Соціальна політика
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Субота Червень 15, 2024

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 07 Лютий 2020 18:13

Набрали чинності зміни до кодексу законів про працю

Rate this item
(0 votes)

Закон «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України (щодо усунення норм, які порушують права та законні інтереси роботодавців України)» набрав чинності. Ухвалений 12 грудня 2019 р. Верховною Радою, він був опублікований 1 лютого 2020 р. у газеті «Голос України» і згідно із законом набирає чинності з наступного дня після опублікування.

Метою Закону є зменшення економічно необґрунтованих штрафних санкцій за порушення норм трудового законодавства України та зупинення процесу ліквідації малого та середнього бізнесу в Україні у зв’язку із застосуванням нищівних за своїм розміром штрафних санкцій.

Згідно із законом допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору, оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплата заробітної плати без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування і податків буде каратися штрафом у 10-кратному розмірі мінімальної заробітної плати за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення, а до юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців, які використовують найману працю та є платниками єдиного податку першої–третьої групи, застосовується попередження.
У разі повторного вчинення порушення протягом двох років з дня його виявлення вводиться штраф у 30-кратному розмірі мінімальної заробітної плати.
Недотримання мінімальних державних гарантій з оплати праці тягнутиме за собою штраф у двократному розмірі мінімальної заробітної плати; недотримання встановлених законом гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про альтернативну (невійськову) службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», — у чотирикратному розмірі мінімальної заробітної плати.
Порушення інших вимог законодавства про працю тягне за собою штраф у розмірі мінімальної заробітної плати за кожне.
У разі сплати юридичною або фізичною особою — підприємцем, яка використовує найману працю, 50% розміру штрафу протягом 10 банківських днів з дня вручення постанови про накладення штрафу за порушення вимог законодавства про працю така постанова вважається виконаною.
Якщо припис центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, буде виконано та усунено виявлені порушення у визначені приписом строки, заходи щодо притягнення до відповідальності не буде застосовано.

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».