Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"
(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!
У швейцарському місті Ньйоні, де міститься штаб-квартира УЄФА, відбувся фінальний поєдинок юнацької Ліги чемпіонів. У вирішальному матчі зіграли донецький «Шахтар» і лондонський «Челсі», і тільки гранд із Туманного Альбіону спромігся зупинити шлях юних гірників до почесного трофею.
На шляху до фіналу донеччани двічі скористалися прихильністю фортуни — на стадіях 1/8 та 1/4 фіналу вони лише в серіях пенальті здолали грецький «Oлімпіакос» і португальську «Бенфіку» відповідно.
10 квітня у півфіналі підопічні Валерія Кривенцова здобули вольову перемогу над бельгійським «Андерлехтом»: пропустивши на 55-й хвилині, юні гірники починаючи з 76-ї забили три м’ячі у ворота суперника. Двічі відзначився Віктор Коваленко, а в проміжку між його голами досяг мети удар Дениса Арендарука.
У фіналі донеччанам протистояла одна з найкращих футбольних академій Європи — школа лондонського «Челсі». «Шахтар» розпочав поєдинок дещо нервово, за що й поплатився вже на 7-й хвилині першого тайму: після передачі від Соланке відзначився Браун, з яким недопрацював у штрафному майданчику Вачіберадзе — удар із п’яти метрів виявився результативним.
Після 19-го туру чемпіонату України з футболу у прем’єр-лізі відстань між лідером — київським «Динамо» та донецьким «Шахтарем» скоротилася до п’яти очок. Посприяла цьому «Зоря». Команда з Луганська вперше за часів чемпіонатів незалежної України зуміла відібрати очки у «Динамо» на його полі.
А «Шахтар» тим часом не залишив жодного шансу одеському «Чорноморцю». Донеччани зуміли забити п’ять сухих м’ячів у ворота суперника. Ще один претендент на місце в Лізі чемпіонів — «Дніпро» — після нульової нічиї з «Металістом» погіршив свої шанси фінішувати бодай на другому місці.
На сьогодні стан справ у «Шахтарі» та «Чорноморці» — це дві великі різниці. Одесити грають так, як можуть, а «Шахтар» упевнено набирає очки і продовжує гонку за київським «Динамо». Утім, моряки в першому таймі зуміли дати бій чинному чемпіону. Підопічним Олександра Бабача вдавалося утримувати свої ворота сухими весь перший тайм. Добре грав у воротах Мартищук, а ще двічі гостей рятувала штанга та поперечина воріт.
Похід до супермаркету за продуктами є настільки буденною справою, що у більшості людей не виникає і думки про те, що це заняття може становити будь-яку загрозу для здоров’я. Але вчені вказують на підводні камені візитів у магазин.
Головна небезпека, що підстерігає покупця при кожному відвідуванні магазину продуктів, невидима, як радіація, і разом із тим може бути настільки ж небезпечною.
Учені з Університету австралійського штату Квінсленд вважають, що у будь-якому навіть найдорожчому продуктовому супермаркеті є окремі місця, де небезпека інфікування продуктів хвороботворними мікробами особливо висока. Тут жертву з візком підстерігають найбільш грізні вороги.
Хронічний тонзиліт — це хронічне запалення піднебінних мигдалин. Можна сказати — хронічна ангіна. Що ж відбувається з мигдалинами при їх хронічному запаленні? Про це ми попросили розповісти фахівця — кандидата медичних наук, доцента Андрія Цимара.
— Найбільші зміни відбуваються в лакунах мигдалин, вражається м’яка лімфоїдна тканина, яка замінюється на більш тверду, сполучну. З’являються рубці, звужуються і закриваються деякі лакуни мигдалин і, як наслідок, утворюються замкнені гнійні вогнища. У лакунах накопичуються пробки, що являють собою скупчення часток їжі, живих і загиблих мікробів, лейкоцитів, омертвілого епітелію слизової оболонки лакун.
Володимир — десантник-доброволець: навесні минулого року прийшов до військового комісаріату і попросився до війська. Через кілька тижнів уже воював на Луганщині. Визволяючи Слов’янськ, дістав важке поранення і був доставлений до Дніпропетровської обласної лікарні ім. І. Мечникова.
Михайла до Збройних Сил мобілізували. Влітку. Кілька місяців ніс службу на одному з блокпостів у Донецькій області, пережив безліч обстрілів і вважав, що народився в сорочці, не отримавши жодної подряпини. Проте під час масованого удару «Градами» теж був поранений. Стікаючому кров’ю сержанту надали першу допомогу прямо на полі бою, а згодом евакуювали до військово-медичного клінічного центру Північного регіону, що в Харкові.
Обох вояків прооперували у вищезгаданих медзакладах, а після доправили до клініки ушкоджень Головного військово-медичного клінічного центру МО України.
Цьогоріч Україна на своїй території проведе п’ять міжнародних військових навчань за участі американських і польських військових. З американськими військовими проведуть навчання Fearless Guardіan-2015 («Фірлес Гардіан-2015»). Sea Breeze-2015 («Cі Бриз-2015»), Saber Guardіan/Rapіd Trіdent-2015 («Сейбер Гардіан/Репід Трайдент-2015»).
Стартують навчання 20 квітня на Яворівському полігоні і триватиме цикл навчань до листопада. Про міжнародні навчання за участі НАТО, які відбудуться на базі Міжнародного центру миротворчості та безпеки (Яворівський полігон у Львівській області), розповіли кореспонденту «ДУ» експерти:
Українців, які у 1941 році опинилися під німцем, радянське командування кидало в бій, не навчивши навіть тримати гвинтівку в руках.
Навесні 1941 року мого діда викликали до районного військкомату, наказавши відбути до Рівненської області. І через кілька днів він разом зі своїми односельчанами вже працював на спорудженні залізничної колії. Там їх і застала війна.
— Нам сказали, щоб ми йшли до військових комісаріатів, які відправлять нас у війська, — розповідав мені Григорій Якимович. — Та коли ми добралися до свого комісаріату, виявилося, що там нікого немає...
Довелося кільком десяткам селян повертатися до рідних домівок. А через кілька тижнів у село увійшли румунські війська...
Нещодавно Верховна Рада України підтримала законопроект, який передбачає встановлення мінімального терміну оренди землі сільськогосподарського призначення. Це нововведення вважають неоднозначним, бо попри певні вигоди, до яких можна віднести стабілізацію роботи сільгоспвиробників, мільйони українських землевласників можуть через нього зажити чималих проблем.
Роз’яснити ситуацію щодо плюсів та недоліків нової законодавчої пропозиції ми попросили фахівця з аграрної політики проекту USAID «АгроІнвест» Олександра Муляра.
— Про яке нововведення йдеться?
— Справді, проектом Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення умов ведення бізнесу (дерегуляція)», що має на меті обґрунтоване скасування бар’єрів, які заважають веденню бізнесу, зокрема аграрного, включено положення щодо оренди землі. Нагадаю, законопроект схвалено парламентом 12 лютого цього року, однак документ ще не набув чинності.
Питанню комплексного розвитку Дунайського регіону приділяється особлива увага, оскільки він є унікальним із точки зору географічного розташування. Зараз від витоку до гирла Дунай протікає територією 10 держав. На берегах Дунаю розташовано десятки великих міст, у тому числі й чотири європейські столиці. І перед усіма без винятку дунайськими країнами постає низка питань, у тому числі: чи є збереження довкілля головною потребою суспільства та обов’язком держави?
Розуміючи необхідність забезпечення балансу екологічних інтересів, Європейська комісія 8 грудня 2010 року затвердила Європейську стратегію розвитку Дунайського регіону, а також План дій щодо реалізації цієї стратегії. Детальніше про стратегію розповіла кореспонденту «ДУ» юрисконсульт міжнародної благодійної організації «Екологія — право — людина» Наталія Городецька.
Україна опинилася на межі безпрецедентної соціально-економічної кризи, що може призвести до критичного зниження рівня економічної активності, обсягу ВВП та зубожіння населення, наголошують експерти.
Найбільше дестабілізують ситуацію в країні події на її сході, анексія Криму, неспроможність влади подолати корупцію, гальмування глибинних реформ із дерегуляції та державного управління, а також відтік капіталу з країни, девальвація національної валюти, скорочення зовнішньоторговельної діяльності та обсягів промислового виробництва, відсутність рішучих дій із подолання неплатоспроможності населення.
Торік ВВП України впав на 6,8%, промислове виробництво — на 10,7%. Найбільше постраждало машинобудування (-21,3%), у тому числі виробництво автотранспортних засобів (-35,7%), металургійне виробництво (-14,9%), хімічна (-14,9%), добувна та переробна промисловість (-11,3%). Промисловість впала тому, що не було цільових програм її розвитку, а раніше напрацьовані концепції зірвалися, зауважують експерти.
Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».