Розмаїття
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
П'ятниця Травень 29, 2020

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 12 Вересень 2014 03:00

У метро з'являться карти-схеми для сліпих

Rate this item
(0 votes)

У вестибюлях шести пересадочних станцій Київського метрополітену з’явилися рельєфнографічні карти-схеми Київського метрополітену, якими зможуть скористатися нарівні з іншими пасажири з порушеннями зору та повністю незрячі, повідомляє kyiv.ridna.ua. Карти виготовлено відповідно до міжнародних стандартів доступності для людей з інвалідністю і з урахуванням принципів універсального дизайну.
Для розміщення перших шести карт обрано вестибюлі станцій «Театральна», «Хрещатик», «Майдан Незалежності», «Площа Льва Толстого», «Золоті ворота» та «Палац спорту», оскільки вони розташовані у центральній частині міста і мають великий пасажиропотік.
Усі карти-схеми розміщені на рівні обличчя людини середнього зросту. Контролери контрольно-пропускних пунктів проінструктовані й готові в разі необхідності зорієнтувати незрячого пасажира щодо розташування схеми. Вивчивши карту, незрячий пасажир має можливість попросити контролера про супровід до поїзда.


Рельєфнографічні схеми покликані допомогти пасажирам із вадами зору скласти уяву про географічне розміщення районів Києва, напрямки ліній метрополітену, розташування пересадочних вузлів та окремих станцій відносно річки Дніпро та інших об’єктів.
Таким чином, незрячі люди матимуть змогу самостійно обрати оптимальний маршрут свого пересування містом, розрахувати його тривалість, а отже, зробити проїзд містом максимально комфортним та зручним.

 

ЗНАЙ НАШИХ!
УКРАЇНСЬКИЙ ГІМН — НАЙКРАЩИЙ У СВІТІ
Центр світової спадщини ЮНЕСКО визнав Гімн України найкращим у світі (Best National Anthem in the World), повідомляє kyiv.ridna.ua. До рейтингу увійшли національні гімни 193 країн світу.
Гімн України посів перше місце в загальному рейтингу. Зазначимо, що при виборі та оцінці до уваги бралися чотири показники, за двома з них наш гімн отримав найвищий бал — милозвучність, гармонійне поєднання музичної та текстуальної частин. Високий бал також був зарахований за оригінальність музичного рішення та цілісність твору.
Україна — єдина європейська країна, яка опинилася в першій п’ятірці. До першої десятки найкращих національних гімнів світу увійшли гімни Нової Зеландії (2-ге місце), Південної Африки (3-тє), Австралії (4-те), Сполучених Штатів Америки (5-те), Канади (6-те), Сполученого Королівства Великої Британії та Ірландії (7-ме), Іспанії (8-ме), Франції (9-те) та Японії (10-те).


ЧЕРКАЩАНИН — СЕРЕД ПЕРЕМОЖЦІВ МІЖНАРОДНОЇ ОЛІМПІАДИ
Учень Черкаського гуманітарно-правового ліцею Євген Коновалов став срібним призером Міжнародної олімпіади з історії, що проходила в місті Пярну (Естонська Республіка), повідомляє prostir.museum. Крім Євгена, дипломи з відзнакою вибороли Катерина Геселева, учениця Скандинавської гімназії м. Києва, та Анастасія Морозова, учениця Володимирівської ЗОШ І–ІІІ ступенів № 1 Донецької області, повідомляє life.pravda.com.ua. Олімпіада відбулася за підтримки Міністерства освіти Естонської Республіки, міської ради Пярну та Європейської асоціації вчителів історії EUROCLIO.
У змаганнях взяли участь 28 школярів із дев’яти європейських країн: Данії, Естонії, Нідерландів, Латвії, Литви, Білорусі, України, Фінляндії, Росії. Учасники олімпіади писали есе (англійською мовою), аналізували історичні джерела, що стосувались історії Першої світової війни.
Відповідно до умов проведення олімпіади присуджувались одне перше місце, два других і три третіх, а також вісім дипломів із відзнакою. Золотою медаллю нагороджено учня з Литовської Республіки, срібні нагороди отримали представники України і Нідерландів, а бронзові — учні з Литви, Нідерландів і Білорусі.

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».