Економіка
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Недiля Жовтень 17, 2021

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 14 Грудень 2018 09:29

НБУ хоче "цивілізованого виходу" з України російських банків

Rate this item
(0 votes)

Банки з російським державним капіталом за останні два роки помітно зменшили свою присутність на українському ринку.
Про це в інтерв’ю Vox Ukraine заявив голова НБУ Яків Смолій.
«Про банки з державним російським капіталом потрібно говорити в комплексі, тому що санкції, які були запроваджені проти них у минулому, обмежували виведення активів з України на користь материнських банків.

Ці банки зрозуміли, що їхній бізнес повинен згортатися. Ми виступаємо за цивілізований вихід банків із російським державним капіталом з українського ринку. І, дійсно, ці банки за останні два роки помітно зменшили свою присутність на українському ринку.
Наприклад, VS Банк був проданий групі Сергія Тігіпка, БМ Банк самоліквідувався, здавши ліцензію, і розрахувався зі всіма вкладниками», — сказав Смолій.
Він зазначив, що ВТБ Банк також прийняв рішення про згортання бізнесу. Останні роки він скорочував свою філіальну мережу і поступово розраховувався з вкладниками і кредиторами. Для цього він продавав заставне майно та активи.
Але вересневе рішення суду вплинуло на операції ВТБ Банку. Серед іншого суд заборонив банку самоліквідацію, продаж акцій, будь-яких активів. І це пригальмувало можливість підтримки ліквідності.
«Ми комунікували про те, що ВТБ відчуває певні проблеми з ліквідністю останнім часом, і сам банк про це говорив. Вони ввели обмеження на зняття депозитів, установили підвищені комісії на перерахування, що стримало на певний час відтік коштів.
У зв’язку з подальшим зниженням обсягів ліквідності та погіршенням його фінансового стану 13 листопада Національний банк відніс ВТБ Банк до категорії проблемних банків», — додав Смолій.

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».