Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"
(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!
У 21 турі української футбольної Прем’єр-ліги команди подарували вболівальникам свято результативності — у шести матчах глядачі побачили 19 забитих м’ячів. Крім того, київське «Динамо» збільшило відрив від донецького «Шахтаря» до п’яти очок, і тепер дивиться в майбутнє з іще більшим оптимізмом. До завершення чемпіонату командам належить зіграти ще по п’ять матчів.
Крім того, в одному з цих поєдинків «Динамо» здобуде три очки без виходу на поле, адже згідно із затвердженим календарним планом «білосині» мали б зіграти із запорізьким «Металургом». З урахуванням того, що особистий матч Києва та Донецька відбудеться у 24 турі, за певних обставин, «Динамо» може стати чемпіоном саме після фінального свистка у матчі з гірниками.
Склад півфіналістів головного футбольного клубного турніру Європи наполовину вийшов не таким, як його бачили аналітики до початку чвертьфінальної стадії. Серед фаворитів Ліги чемпіонів більш-менш упевнено подолала чвертьфінальний бар’єр лише «Баварія», з величезними ускладненнями — мадридський «Реал».
ПСЖ, шанси якого перед матчами з англійським «Манчестер Сіті» оцінювалися вище, поступився кривдникові київського «Динамо». Та ще більша сенсація сталася в суто іспанському протистоянні: каталонська «Барселона» нічого не змогла протиставити організованому й мотивованому мадридському «Атлетико».
Приблизно дві третини населення Землі є носіями особливих генів. Ці гени значно скорочують тривалість життя.
Фахівці Usher Institute of Population Health Sciences and Informatics стверджують, що у представників двох земних материків виявлені гени, пов’язані зі смертельними захворюваннями. Цими недугами є хвороба Альцгеймера і схильність до високого рівня холестерину.
За словами фахівців, приблизно троє з тисячі осіб успадковують обидва варіанти генетичних комбінацій, які створюють умови для скорочення життя приблизно на три роки або й більше. Люди, котрі мають лише один із «генів з поганою репутацією», умовно втрачають лише один рік життя.
Наше життя, на жаль, багате не лише на цікаві й приємні події, трудові звершення й соціальні трансформації, а й на численні захворювання, з якими мало не кожному випадає зіткнутися. Серед звичних недугів — різноманітні стоматити, одні з найпоширеніших захворювань слизової оболонки ротової порожнини.
Що тут і до чого? Звідки ці неприємні відчуття та виразки в роті? Що робити, аби швидко позбутися недуги?
Про це ми розпитали фахівця — стоматолога вищої категорії, кандидата медичних наук, доцента Аллу Марченко.
25 КВІТНЯ — ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З МАЛЯРІЄЮ
З 2008 року світова громадськість відзначає Всесвітній день боротьби з малярією — трансмісійною хворобою, масове поширення якої у світі визначається як природними, так і соціальними чинниками.
За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, у світі три мільярди людей перебувають під загрозою зараження малярією, майже половина яких припадає на населення країн Африки, Південно-Східної Азії та Латинської Америки.
За оцінкою ВООЗ, у світі реєструється до 200 мільйонів випадків малярії, з них близько 660 тисяч закінчується летально. Посилення заходів боротьби з малярією в останні роки привело до зниження смертності від цієї хвороби порівняно із 2000 роком на 25 відсотків.
Коли б я хоч трохи переніс на папір колорит Гуцульщини і запах Карпат...
Михайло Коцюбинський
В історії української літератури Михайло Коцюбинський залишився неперевершеним майстром слова, тонким стилістом і найкращим імпресіоністом, а лебединою його піснею та шедевром українського письменства стала повість «Тіні забутих предків».
Закоханий у карпатський край письменник відтворив казковий колорит Гуцульщини з її дивовижним духом гірської природи і загадковим народом, його таємничим душевним світом та віковічним досвідом далеких предків.
«Цей дикий, співучий край багато хто пробував описувати, — зазначав критик Максим Богданович, — але ніхто не зробив цього з такою досконалістю, як Коцюбинський».
Наш гість — народний артист України, художній керівник Національної філармонії України Володимир Лукашев.
У творчому доробку В. Лукашева — 100 оперних постановок у Харкові, Києві, Одесі та зарубіжжі і понад 500 масштабних театралізованих концертів. Багато його вихованців стали зірками театрального і музичного мистецтва.
Мета діяльності Володимира Анатолійовича — піднести мистецьке життя України на рівень світових вимог. «Високе музичне мистецтво не має кордонів і належить усім народам світу» — впевнений митець.
У «Карась Галереї» — виставка Віктора Покиданця The Box, повідомляє i-pro.kiev.ua. В основі проекту — використання образу сірникової коробки як носія візуальних і текстових стереотипів, який має більший тираж, ніж будь-який інший друкований носій (журнал, книга, афіша тощо). Сірники є об’єктом, що повсякденно супроводжує людину: на кухні, у господарстві, в кишені як необхідна деталь існування та уособлення комфорту, тепла, приготування їжі, зрештою, світла і вогню.
Автор посилює образ сірникової коробки — монументалізує її, підносячи до статусу мистецького твору, що виставляється відомим художником у професійній галереї. Жанр об’єкта-скульптури зберігає незмінними властиві сірниковій коробці невигадливий дешевий друк на грубому картоні, її лаконічну та утилітарну форму.
Автомобіль для багатьох — звичний спосіб пересування, а от дехто вбачає у ньому набагато більше — поєднання швидкості, руху та драйву. Квартет творчих особистостей, що складається з двох художників і двох фотографів, представляє у виставковій залі Будинку архітектора спільний проект «Драйв: люди та автомобілі», наочно ілюструючи нестримне людське прагнення до руху та змін.
Художниккарикатурист Геннадій Михеєв створює дотепні й оригінальні шаржі на зірок світового мистецтва та інших відомих людей. Через ці образи він передає своє художнє світосприйняття. Рух є для нього синонімом життя, тому що без руху неможливо досягнути мети, а швидкість і позитивні емоції асоціюються з червоним Ferrari.
У Києві нещодавно з’явився новий україномовний театр «Нова сцена» (New Stage), який представив глядачам свою першу виставу «Щойно одружені» (Just Married).
«У кожного свій шлях до театру і свої з ним взаємини. Особисто ми зрозуміли, що для нас театр — не просто розвага, не час дозвілля і вже зовсім не якась конкретна будівля. Це те, чим хочеться займатися, до чого весь час повертаєшся думками і що хочеш робити для інших.
Ми намагалися створити якісний театральний продукт, повноцінну виставу з професійною режисурою, акторською грою та сценічним оформленням. Наше завдання — зробити глядачів добрішими, мудрішими, щасливішими, щоб самим стати такими разом із ними», — розповів режисерпостановник Ігор Матвіїв.
Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».