Розмаїття
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Субота Березень 02, 2024

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 14 Лютий 2014 02:00

Благодійний арт-проект «Засліплені красою»

Rate this item
(0 votes)

Арт-проект «Засліплені красою», що триватиме до 28 лютого в Інституті проблем сучасного мистецтва, продемонструє роботи визнаних українських сучасних митців у галузі скульптури, живопису, фотографії, відео, графіки та інсталяції, повідомляє i-pro.kiev.ua. На виручені від продажу творів кошти будуть надруковані книжки для сліпих дітей шрифтом Брайля. 

На виставці представлені роботи: Арсена Савадова, Олега Тистола, Віктора Сидоренка, Олександра Ройтбурда, Тіберія Сильваші, Наталії Шульте, Анатолія Бєлова, Влада Ралка, Ільї Чичкана, Юрія Соломка, Олександра Бабака, Назарія Білика, Антона Логова, Микити Кравцова, Зої Орлової, Костянтина Павлишина, Ганни Міронової, Миколи Толмачова, Івана Светличного, Тараса Каменного, Данила Галкіна та ін. Експозиція покликана порушити питання розуміння і сприйняття краси, ставлення до неї, а також у новій формі — за посередництвом сучасного мистецтва — привернути увагу до гострої соціальної проблеми освіти сліпих дітей та до ініціативи «Читати на рівних».КОЗАЦЬКА МАСЛЯНА НА «МАМАЄВІЙ СЛОБОДІ»
Гасло козацької Масляної (Колодія) на «Мамаєвій Слободі» (1-2 березня), як і торік, залишається незмінним — «Вареники проти «блінов»!», повідомляє ridna.ua. З нагоди свята українського вареника з сиром як головної страви на Масляну по обидва береги Дніпра господинями «Мамаєвої Слободи» буде виліплено понад 20 тисяч вареників із солоним і солодким сиром. Крім відтворення давнього українського обряду «Колодія», на слобідському ярмарковому майдані вже традиційно відбудуться командні змагання на найшвидше поїдання українських вареників із сиром та російських «блінов».
Вареники — обрядова страва українців, що дійшла до нас, напевне, з часів давніх трипільців. З появою на небі молодого місяця пращури молились, аби щастило увесь місяць. Щоб нічне світило сприяло добробуту людей, йому робили дарунок у вигляді вареників. Готували вареники, начинені пшоняною кашею, грибами, рибою, посічененими вареними курячими яйцями та зеленню, маком, вишнями або черешнями. Та особливе місце посідали вареники з сиром, адже сир — це продукт переробки молока, а молоко в уявленнях наших прадідів було символом примноження добра та достатку. 

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».