Здоров'я
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Четвер Травень 28, 2020

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 31 Серпень 2018 22:23

Експерти поставили ще один плюс харчуванню овочевою зеленню

Rate this item
(0 votes)

Дієтологи і лікарі підтвердили ще одну перевагу харчування зеленими овочами. У звичайній білокачанній, цвітній капусті, а також у броколі та інших листових овочах міститься цілющий склад, який нас захищає від раку кишечника.
Коли зелені овочі перетравлюються, білок (арильний вуглеводневий рецептор (AhR)) активується. Він зменшує запалення кишечника і запобігає утворенням у товстій кишці, відновлює пошкоджені клітини кишечника.

Ці клітини успішно поглинають поживні речовини, утворюють і зміцнюють необхідну захисну слизову оболонку. Навпаки, пошкоджені клітини продовжують ділитися безконтрольно, що може призвести до раку кишечника.
Суть механізму в тому, що багато овочів виробляють хімічні речовини, які утримують білок AhR у кишечнику. Ці речовини в раціоні можуть виправляти дефекти, викликані недостатньою стимуляцією білка, і можуть відновити диференціацію клітин, підвищити опірність кишковим інфекціям і запобігти раку.
У процесі дослідження були вивчені генетично модифіковані миші, які не могли продукувати або активувати білок АhR у кишечнику. Незабаром у гризунів розвинулося запалення кишечника, яке призвело до раку. Навпаки, гризуни, які харчувалися зеленими овочами, були абсолютно здорові, у них не виявили ні запалення, ні раку.
Цікаво, що коли хворих мишей перевели на зелений рослинний раціон, у них скоротився ріст пухлин і вони навіть пішли на спад.
Учені зазначають, що таку роль відіграє не тільки волокно у броколі і білокачанній капусті, а й особливі речовини в їхньому вмісті. Це додало нові докази того, що харчування, багате на овочі, вкрай необхідне.

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».