усього — понад 700 творів.
Особливе місце у творчості Григорія Якимовича посідає пісня на військову тематику. З успіхом представляв він музичне мистецтво України в Болгарії, В’єтнамі, Іраку, Канаді, Норвегії, Польщі, Словаччині, США, Угорщині, Швеції, Словенії, Македонії, Хорватії...
За його участю зняті телевізійні фільми: «Видатні українці», «Душі криниця», «Світ особистості: Григорій Гаркуша». Пісні у виконанні Григорія Якимовича є в записах фонду Українського радіо, вийшли компакт-диски.
З 1971 року Григорій Гаркуша працював солістом Національної філармонії України. З 1998-го — професор Національної музичної академії імені П. І. Чайковського.
Вітаємо Григорія Якимовича з активним 75-літтям!
Здоров’я та натхнення!
Молода художницякераміст із Ужгорода Ната Попова представляє у Національному музеї українського народного декоративного мистецтва персональну виставку під назвою «У пошуках ілюзій».
В експозиції представлено понад 20 скульптурних робіт, об’єднаних чуттєвим світосприйняттям автора та роздумливофілософським відчуттям сьогодення.
Сама атмосфера виставки дуже жіночна. Звідусіль оточують жіночі фігури та обличчя, які видаються позачасовими, середньовічними чи навіть архаїчними. Схожі за зовнішньою непорушністю облич, творіння Нати Попової споріднені ще й медитативною заглибленістю у якісь особисті спогади, мрії, сподівання. Можливо, це сподівання на повернення втрачених ілюзій та радощів буття.
6 квітня – всесвітній день мульфільмів
У 2002 році Міжнародною асоціацією анімаційного кіно 6 квітня було проголошено Всесвітнім днем мультфільмів. Перший мультик був створений у 1906 році засновниками кінематографічного об’єднання «Вітаграф».
А взагаліто перші кроки в мультиплікації були зроблені задовго до появи кінематографа. Спроби відобразити рух у малюнку робили в первісну епоху, в античні часи і привели до появи примітивної мультиплікації у першій половині XIX століття.
Утім, мультиплікацію вважають саме гілкою кіноіндустрії з моменту її появи, хоча цей цікавий напрям можна також успішно пов’язати і з живописом та графікою. Талант художника плюс технічні можливості — і на світ народжується мистецтво, яке не залишає байдужим ні дітей, ні дорослих.
Київський академічний театр драми та комедії на лівому березі Дніпра нещодавно запросив любителів доброї дотепної комедії на прем’єру вистави «Вірна дружина» за п’єсою визнаного класика світової літератури Уільяма Сомерсета Моема у постановці Ігоря Грінберга. Цей твір був написаний дев’яносто років тому, але не втратив своєї актуальності й донині.
Режисер вистави Ігор Грінберг уперше запрошений на постановку до театру. Його ім’я знайоме театралам здебільшого середнього і старшого покоління за виставами у Національному академічному драматичному театрі імені Івана Франка, де режисер працював у другій половині дев’яностих. Згодом були робота в Македонії та низці театрів Німеччини.
Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».