Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"
(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!
Поки провідні біатлоністи планети готувалися до початку двох найвіддаленіших етапів Кубка світу — в заокеанських Кенморі та Преск-Айлі, їхні наступники змагалися на юніорському чемпіонаті світу в румунському містечку Чейле-Градістей.
Українська команда не залишилася без нагород, хоча перемог, як було торік, цього разу досягти не вдалося. Але дві срібних і одна бронзова нагороди — теж непоганий доробок на етапі становлення молодих біатлоністів.
Першу нагороду українській юніорській збірній принесла 21-річна Анастасія Меркушина, яка вже перебуває на порозі головної команди, провівши весь сезон у Кубку Міжнародного союзу біатлоністів.
Діти, які виросли в бідності, ймовірно, мають змінені мозкові зв’язки й більш високу схильність до депресії, стверджують учені Вашингтонського університету.
У таких дітей, як правило, гірше розвинені когнітивні та освітні навички, є більш високим ризик психічних захворювань, у тому числі депресій, антисоціальної поведінки. До того ж у дошкільнят, які зростають у злиднях, проявляються симптоми клінічної депресії по досягненні шкільного віку.
Діти більш схильні до депресії у віці 9–10 років.
Хто ж не знає, що найчастіше бронхіт розвивається на тлі простудних хвороб, таких як грип, ГРВІ? Втім (а про це ми замислюємося рідко), він може виникнути і під дією хімічних і фізичних подразників, наприклад ацетону, пилу, парів бензину, а також при впливі атипових факторів.
Однак, за твердженням медиків, у більшості випадків природа захворювання все ж таки інфекційна (вірусна або бактеріальна). Як діяти, коли недуга вже трапилася, та як запобігти такому розвитку подій? Про це ми поспілкувалися з фахівцем — кандидатом медичних наук, доцентом Лідією Ільницькою.
Наш співрозмовник — Василь Фольварочний, поет, прозаїк, драматург, публіцист та громадський діяч. Майже 20 років очолював Чернівецьку обласну письменницьку організацію.
Як директор Будинку письменників України за часів Помаранчевої революції був комендантом революційного штабу на Банковій, 2, організовував письменницькі тури областями України, агітуючи за помаранчеву команду.
Нині є заступником голови земляцтва «Буковина» в м. Києві, головою творчого об’єднання драматургів Київської організації НСПУ, керує Клубом бібліотекарів столиці.
Твори «Хрещеники Сталіна» і «Розчахнута душа» висунуті на здобуття Національної премії України ім. Т. Г. Шевченка 2016 року.
Вітаємо Василя Івановича із 75-річчям! Здоров’я, творчої снаги!
Бюджет 2016 року, який уже встигли охрестити бюджетом виживання, а не розвитку, містить чимало статей, котрі, ніби міна уповільненої дії, можуть будь-коли «вибухнути» та зруйнувати хай і не дуже добре, але все ж налагоджений механізм, який працює за рахунок державного фінансування. Один із таких механізмів, під який закладено «бюджетну» міну, — професійно-технічна освіта з підготовки робітничих кадрів для української економіки. Держава з 2016 року відмовилася від її фінансування, переклавши цей обов’язок на кволі місцеві бюджети...
Останнім часом в Україні доволі активно почав використовуватися термін «медіація». Розгортаються спеціальні програми, які займаються підготовкою медіаторів. Фахівці все частіше говорять про необхідність законодавчої підтримки роботи медіаторів, бо вважають її перспективною та вкрай важливою.
Для чого потрібна медіація і в чому її особливості? Говоримо про це з президентом Міжнародного жіночого правозахисного центру «Ла Страда-Україна», доктором юридичних наук, професором Катериною Левченко.
Перед тим, як зустрітись, я «ловив» полковника медичної служби Всеволода Стеблюка по телефону кілька тижнів. Нарешті «впіймав», домовившись про зустріч. Тридцятихвилинну. А вийшла вона кількагодинною: людині, яка влітку 2014 року опинилася в епіцентрі бойових дій на Донбасі і врятувала десятки людських життів, бачила, як «старші брати» нищать тяжкопоранених українських бійців, перемелюючи їхні тіла гусеницями бойових машин, а нині працює над удосконаленням військово-медичного забезпечення ЗСУ та інших військових формувань, було що сказати.
Перші в цьому році шкільні канікули стали, хоч як це дивно звучить, серйозним випробуванням не тільки для батьків, але й для самих учнів. Плановий перепочинок для школярів, вимушений через складні погодні умови, спалах підступного грипу, брак грошей у школах на оплату за опалення тощо, розтягнувся у багатьох регіонах України замість звичних двох тижнів аж на місяць.
Приміром, на Полтавщині, аби школярі знічев’я не тинялися вулицями в пошуках сумнівних розваг, батьки мали сушити голову над тим, чим зайняти своїх чад. Але за нинішніх реалій вибір невеликий. Заняття у більшості з гуртків або студій нині платні, розваги у центрах сімейного відпочинку теж не по кишені родинам, у яких часто працює лише один із батьків.
З огляду на це годі вже й казати про те, щоб відправити дитину на екскурсію бодай у сусіднє місто.
Події, пов’язані з агресією Росії проти України, ще раз засвідчили, що газовий сектор є одним із ключових для енергетичної безпеки держави і потребує термінового реформування. При цьому взаємообумовленість розвитку економіки та енергетики країни вимагає чіткого узгодження економічних та енергетичних пріоритетів розвитку.
Мало кому відомий той факт, що Україна у 1970-х роках щорічно видобувала понад 60 млрд кубів газу (пік видобутку — 68,11 млрд у 1975-му). Це в середньому сягало третини газовидобутку колишнього СРСР. Перш ніж сибірський газ прийшов в Європу, газ з України надходив до Польщі, Чехословаччини, Угорщини, Болгарії.
Через чотири десятиліття по тому Україна може отримати шанс повернутися до статусу потужної газовидобувної країни з усіма перевагами та прихованими ризиками, кажуть експерти.
Останні події в державі не викликають сумнівів у тому, що єдиним шляхом подолання політичної, економічної і соціальної кризи є децентралізація влади та посилення ролі місцевого самоврядування у вирішенні проблем регіонального і місцевого значення. Підготовлені Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України пропозиції щодо змін до Основного закону нині активно обговорюються у громадах та на загальних зборах Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської та інших областей держави.
Зокрема, професор кафедри регіонального розвитку та місцевого самоврядування Харківського регіонального інституту державного управління НАДУ при Президентові України Валентина Мамонова вважає, що децентралізація — це багатогранна проблема, яка містить чотири складові.
Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».