Розмаїття
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Субота Липень 13, 2024

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 26 Вересень 2014 03:00

Найстаріший собака

Rate this item
(0 votes)

В Україні офіційно з’явився найстаріший собака країни, повідомляє tsn.ua. Він уже потрапив до Книги рекордів. Титул здобув тер’єр на ім’я Фантик. Цьогоріч собаці виповнилося 18 років. На почесне звання були ще претенденти, але господарі не спромоглися довести їхнє довголіття. Для собак рідкість дотягнути навіть до 15 років.
По материнській лінії тер’єр породистий, по батьківській, як кажуть, двіртер’єр. Якщо порівняти собачий вік із людським, то Фантик — 120-річний дідусь. Цьому є документальне підтвердження. Незмінні господарі Фантика — мати і дочка із родини Радуків. Коли Фантик з’явився на світ, дівчинці було шість. Вони практично не розлучалися: на фото пес проводжає її в перший клас, студіює з нею підручник з економіки і навіть іде на перше побачення.

Секрету довголіття улюбленця в господарів немає. Кажуть, що його просто люблять. Якщо Ви любите собак і хочете спілкуватися з людьми свого кола захоплення, то соцмережа "Собачник" для Вас. За більш детальною інформацією перейдіть за посиланням собаки официальный сайт

 

СТАРТУВАВ ФОТОКОНКУРС
«ВІКІ ЛЮБИТЬ ПАМ’ЯТКИ»
В Україні розпочався щорічний міжнародний фотоконкурс «Вікі любить пам’ятки-2014», мета якого — зібрати світлини всіх пам’яток культурної спадщини у світі для ілюстрації статей в електронній онлайн-енциклопедії Вікіпедія, повідомляє unn.ua.
Українська національна частина міжнародного фотоконкурсу пам’яток культурної спадщини триватиме до 15 жовтня. Взяти участь у ньому може кожен охочий. Для цього слід зареєструватися на Вікісховищі — одному із сестринських проектів Вікіпедії. Автори найкращих фотографій з України та кожного з регіонів, а також учасники, які сфотографували найбільшу кількість пам’яток, будуть нагороджені цінними призами. Для учасників конкурсу також запропонована спеціальна номінація «Пам’ятки дерев’яної архітектури України», яка відбудеться за підтримки сайта «Дерев’яні храми України».
Десять фотографій, які відбере національне журі, будуть номіновані на другий тур конкурсу, що визначить міжнародних переможців. Автор найкращої фотографії отримає у винагороду можливість поїхати на щорічну зустріч редакторів Вікіпедії «Вікіманія» у червні 2015 року, яка проходитиме у Мехіко. Планується провести виставку найкращих світлин пам’яток культурної спадщини України, яка відбудеться у листопаді в Києві, а також видати альбом найкращих фотографій з України наступного року.

 

РОБОТИ УКРАЇНСЬКИХ МИТЦІВ — У МАДРИДІ
26 вересня у Мадриді (Іспанія) в Центрі авангардного мистецтва «Ла Неомудехар» відкривається виставка — благодійний аукціон робіт українських художників та фотомитців «Молітесь за Україну». В експозиції — понад три десятки творів від митців з усієї України, серед них — живопис, графіка, скульптура (в тому числі кераміка), живопис на склі, повідомляє i-pro.kiev.ua. Окремий розділ у рамках виставки присвячено роботам рівненського фотохудожника, члена Британської королівської фотоасоціації Сергія Бусленка із серії з 20 робіт, присвячених Революції гідності та Євромайдану 2013–2014 рр. У категорії відеоарту продемонструють короткометражні фільми студії BABYLON’13.
Ініціатори виставки кажуть, що за допомогою мистецтва прагнуть розповісти якомога ширшому колу людей про правдиву ситуацію в Україні, не викривлену російською пропагандою. По завершенні виставки пройде благодійний аукціон представлених робіт на користь поранених бійців нашої армії, а зібрані кошти використають на купівлю необхідного медичного обладнання для військових госпіталів України.

 

ФОРУМ ВИДАВЦІВ НАЗВАВ НАЙКРАЩУ КНИЖКУ
Гран-прі книжкової премії «Найкраща книга Форуму видавців-2014» у Львові отримала книжка «Сто загадок Симфосія» (видавництво «Срібне слово»), повідомляє i-pro.kiev.ua. Загадки пізньолатинського автора Симфосія, вперше перекладені у цьому виданні повністю, — не так для відгадування, як для нагадування про те, що на світ речей, природний світ, людина покликана дивитись, дивуючись.
Окрім самого перекладу загадок, книга містить коментарі-есеї від Андрія Содомори. Перекладач зазначає, що всі загадки ведуть до цікавих, абстрактних роздумів та філософії.
На запитання про те, на яку аудиторію вони зорієнтовані, Андрій відповів: «Думаю, Симфосій усе-таки орієнтувався на освічених людей, які читали Горація. Хоча з цих загадок, як і з усіх цікавих творів, кожен може взяти стільки, скільки може... Так що він писав і для широкого загалу, і для людей, які добре знали і літературу, і філософію того часу».


ФАКСИМІЛЬНЕ ВИДАННЯ ПЕРШОДРУКІВ ФЕДОРОВА
Уперше за 440 років надруковано факсимільне видання «Апостола» і «Букваря» українського першодрукаря Івана Федорова, повідомляє i-pro.kiev.ua. Оригінал «Апостола» зберігають у фондах Львівської національної наукової бібліотеки України ім. В. Стефаника. А от єдиний примірник у світі «Букваря» належить бібліотеці Хоутон Гарвардського університету.
Президент Благодійного фонду імені Героя України Б. Возницького Ігор Жук розповів, що перемовини з Гарвардом, у яких допомагала діаспора, тривали три місяці. Досі Гарвард нікому не давав права на факсимільне перевидання. Тепер українці вперше можуть погортати точну копію «Букваря».
Примірники «Апостола» і «Букваря» передадуть у бібліотеки, музеї та освітні заклади України.

 

Ірина ГУСАК

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».