Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"
(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!
До списку легіонерів, яких Андрій Шевченко викликав на збір національної команди у листопаді, увійшли всі футболісти, запрошені в жовтні, крім травмованих Андрія Ярмоленка і Артема Кравця. Про це повідомляє прес-служба Федерації футболу України.
Відомий боксерський промоутер Том Леффлер поділився думкою щодо бою українця Олександра Усика та британця Тоні Беллью.
Леффлер вважає цей поєдинок однією з найбільш важливих подій року в царині боксу, повідомляє Vringe.com.
«Я зустрічався з Беллью, коли Володимир Кличко боксував із Джошуа на «Вемблі», і в мене існує почуття глибокої поваги до Тоні. Його бій з Усиком — це найкращий поєдинок для них обох, для спорту і для фанів боксу. Думаю, їхній бій буде дуже захоплюючим...
Чемпіонат світу з футболу може бути розширений із 32 до 48 команд-учасниць уже на наступному мундіалі, який пройде в Катарі у 2022 році.
Про це повідомив президент Міжнародної федерації футбольних асоціацій (ФІФА) Джанні Інфантіно.
«Ми вирішили збільшити число команд у фінальній стадії чемпіонату світу з 32 до 48, і це нововведення набере чинності в 2026 році.
Еліна Світоліна досягнула найбільшого успіху у власній кар’єрі та в історії всього українського тенісу. Вона виграла Підсумковий турнір WTA в Сінгапурі, причому зробила це впевнено.
П’ять матчів — п’ять перемог над суперницями з топ-10. Востаннє так упевнено Підсумковий турнір виграла Серена Вільямс у 2013 році.
Додамо, що фінал проти Слоун Стівенс став для Світоліної 9-м переможним поспіль. Два останніх роки українка взагалі не програє фінальних матчів і за два сезони виграла найбільше титулів у турі.
Дослідники Університету Альберти проаналізували стан пацієнтів із захворюванням коронарної артерії і дійшли висновку, що постійний рух — це уникнення ранньої смерті.
На думку вчених, люди, над якими нависла загроза, повинні кожні 20 хвилин вставати з крісла і просто переміщатися. Така легка активність перш за все допомагає спалювати 770 кілокалорій на день. Це саме та кількість калорій, позбавлення від яких запобігає ранній смерті.
Так вважають науковці Каролінського інституту у Швеції. Так, дихання через ніс покращує передачу інформації від почуттів у мережу зберігання мозку.
Воно посилює пізнання і спогади. Запахи запускають нюхову цибулину, яка пов’язана з гіпокампом.
За словами вчених, це покращує передачу подій, які ми переживаємо у нашому повсякденному житті, і переміщує їх до нашого довгострокового банку пам’яті.
Один помідор може забезпечити близько 40% щоденного рекомендованого мінімуму вітаміну С. Більш того, помідори постачають вітамін А, який підтримує імунітет, зір і здоров’я шкіри; вітамін К, який корисний для ваших кісток; а також калій — ключову поживну речовину для функції серця, скорочення м’язів і підтримання здорового кров’яного тиску й балансу рідини.
Помідори містять антиоксидант, так званий лікопін, який відповідає за їх червоний колір.
Восени на нас полюють не тільки нежить та застуда, погіршується також перебіг багатьох хронічних захворювань. У багатьох відбувається загострення такого поширеного захворювання, як артеріальна гіпертензія — гіпертонічний криз.
Як запобігти розвитку хвороби та за яких симптомів слід негайно викликати екстрену допомогу? На ці запитання нам погодився відповісти фахівець — лікар-кардіолог вищої категорії Михайло ВОЛИНЕЦЬ.
90 РОКІВ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ АНДРІЯ СЕМЕНОВИЧА
ЄФІМОВА (1928–2017), УКРАЇНСЬКОГО ВЧЕНОГО, МЕДИКА
Народився майбутній учений 10 листопада 1928 року в селі Зінов’ївка Саратовської області. У 1952 році Андрій Єфімов закінчив лікувальний факультет Горьковського державного медичного інституту, а в 1955 році — клінічну ординатуру.
Після захисту кандидатської дисертації він став головним терапевтом медсанчастини на одній із новобудов Сибіру в Красноярську. Андрієм Семеновичем були організовані кілька лікарських експедицій із вивчення зобу і складена карта зобної ендемії Красноярського краю.
Єфімов також брав участь у щорічних конференціях Красноярського медінституту, його статті друкувалися в «Працях конференції».
8 ЛИСТОПАДА — 100 РОКІВ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ДМИТРА МИХАЙЛОВИЧА ПРИЛЮКА (1918–1987), УКРАЇНСЬКОГО ЖУРНАЛІСТА
8 листопада 2018 року на державному рівні в Україні відзначається пам’ятна дата — 100 років від дня народження Дмитра Прилюка (1918–1987), журналіста, письменника, публіциста, вченого, педагога, засновника українського журналістикознавства.
Виникає запитання: чому? За які такі заслуги? Спробуємо з’ясувати.
Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».