Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"
(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!
Український боксер Олександр Усик уперше відстояв титул чемпіона світу за версією WBO у першій важкій вазі. До бою він мав десять перемог у десяти поєдинках, дев’ять з яких закінчилися нокаутом. 28-річного Табісо Мчуну з Південно-Африканської Республіки уродженець Сімферополя нокаутував у дев’ятому раунді.
До поєдинку південноафриканець мав 17 перемог, 11 нокаутів та дві поразки. Бій пройшов у місті Інглвуд і став для Усика дебютним на американському рингу.
Бій, як і очікувалось, склався непросто для українця. Поєдинок розпочався з розвідки. Суперники не ризикували.
Провідні біатлоністи планети завершили перший триместр сезону у казковому за атмосферою чеському Новому Месті. Упродовж чотирьох днів третього етапу Кубка світу переповнені багатотисячні трибуни вітали всіх спортсменів, але найбільше, звісно, чекали успіху від своїх улюбленців. У неділю чехи таки дочекалися: після двох не надто вдалих перегонів Габріела Коукалова виграла елітарну гонку з масовим стартом.
Того ж дня свій найкращий результат показали й українські біатлоністи: в чоловічому масстарті до останньої стрільби претендував на призове місце Дмитро Підручний, але, зрештою, фінішував п’ятим і задовольнився участю у квітковій церемонії.
Довгий час вважалося, що можна зберегти спогади у мізках тільки, якщо відповідні нейрони були активні. Проте зараз, схоже, з’ясувалося, що це не завжди так, тобто може дуже допомогти тим, хто страждає від короткочасної втрати пам’яті.
Учені виявили, що стимуляція мозку слабкими розрядами електрики (зокрема, імпульс транскраніальної магнітної стимуляції) може оживити недавні спогади. Наш розум може уповільнити короткострокові спогади аж до їх неактивного стану, де вони перебувають у фоновому режимі, але готові повернутися, коли це необхідно.
Чхання, кашель, біль у горлі, температура — звичайні симптоми, які ми традиційно відносимо до застуди. Але навіть застуда й ангіна, не кажучи вже про грип, — хвороби різної природи.
Застудою (ГРЗ) можна заразитися — це запальний процес, що виникає в результаті переохолодження організму. Протягло, промочили ноги, випили склянку крижаної води — здрастуй, застуда! Причиною виникнення ангіни є хвороботворні бактерії, що вражають лімфоїдні вузли.
Як же все відбувається у деталях і з наукової точки зору? А також: як перемагати ангіну? Про це ми розпитали спеціаліста — кандидата медичних наук, доцента Андрія БАРИЛЯКА.
Новий рік завжди для нас — одне з найбільш улюблених і довгоочікуваних свят. Його з нетерпінням чекають і дорослі, і діти. Адже в новорічний вечір панує особлива атмосфера. У народі побутує думка, що як зустрінеш рік, так його і проведеш.
Тому з наближенням свята часто замислюємося, де і як зустріти його, що одягнути й приготувати, щоб прийдешній рік видався вдалим і щасливим.
Згідно зі східним календарем на зміну допитливій і активній Вогненній Мавпі у 2017 році прийде Червоний Півень. Диктувати свої умови він почне з початком європейського 2017 року, а вступить у свої права 28 січня і, за прогнозами астрологів, буде насичений емоційними переживаннями, важливими та незабутніми подіями.
Свято Різдва Христового православні і католики відзначають у різні дати. Багатьох цікавить запитання: а коли ж насправді народився Христос — 25 грудня чи 7 січня?
Насправді дата народження Спасителя світу достовірно невідома. Марно шукати відповідь на це запитання у Святому Письмі — там ви не знайдете ні дня, ні навіть точного року, коли відбулася ця знаменна подія. Існує думка, що Христос узагалі народився не взимку, а восени — на свято Суккот — саме тоді, вважають багато істориків, був проведений перепис населення в Іудеї, описаний в Євангелії.
25 ГРУДНЯ — РІЗДВО ХРИСТОВЕ ЗА ГРИГОРІАНСЬКИМ КАЛЕНДАРЕМ
За католицькою традицією це свято з трьома церковними богослужіннями, що здійснюються опівночі, на світанку і вдень. Святкування Різдва починається зі сходом першої вечірньої зорі, яка сповістила світу про час народження Сина Божого. Католицьке Різдво відзначається протягом восьми днів (октави).
Другий день свята, 26 грудня, присвячується пам’яті святого первомученика Стефана, третій день, 27 грудня — пам’яті святого апостола і євангеліста Іоанна Богослова (цього дня здійснюється обряд освячення вина), четвертий день, 28 грудня — пам’яті святих невинних немовлят віфлеємських (священики цього дня дають особливе благословення дітям).
Характер нашого гостя цілковито відповідає прізвищу — Вітер. Художник і музикант Валерій Вітер напрочуд енергійний, всюдисущий, невтомно-ініціативний. Це — абсолютно позитивна, конструктивна, сонячна людина, не здатна на якісь руйнівні порухи.
Він пізнав велику славу в «епоху ансамблю «Кобза» (в якому Вітер був солістом) і тепер пожинає стійке визнання трудоголіка, котрий ніколи не спочиває на лаврах.
Певно, через свій спокійноврівноважений, усміхненоіронічний характер він не старіє. Страшно подумати, що в далекому 1958му був його перший виступ у Київській філармонії — в одинадцятилітньому віці.
Новорічні свята вже незабаром, і, щоб набути відповідного настрою, варто завітати усією родиною до Центру української культури та мистецтва на Подолі, де цими днями триває VI свято новорічної іграшки.
На трьох поверхах Центру по 30 грудня розгорнуто велику експозицію новорічноріздвяної атрибутики. З року в рік організатори заходу розширюють коло майстрівучасників.
У казковій атмосфері царюють святково прикрашені ялинки. Відчуття свята дарує й виставка творів живопису, картин із бісеру та дитячих малюнків, в якій втілене бачення зимових свят кожного з дорослих та маленьких учасників.
2004 року у Національному академічному театрі російської драми імені Лесі Українки режисер Георг Жено (Німеччина) поставив виставу Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра..Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.."> за п’єсою Ігоря Бауершими Norway. Today у перекладі з німецької Алли Рибікової.
Спектакль, в якому грали талановиті актори Наталія Шевченко, Євген Авдєєнко та Станіслав Бобко, припав до вподоби театралам різних поколінь. А через 10 років у театрі представили нову сценічної редакції п’єси під назвою «Над прірвою в...».
Перша прем’єра Norway. Today відбулася 2001 року в драматичному театрі Дюссельдорфа. Цю постановку здійснив сам автор. У театральному сезоні 2003–2004 років твір був найпопулярнішою виставою на німецькій сцені.
Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».