Розмаїття
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Понедiлок Квiтень 15, 2024

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 21 Березень 2014 02:00

Пам’ятник протитанковим «їжакам»

Rate this item
(0 votes)

На Херсонщині у місті Берислав відкрили пам’ятник протитанковим «їжакам» — з нагоди 70-річчя визволення міста від німецько-фашистських загарбників та увіковічнення пам’яті земляка Михайла Горіккера, який винайшов легендарне інженерне загородження, повідомляє Укрінформ. 

Генерал-майор технічних військ Михайло Горіккер — винахідник невибухового інженерного загородження — протитанкового «їжака», відомого також як «рогатки», або «зірочки Горіккера». Це загородження було прийнято на озброєння 3 липня 1941 року і відіграло помітну роль в обороні Києва, Москви, Ленінграда, Одеси, Севастополя, в інших боях Великої Вітчизняної війни.
Активісти пошукової групи Бериславської загальноосвітньої школи № 3 торік внесли пропозицію до міської ради увічнити пам’ять легендарного земляка. Це звернення не залишило байдужим нікого, і ось у західній частині міста монумент урочисто відкрито.


ПАМ’ЯТНИЙ ЗНАК НА ЧЕСТЬ ШЕВЧЕНКОЗНАВЦЯ
Меморіальну дошку на честь свого земляка, одного з найвідоміших дослідників творчості Тараса Шевченка Павла Зайцева, сумчани встановили біля Олександрівської гімназії — освітнього закладу, де свого часу той навчався, повідомляє Укрінформ. Ініціатива встановлення дошки належить громадським організаціям. Міська влада посприяла втіленню проекту в життя коштами, взявши на себе витрати, пов’язані з її виготовленням і монтажем.
Професор Павло Зайцев, добре знаний у світі, досі залишався маловідомим у своєму рідному місті, бо табу, накладене ще більшовицькою пропагандою, за інерцією продовжувало діяти. Нещодавно у Сумах про славетного земляка зняли науково-документальний фільм (режисер і сценарист Тетяна Голуб). У його основу покладено ґрунтовні дослідження життя і діяльності Павла Зайцева, здійснені істориком, членом Вченої ради Центру досліджень Визвольного Руху Геннадієм Іванущенком.
За словами вченого, унікальність робіт Зайцева в тому, що він дослідив життя Шевченка на високому академічному рівні, знайшов багато шевченкових автографів. Через свою патріотичну діяльність Павло був змушений відбути в еміграцію. У 1934—1939 рр. він почав видання за кордоном творів Тараса Шевченка в 16 томах, яке мало бути повним, але встигло вийти до 1939 року лише 13 томів. Цікаво, що вихід у світ цього доробку спровокував у радянській Україні активізацію досліджень і появу багатотомників творів Кобзаря — «у відповідь».
Відтепер ім’я Павла Зайцева повертається із забуття. Є пропозиції влаштувати в одному з кабінетів Олександрівської гімназії музей шевченкознавця, де були б зібрані документи, пов’язані з його життям та діяльністю. 

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».