Соціальна політика
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Понедiлок Квiтень 24, 2017

Шановні читачі! Ви тримаєте в руках 24151-й випуск газети «Демократична Україна», що веде свій родовід від червня 1918 року. На жаль, змушені повідомити про призупинення виходу газети із січня 2017 року через брак коштів. Сподіваємося, що спільними зусиллями ми подолаємо негаразди і незабаром випуск газети буде відновлено. 

Редакційна колегія

П'ятниця, 30 Грудень 2016 16:12

Андрій Рева: ми підрахували, що в 2025 році лише 8% чоловіків і 10% жінок зможуть отримувати пенсію за віком

Rate this item
(0 votes)

Про це по­ві­до­мив на зу­стрі­чі з пред­став­ни­ка­ми Сві­то­во­го бан­ку в Ук­раї­ні, при­свя­че­ній під­го­тов­ці до пен­сій­ної ре­фор­ми, мі­ністр со­ці­аль­ної по­лі­ти­ки Ан­дрій Ре­ва.

«Наша ідея полягає в тому, щоб зробити диференційованим час виходу на пенсію, — повідомив міністр. — Кожен майбутній пенсіонер сам для себе визначить його залежно від того, як сплачував внески».
Андрій Рева зауважив, що і в Росії, і в Білорусі, й у Молдові внески до Пенсійного фонду сплачують більш дисципліновано, ніж в Україні. У нас із 26 мільйонів осіб працездатного віку внески сплачують усього 10 мільйонів.
У баченнях шляхів реформи фахівців Міністерства й спеціалістів Світового банку сходяться чимало позицій, однак є декотрі базові речі, що їх необхідно проговорити й пропрацювати.
Міністерська група розробників має два місяці, аби викласти на обговорення всіх компетентних вітчизняних і закордонних партнерів напрацьовані ключові позиції реформи пенсійної системи.

За результатами зустрічі міністр соціальної політики окремим наказом вводить у склад цієї групи ще й фахівців зі Світового банку.
Керівник програми Світового банку з макроекономіки та подолання бідності Фарук Кхан зазначив, що запропонований остаточний пакет рішень має бути простим, аби кожна проста людина зрозуміла суть цього своєрідного договору між державою і нею, щоб усвідомити, чому вона повинна платити в державну систему.
Директор представництва Світового банку в Україні Сату Кахконен з ентузіазмом сказала: «Давайте проштовхнемо цю реформу, без неї рухатися далі неможливо. Ми готові залучити вам на допомогу фахівців, котрі працюють над вашою темою у Вашингтоні. Ми дуже хочемо зробити корисне для пенсійної системи України».
Учасники зустрічі зійшлись у думці, що ключовим елементом у роз’яснювальній роботі щодо пенсійної реформи має бути наголос на стажі, на усвідомленні людьми, що для того, аби вийти на пенсію, необхідно платити внески.
«Має виконуватися контракт поколінь, — сказав Андрій Рева. — Я працюю — сплачую внески, мої діти працюють — сплачують внески. Так от, нинішні пенсіонери свій контракт виконали, а сьогоднішні працюючі виконують його лише на 40%. Тому нині центральним завданням є відновлення стимулів, аби всі сплачували внески, бо саме це є головним елементом наявності страхового стажу».
Також урядовець зазначив, що якщо сьогодні не вжити заходів і не провести реформи пенсійної системи, то незабаром ПФ рухне й усі спитають з нинішніх посадовців: «Чому ви, розуміючи наслідки, нічого не зробили?»

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».