Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"
(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!
На кортах Всеанглійського клубу лаунтенісу та крокету цього тижня стартувало легендарне тенісне змагання — Вімблдонський турнір. Головна подія сезону на трав’яному покритті традиційно не минає без впливу багатої на опади лондонської погоди. У середу відразу 10 матчів лише в одиночному жіночому розряді були перенесені через зливу. Зокрема, на корт не змогла вийти перша ракетка України (і 17а сіяна на турнірі) Еліна Світоліна.
В другому колі українка має зіграти з представницею Казахстану Ярославою Шведовою. Світоліна в першому колі переграла британську тенісистку Наомі Броад, перемога далася відносно легко — 6:2, 6:3. Еліна залишилась єдиною представницею України в жіночому одиночному розряді, решта наших співвітчизниць припинили участь у змаганні ще в першому раунді.
Головним підсумком матчів 1/8 фіналу став вихід до чвертьфіналу збірної Ісландії. Ісландці переграли не кого-небудь, а родоначальників футболу — англійців. Уперше у 1/4 фіналу вийшла і збірна Уельсу. Вибули з боротьби переможці попереднього чемпіонату Європи — іспанці. А вибили їх суперники по фіналу 2012 року — італійці.
Швейцарія — Польща — 1:1 (по пенальті — 4:5)
Голи: 0:1 — Блащиковськи (39), 1:1 — Шакірі (82)
Поляки приголомшили суперників стартовим натиском, і вже на першій хвилині мали можливість вийти вперед, але Мілік пробив вище воріт після помилки голкіпера. Загалом у першому таймі команди по черзі володіли ініціативою, та моментів у поляків було більше. І наприкінці тайму Гросицьки розігнав контратаку, яку завершив ударом поміж ніг Зоммеру Блащиковськи — 1:0.
Уражуючи близько трьох відсотків населення планети, псоріаз (імуноопосередковане запальне захворювання) викликає свербіж, сухість і почервоніння шкіри, а також пов’язане з підвищеним ризиком розвитку депресії, хвороб серця та діабету.
Дерматологи з університету Фейнберг (США) перевірили ефективність нового препарату від псоріазу, щоб допомогти лікарям визначити, чи переважують його переваги будьякі ризики.
Ixekizumab — інноваційний препарат від псоріазу — працює шляхом нейтралізації певних реакцій в імунній системі, що викликають прогресування псоріазу. Результати III фази випробувань цього препарату були опубліковані в журналі New England Journal of Medicine.
За твердженням експертів, інсульт уже не є діагнозом лише літніх людей. Лікарі дедалі частіше фіксують це захворювання і у 25–30-річних українців, і в дітей. З недавніх пір пацієнтів з діагнозом «інсульт» стало майже чи не в півтора рази більше, ніж хворих з інфарктом міокарда, особливо у великих індустріальних містах.
Пов’язано це із збільшенням стресових навантажень і наростанням екологічних та інших несприятливих факторів. Жертвами інсульту щорічно стають понад 400 тисяч чоловік, багато з них помирають, понад половина залишається інвалідами.
Що ж таке інсульт і як не стати його жертвою? Роз’яснення дає спеціаліст — кандидат медичних наук Андрій Кульматицький.
— Що таке інсульт?
— Інсульт — це спазм чи закупорка однієї із судин головного мозку. Наслідком може бути втрата життєво важливих функцій, зокрема мови та руху. Причиною найчастіше стає атеросклероз.
7 ЛИПНЯ — 95 РОКІВ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ПЕТРА ЯЦИКА,
БІЗНЕСМЕНА, МЕЦЕНАТА, ЗАСНОВНИКА МІЖНАРОДНОГО КОНКУРСУ ЗНАВЦІВ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ
«Рідкісна, блискуча життєва кар’єра: селянський син з України став на канадській землі мільйонером. Сягнув вершин успіху та благополуччя, здолавши чимало несприятливих для нього обставин, адже судилося йому у двадцять сім років починати в чужому краю своє життя заново, як мовиться, з чистої сторінки. І не мав він тоді нічого, крім власних рук та світлої голови,» — цими рядками розпочинається книга Михайла Слабошпицького «Українець, який відмовився бути бідним».
Петро Яцик народився в 1921 році, в селі Верхнє Синьовидне на Львівщині. Але він вимушено залишив Україну. 1949 року прилетів до Канади і, стоячи в Монреалі на летовищі з сімома доларами в кишені, сказав: «Я буду мільйонером, тут будуватиму Україну».
4 ЛИПНЯ — 125 РОКІВ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ УКРАЇНСЬКОГО ПИСЬМЕННИКА ПЕТРА ПАНЧА
Народився майбутній письменник 4 липня 1891 року в місті Валки на Харківщині у родині майстра-колісника. Дитинство малого Петруся, про яке він зворушливо написав у книзі «На калиновім мості», було багатим на життєві враження.
Так повелося, що в родині всі колісникували: і дід, і батько, і дядько. Та й узагалі всі члени сім’ї (мама, батько, п’ятеро дітей) долучалися до загальної справи.
З п’ятнадцяти років, після двокласної школи, Петро пішов працювати. Спершу служив у Народному домі, переписував папери і розносив пакети, а згодом був писарчуком в агента земського страхування. Сімнадцятирічним юнаком Панч уперше залишив рідну домівку та поїхав до Харкова шукати долі. Там його взяли на посаду писарчука до канцелярії Інституту шляхетних дівчат.
Наш співрозмовник — відомий український письменник Леонід Петровський. Його літературні твори — це події, пережиті й пропущені крізь серце і душу, створені на реальних фактах власного життя.
Леонід Петровський є автором багатьох художніх творів, серед найсвіжіших — книжки оповідань, повістей, романів: «Дев’ятнадцята осінь», «Три приїзди в село», «Людина черги», «Інтернат», «Інваліди душі», «Гніздо для лелеки».
Ми ж зосередимося на нещодавній книжці Леоніда Євгеновича — повісті «Зворотній бік Землі».
— Пане Леоніде, якою мірою можна Вас назвати мандрівником?
— Потяг до подорожей звив гніздечко в моїй душі ще в дитинстві, відколи, перебуваючи в інтернаті, почав себе усвідомлювати. Так набрид сірий непрозорий паркан, який оточував заклад, так кортіло заглянути за нього у світ широкий, невже й там треба ходити шеренгою, слухатися занудивиховательки, отримувати від старших, у кращому випадку, потиличники і тихенько плакати, сховавшись у найдальшому куточку подвір’я...
На ХІV Міжнародному кінофестивалі на острові Іскія (Італія), який триватиме до 2 липня, в офіційній програмі «Український фокус» демонстрували три українських фільми: історичну драматичну стрічку Олеся Саніна «Поводир» та дві документальних — «Чорнобиль» (реж. О. Карнасюк) і «Жива ватра» (реж. О. Костюк), повідомляє ipro.kiev.ua. Покази відбулися 26го та 30 червня.
Кінофорум на італійському острові Іскія проходить в Арагонському замку за підтримки Європарламенту та приватних спонсорів. Його незмінним керівником є Мікеланджело Мессіна, який був членом журі 45го КМКФ «Молодість». Особливість фестивалю — відзначити спеціальними преміями та нагородами найкращі фільми, пов’язані з культурою та історією різних країн, регіонів і міст.
Цього літа найкращі моменти сучасного життя втіляться в шедеврах майстрів вуличного живопису та заграють новими барвами на фасадах українських будинків. Так освітня ініціатива бренду Pepsi «Герої вулиць» популяризує культуру стріт-арту в країні, повідомляє i-pro.kiev.ua.
Від липня по серпень 2016 року українські художники, які мріють створити мурал, зможуть представити свої макети для участі в національному конкурсі. Автор кращого проекту за сприяння арт-куратора втілить власну ідею на стіні одного з будинків. Цей момент застиглої фантазії художника роками прикрашатиме простір одного з міст України. Організатори очікують, що українці підхоплять тренд децентралізації вуличного мистецтва.
Проект «Герої вулиць» спрямований на розвиток культури стріт-арту в усіх містах країни, в рамках якого 8–10 липня гості київського музичного фестивалю Atlas Weekend побачать створення справжнього мурала.
Національна опера України до закриття 148-го театрального сезону готує для шанувальників прем’єру балету «Снігова королева» та гала-концерт, у якому солісти театру виконають кращі арії з відомих опер та фрагменти з балетів, повідомляє Укрінформ.
Прем’єрні вистави балету «Снігова королева» за мотивами однойменної казки Ганса Крістіана Андерсена відбудуться 3 та 7 липня. Лібрето та музичну концепцію вистави створили художній керівник балетної трупи театру Аніко Рехвіашвілі та диригент Олексій Баклан.
Як розповіла балетмейстерпостановник Аніко Рехвіашвілі, оригінальна хореографія «Снігової королеви» спирається на класичні традиції, а режисерські ходи більше орієнтовані на дорослого підготовленого глядача.
Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».