Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"
(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!
Після вильоту з Ліги чемпіонів київське «Динамо» може зосередитися на чемпіонаті та Кубку України. У гостьовому матчі з луцькою «Волинню» Сергій Ребров не став робити глобальної ротації складу. Виділити можна лише появу з перших хвилин молодого Оріховського та півзахисника Артема Громова.
«Динамо» на правах фаворита захопило ініціативу вже зі старту матчу, однак на початку зустрічі киян зустрів «холодний душ» у виконанні швидкого гола господарів. Шабанов зза меж штрафного майданчика завдав потужного удару, Рудько відбив м’яч перед собою, але першими на добиванні виявилися не захисники киян, а Діденко, який пробив під поперечину.
Норвезький гросмейстер Магнус Карлсен зберіг титул чемпіона світу з шахів, перемігши на тайбрейку народженого в українському Сімферополі Сергія Карякіна, який був «анексований» Росією ще в 2009 році, задовго до окупації Кримського півострова.
Основна частина матчу, проведена з класичним контролем часу, завершилася внічию (6:6). Від початку матчу Карлсен тиснув на свого суперника і міг перемагати Карякіна, але Сергій щоразу знаходив можливість звести гру до нічиєї.
Слідом за київським «Динамо», яке провалилося в Лізі чемпіонів, за тур до завершення групового турніру Ліги Європи втратила шанси на продовження боротьби в євротурнірі луганська «Зоря».
Лише донецький «Шахтар» продовжує в цьому ж змаганні штампувати перемоги і доводити, що в наступному сезоні місце гірників — у чемпіонській лізі.
Донецький «Шахтар» колекціонує перемоги: у п’ятому турі підопічні Фонсеки вдруге в сезоні завдали розгромної поразки турецькому «Коньяспору».
Хронічні риніти псують життя багатьом. Особливо загострюються проблеми таких страждальців із настанням холодів і морозів. Чим можна зарадити у таких випадках?
За рекомендаціями ми звернулися до фахівця — Олександра Науменка, доктора медичних наук, професора кафедри отоларингології Національного медуніверситету імені О. О. Богомольця.
Наш співрозмовник — Сергій Борщевський, відомий український дипломат (має ранг Надзвичайного і Повноважного Посланника), перекладач, публіцист, поет, автор епіграм, лауреат премій ім. М. Рильського, М. Гоголя, В. Кочура, М. Куліша та ін.
С. Борщевський переклав десятки томів прози і поезії вершинних творів класиків іспаномовних культур. Для театрів України переклав понад 30 п’єс, серед них світові класики — Лопе де Вега, П. Кальдерон, А. Касон, Буеро Вальєхо, Вільям Шекспір...
Іспанською переклав тексти українських пісень, вірші Тараса Шевченка, поеми Бориса Грінченка «Матільда Аграманте» та Бориса Олійника «Ода музиці».
Коли театр береться за класику, то перед ним завжди стоїть велика відповідальність. Адже нову виставу глядач обов’язково порівнюватиме з попередніми постановками.
Що можна розповісти нового про загальновідомий твір, як змусити глядача подивитися на нього іншими очима?
Саме таке завдання стояло перед молодим режисером Тамарою Труновою, яка поставила трагіфарс «Безприданниця. Версії» за п’єсою Олександра Островського у Київському академічному театрі драми і комедії на лівому березі Дніпра.
Мікросцена Київської академічної майстерні театрального мистецтва «Сузір’я» вже не перший рік є творчим майданчиком, на якому випробовують свої сили молоді українські режисери та актори. Нерідко український глядач тут відкриває відомих на Заході, але малознаних в Україні драматургів.
Саме таким відкриттям стала постановка Валерією Демченко вистави «Бар’єр» за повістю відомого болгарського письменника Павла Вежинова (1914–1983).
ДО 160-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ІВАНА ФРАНКА
Цього року ми відзначаємо 160-річчя від дня народження великого українського поета, прозаїка, громадського та політичного діяча Івана Франка. 25 листопада нарешті відбулося довгоочікуване відкриття квартири-музею родини І. Франка у Києві, у будинку по вул. Володимирській, 48-а.
Музей було створено за ініціативи онука Івана Франка — Роланда Тарасовича, голови правління Міжнародного фонду Івана Франка, у квартирі № 15, куди в 1949 році радянською владою було примусово переселено зі Львова родину Франків.
На Полтавщині знову заговорили про декомунізацію. Болючу для громади тему, до якої вже нібито почали потроху втрачати інтерес, знову реанімували. Але вже не в ідейній площині, в якій чубилися на шпальтах різних видань і навіть тягали за петельки один одного на майданах прихильники і противники перейменувань.
Повернулися до теми декомунізації тоді, як і попереджували скептики, коли ідеологія матеріалізується у побутові незручності для полтавців. І коли активна частина громади відчула, що до їхньої думки про недоцільність поспішної декомунізації влада не хоче дослуховуватися...
6 ГРУДНЯ — ДЕНЬ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ
«Україна мілітаризується...»
Усі позитивні зміни, що відбуваються в Україні останнім часом, російські політики (за рідким винятком), підконтрольна Кремлю преса всіляко оббріхують, зміщуючи акценти і таким чином намагаючись маніпулювати суспільною думкою.
Наприклад, головний рупор російської армії газета «Красная звезда», зважаючи на переміни в нашій армії, стверджує, що «Україна надмірно мілітаризується, витрачаючи на військові потреби останні копійки».
Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».