Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"
(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!
Перший фінал нового футбольного сезону, поєдинок за Суперкубок УЄФА був протистоянням двох іспанських команд — володаря Кубка чемпіонів мадридського «Реала» та переможця Ліги Європи «Севільї».
Попри офіційний статус матчу, він частково був елементом підготовки обох команд до нового сезону — головний для обох клубів чемпіонат, іспанська Прімера, стартує наприкінці наступного тижня.
Камерною була й атмосфера на стадіоні «Леркендал» у норвезькому місті Тронхеймі. Ця арена стала місцем проведення зустрічі за Суперкубок невипадково — в нинішньому сезоні знаний учасник єврокубків норвезький «Русенборг», який квартирує на «Леркендалі», святкує 100річний ювілей, і керівники європейського футболу вирішили, що поєдинок двох найкращих команд континенту стане гідною частиною урочистостей.
Мінімальними перемогами лідерів відзначився третій тур чемпіонату України з футболу у прем’єр-лізі. Так, «Шахтар» переграв «Олександрію», а «Динамо» в центральному матчі туру здолало «Дніпро».
Завдяки цим виграшам донеччани і кияни зміцнили свою перевагу над усіма переслідувачами, крім «Зорі», яка розгромила «Чорноморець».
У матчі на столичному НСК «Олімпійський» значних сюрпризів у складах «Динамо» й «Дніпра» тренери один одному не підготували. Хіба що наставник дніпрян Дмитро Михайленко кинув у бій Володимира Адамюка, який повернувся до клубу.
Господарів спіткала невдача ще у першому таймі: Домагой Віда зазнав травми, і вимушений дебют за основний склад киян відбувся для Зураба Очігави.
Перший змагальний тиждень Олімпіади в Ріо-де-Жанейро для українських спортсменів минає в боротьбі за метал найвищого ґатунку, але після п’яти змагальних днів «золота» в активі наших співвітчизників ще не з’явилося.
Найближче до звання олімпійського чемпіона наблизився гімнаст Олег Верняєв у багатоборстві, але проти тріумфу 22-річного атлета був японський суперник Кохей Учімура.
Багатьом українським уболівальникам здалося, що ще й арбітри дещо занизили Верняєву оцінку у вирішальний момент.
Наш гімнаст був серед лідерів ще після першого виду, але на перше місце вийшов за підсумками трьох дисциплін (вільні вправи, кільця, кінь). Четвертим і п’ятим видами були його улюблені опорний стрибок і паралельні бруси, й тут Верняєв зміцнив своє лідерство — отримавши 15,500 і фантастичні 16,100 бала відповідно.
Відмінності у поведінці обох статей починаються на генетичному рівні. Крім розбіжностей у спортивних уподобаннях відзначається також, що чоловіки і жінки вирішують конфлікти у різний спосіб.
Науковці з Гарварда зайнялися вивченням поведінки людей під час занять спортом і виявили суттєву різницю між тим, як це роблять жінки і чоловіки. Для досліджень вони переглянули відеозаписи різних спортивних змагань. Було помічено, що чоловіки витрачають на відновлення мирних стосунків із суперником більше часу, ніж жінки. Це стає підтвердженням припущення, яке свідчить, що чоловічій статі потрібно більше зусиль для вирішення конфлікту у своєму оточенні.
Діти з порушенням режиму сну більш схильні до розвитку депресії та тривожних розладів у пізньому віці, стверджують фахівці університету Хьюстона.
За словами автора дослідження доктора Кендиса Альфано, здоровий сон дуже важливий для психологічного здоров’я дитини. Постійна недостатність сну врешті-решт призводить до розвитку депресії, підвищеної тривожності та появи різних емоційних проблем.
Обмеження кількості сну в дітей у віці від 7 до 11 років впливає на настрій і загальний стан здоров’я дитини. Наприклад, після двох ночей поганого сну діти отримують менше задоволення від улюблених занять, знижується рівень їх активності.
Канадські вчені розробили перспективний прототип вакцини проти хламідіозу. Перші випробування на мишах пройшли успішно. За результатами дослідження, опублікованими у журналі Vaccine, миші, що пройшли імунізацію, боролися з інфекцією більш ефективно.
Хламідіоз є однією з найбільш поширених у світі інфекцій, що передаються статевим шляхом. Досі ефективної вакцини проти нього не існувало. Фахівці університету Онтаріо дійшли висновку, що піддослідні гризуни після вакцинації назальним спреєм ефективніше справлялися зі збудниками хламідіозу. В організмах вакцинованих тварин спостерігалося зниження темпів пошкодження репродуктивних органів.
До неї ми готуємося практично цілий рік. Чекаємо, плануємо, смакуємо, лічимо дні... Тепле море, золотий пляж, ласкаве сонце... Відпустка!..
Але ось вона пролітає, здається, як одна чудова незабутня мить. Попереду — робота, дім, рутина, за вікном — осінь, і буває важко утриматися від похмурих думок, пережити акліматизацію заново.
Як же після відпустки зібрати фізичні і моральні сили, щоб почати продуктивно працювати? Про це поговоримо з фахівцем — кандидатом біологічних наук, доцентом Ганною Гаврилюк.
— Є такий афоризм: «Ніхто так не має потреби у відпустці, як людина, яка щойно з неї вийшла». Зазвичай, повернення з відпустки — це своєрідний стрес, і кожен переносить його порізному. Вихід на роботу тяжким, серйозним стресом, звісно, вважати не можна. Але для багатьох це проблема.
Наш співрозмовник — Анатоль Степаненко, маляр, графік, скульптор, фотомайстер, кінорежисер, галерист, літератор, автор перформансів і незмінний учасник міжнародного і українського арт-процесу.
Степаненко одночасно виступає і учасником, і автором ідеї художньої виставки. Його величезний творчий доробок — сотні графічних аркушів, що складають нескінченні вигадливі серії, цикли вишуканих постановочних фотографій, просторові об’єкти та інсталяції, перформанси, фільми та авторські тексти. На рахунку митця — персональні виставки в Києві, а також у Базелі, Трієрі, Цюриху, Тбілісі, Кракові, Лодзі.
ДО 160-річчя ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ІВАНА ФРАНКА
Цього року ми відзначаємо 160-річчя від дня народження українського поета, письменника, перекладача, ученого, громадського та політичного діяча Івана Франка.
Видатному українцю була притаманна неперевершена працездатність. Його творчий спадок вимірюється шістьма тисячами творів. За сорок років діяльності Іван Франко надрукував понад 220 окремих видань.
У пролозі до своєї визначної поеми «Мойсей» (1905) Іван Франко навів слова, які надихали його впродовж усього життя: «Вірю в силу духу...» На виставці під такою назвою, яка нещодавно відкрилась у Музеї книги і друкарства України, експонується не тільки перше видання цього твору, а й інші рідкісні прижиттєві видання.
У Національному академічному театрі російської драми ім. Лесі Українки відбулася прем’єра вистави «Вид з мосту» за однією з кращих п’єс Артура Міллера, якого називають американським Шекспіром.
Основою для п’єси стала реальна історія, що трапилася в одному з італійських кварталів Брукліна (НьюЙорк) у п’ятдесяті роки минулого століття.
Це вже четверта режисерська робота актора театру Кирила Кашлікова. Його попередня постановка «Ромео і Джульєтта» стала помітним явищем у культурномистецькому житті столиці і відразу здобула прихильність глядачів різних поколінь. Напевне, нова вистава теж сподобається багатьом театралам.
Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».