Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"
(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!
Другий тур групового турніру Ліги Європи українські представники провели без сюрпризів: «Шахтар» прогнозовано переграв португальську «Брагу», а «Зоря» так само очікувано поступилася на Туманному Альбіоні місцевому гранду — «Манчестер Юнайтед». Утім, в обох поєдинках були деталі, на які варто звернути увагу.
Гірники, які далі проводять міжнародні матчі на «Арені Львів», із перших хвилин заволоділи перевагою в протистоянні з колишньою командою Паулу Фонсеки. І вже на п’ятій хвилині господарі були винагороджені за активність: після подачі зі штрафного у майданчику «Браги» сталося кілька рикошетів, м’яч відлетів до Тараса Степаненка, який потужно пробив фактично у «дев’ятку» воріт Жозе Марафони.
У центральному поєдинку десятого туру чемпіонату України з футболу у Прем’єр-лізі донецький «Шахтар» у Запоріжжі зустрічався з луганською «Зорею».
Тренер номінальних гостей Юрій Вернидуб не зміг задіяти в поєдинку шістьох виконавців, які були орендовані перед початком сезону саме у донеччан. П’ять із них є футболістами основного складу.
Пізніше виявилося, що «Зоря» використати «позичених» гравців таки могла, проте не стала платити «гірникам» прописану в угоді суму грошей.
Поєдинок вийшов досить динамічним. Вернидуб спробував зіграти проти команди Пауло Фонсеки другим номером із розрахунком на контратаки, але результату така тактика не принесла. «Шахтар» мав більш переконливий вигляд.
10 ЖОВТНЯ — ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ПСИХІЧНОГО ЗДОРОВ’Я
Всесвітній день психічного здоров’я відзначають 10 жовтня, починаючи з 1992 року. Цей день було засновано з ініціативи Всесвітньої федерації психічного здоров’я за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я.
Він встановлений, щоб привернути увагу до цієї проблеми та скоротити поширення депресивних розладів, шизофренії, хвороби Альцгеймера, наркотичної залежності, епілепсії та розумової відсталості.
За даними ВООЗ, на психічні захворювання у наші дні страждають понад 450 мільйонів людей. А в західних країнах кожна сьома людина страждає на параною, шизофренію або схильна до депресій та алкоголізму.
Якщо в дитини, без видимої причини, спостерігається відсутність апетиту, слабкість, млявість, головний біль, сонливість, нудота і блювання, біль у животі (зазвичай діти в таких випадках показують на ділянку пупка) або висока температура — це привід для того, щоб виміряти рівень ацетону в сечі.
Усі наведені ознаки можуть свідчити про наявність у сечі дитини ацетону. Детальніше про проблему поговоримо з фахівцем — кандидатом медичних наук, доцентом Ольгою ДОБРИК.
— Ацетон у сечі дитини — це проблема, з якою досить часто стикається більшість батьків. Причини різні: можуть бути як тимчасовими — порушується обмін речовин, так і дуже тяжкими, які є хронічними, — цукровий діабет, приміром. Батьки мають терміново вжити заходів, тому що підвищення рівня ацетону в сечі може загрожувати здоров’ю й життю їхнього малюка.
Валерій Герасимчук — поет і драматург — працює в апараті Спілки письменників України вже десять років. Після Помаранчевої революції В. Герасимчук став секретарем НСПУ по роботі з обласними організаціями, ще через два — вже сам очолив Будинок письменників на посаді директора.
Нині він є заступником голови Київської організації НСПУ. У коло його обов’язків входить робота з творчими об’єднаннями, оформлення документів, організація творчих заходів... Робота щоденно-буденна, але без неї неможливо обійтися в Спілці письменників. А головна все ж таки творча складова, на ній і акцентуємо.
Отже, наш гість — поет, прозаїк, драматург Валерій Герасимчук.
За даними Державної служби статистики, кількість українців, котрі мали офіційний статус безробітного в першому півріччі цього року, становила 868,7 тис. осіб, з яких 27,2% за вказаний період були працевлаштовані.
Серед тих, кому таки пощастило працевлаштуватися, є невелика частка безробітних з так званим особливим статусом...
Цікаво, що саме для цієї особливої категорії безробітних зроблено виняток на найвищому державному рівні і їм законодавчо надано пріоритетне право на працевлаштування: йдеться про тих, хто у зв’язку з призовом до армії під час мобілізації був відправлений у зону АТО.
Саме «під них» Верховна Рада ухвалила Закон України «Про внесення зміни до ст. 14 Закону України «Про зайнятість населення» щодо додаткових гарантій у сприянні працевлаштуванню учасникам бойових дій, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення», який набрав чинності з 30 серпня 2016 року.
Розпочався призов громадян на строкову військову службу до Збройних Сил та інших військових формувань України. Про це повідомив керівник прес-служби Генерального штабу ЗС України Владислав Селезньов.
У рамках призовної кампанії, яка триватиме до кінця листопада, до військ (ЗСУ) планується відправити майже 14 тисяч юнаків віком від 20 до 27 років.
У Генштабі зазначили, що обсяги осіннього призову менші порівняно з минулим весняним призовом на 2700 осіб, тож підстав для очікування труднощів із виконанням плану на сьогодні немає.
Усього під час призову планується призвати на строкову військову службу 13908 осіб.
Різноманітні питання, які є актуальними для української авіабудівної галузі й, звісно, для її флагмана — ДП «Антонов», обговорювалися під час прес-конференції президента цього державного підприємства Олександра Коцюби, що відбулася нещодавно в один із осінніх днів у Києві.
Неоднозначна доля другої «Мрії»
Зауважимо, що то була перша прес-конференція Олександра Анатолійовича після його призначення на посаду президента ДП «Антонов» (це було на початку літа нинішнього року, а до того він з літа 2015-го працював на підприємстві першим віце-президентом). Напевне, з огляду на це, Олександр Коцюба прийшов на зустріч із пресою не сам, а разом із кількома керівниками окремих напрямів діяльності «Антонова» та очільниками деяких структурних підрозділів підприємства.
Статистика свідчить, що рівень зареєстрованого безробіття в Україні у відсотках до економічно активного населення працездатного віку з 2008 року до торішнього коливався від 2,9 до 2,7%.
Більш точно рівень безробіття обчислюється за методологією Міжнародної організації праці (МОП): безробітними вважаються особи (зареєстровані й незареєстровані у Державній службі зайнятості), які одночасно відповідають трьом умовам.
По-перше, не мають роботи (дохідного заняття). По-друге, протягом останніх чотирьох тижнів активно шукали роботу або намагались організувати власну справу. По-третє, були б готові протягом найближчих двох тижнів почати працювати за наймом або на власному підприємстві задля отримання заробітної плати або доходу, якби це було можливим.
Напрацьовані урядом спільно з бізнесом, громадськістю та експертним середовищем зміни до Податкового кодексу спрямовані на ліквідацію системної корупції та зловживань контролюючих органів у податковій сфері. Про це заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, відкриваючи засідання уряду у середу.
«Той кодекс, який сьогодні напрацьований, спільно з громадськістю, експертами, є Податковим кодексом антикорупційним, де будуть ліквідовані «податкові ями», де будуть ліквідовані усі тіньові схеми, їх більшість щодо виведення з обігу, безготівкового, коштів, так званий «обнал», який процвітає, на превеликий жаль», — заявив Володимир Гройсман.
Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».