Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"
(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!
На Черкащині, у селі Вільшана Городищенського району, встановлено пам’ятник Тарасу Шевченку, повідомляє i-pro.kiev.ua. Монумент виконано у бронзі. Його висота — понад три метри. Виконавці — скульпторська авторська група у складі п’яти осіб.
Відкриття монумента відбулось у рамках 153-ї річниці від дня перепоховання праху Кобзаря на Черкащині. Пам’ятник тут з’явився не випадково, адже саме у Вільшану 1828 року малий Тарас, який хотів навчитися малювати, прийшов до управителя маєтком поміщика Енгельгардта по дозвіл навчатися у маляра.
Цей монумент унікальний тим, що він єдиний в області, де поета зображено молодим, сповненим натхнення, з пензлем і палітрою в руках. А ще його «одягнули» у вишиванку та в накидку — точнісінько таку, як свого часу подарував Шевченкові його вчитель — художник Карл Брюллов.
Чемпіонат світу в Бразилії стартував, і головні тренери футбольних збірних уже давно визначилися з футболістами, які представлятимуть честь країни на світовій першості. Але так чи інакше, чимало провідних гравців не гратимуть на полях цієї латиноамериканської країни. Для багатьох із них виступ на чемпіонаті світу став нездійсненною мрією. Про них ми сьогодні і розповімо.
Мабуть, найбільш очікуваним було одужання лідера збірної Колумбії Радамеля Фалькао. Утім, форвард так і не встиг відновитися від пошкодження коліна, отриманого в січні, через що тренерський штаб збірної Колумбії не включив гравця в остаточний склад на Мундіаль. Наставник колумбійців Хосе Пекерман вирішив не ризикувати. Радамель з дев’ятьма забитими м’ячами в 13 матчах став найкращим бомбардиром збірної Колумбії у відбірному турнірі, в якому команда посіла друге місце в південноамериканській групі.
У Парижі завершилося головне тенісне змагання на ґрунтовому покритті відкритий чемпіонат Франції. На кортах Roland Garros знову не було рівних королю піщаних кортів іспанцеві Рафаелю Надалю. На певному етапі стало зрозуміло, що і в жіночій частині змагання є очевидний фаворит росіянка Марія Шарапова не без проблем довела: амбіційній молоді ще варто працювати над формуванням «психології переможця» і вчитися тримати удар.
28-річний Надаль, який традиційно саме в Парижі зустрічає день народження (це свято у першої ракетки світу 3 червня), зробив собі вже дев’ятий, рекордний переможний подарунок. Рекордом є також те, що Рафа став першим тенісистом на планеті, якому вдалося це зробити п’ять разів поспіль. 2005-го у віці 19 років Рафаель Надаль уперше переміг на кортах Roland Garros, і відтоді лише одного разу (у 2009-му) на відкритому чемпіонаті Франції тріумфував інший тенісист. Це був не менш легендарний швейцарець Роджер Федерер, який до цієї перемоги, у 2006, 2007 і 2008 роках програв іспанцеві три фінали поспіль. 2009 року Федереру пощастило — у фіналі на нього чекав швед Робін Содерлінґ, який на шляху до вирішальної зустрічі здолав опір самого Надаля.
Нині увага мільйонів українців прикута до подій, що відбуваються на сході країни. Кожен, кому не байдужа доля України, тих співвітчизників, котрі стали заручниками терористів, переймається ними, морально, а то й матеріально підтримуючи наших військових.
Серед них є багато і медичних працівників, які хоч і не беруть безпосередньої участі у знешкодженні ворога, але теж ризикують життям.
Про їх діяльність, напередодні Дня медичного працівника, редакція попросила розповісти директора Військово-медичного департаменту Міністерства оборони України, полковника медичної служби, заслуженого працівника охорони здоровя України Віталія Андронатія.
— Своє професійне свято багато моїх колег зустрінуть у районі бойових дій, — говорить Віталій Борисович. — Під кулями, у прямому розумінні цього слова. Така вже доля у нас, лікарів і медичних сестер: коли держава в небезпеці, ми, люди самої мирної професії, разом з її військом. Так завжди було, є і буде. Надання допомоги пораненим — наш святий обов’язок.
У наш непростий час багато фінансових установ працюють на межі своїх можливостей. Це також стосується кредитних спілок, які через певні законодавчі обмеження мають практично єдине джерело фінансування кошти своїх членів (у вигляді пайових внесків та депозитів). Тим не менш, вони наразі виживають. Чи надовго вистачить ресурсів і чи зможуть вони пережити чергову фінансову кризу? Про це розмовляємо з президентом Всеукраїнської асоціації кредитних спілок (ВАКС) Вікторією Волковською.
— Як кредитні спілки виживають в умовах нинішньої фінансової та політичної кризи?
— Минулий рік для нас завершився без ексцесів. Навіть на початку нинішнього ми тримали ситуацію під контролем. Негативні зміни почалися від окупації Криму. Потім вони посилилися воєнними діями на Донбасі. Хоч що кажіть, а гроші полюбляють тишу, проте зараз її нашій країні якраз і бракує. До всього цього додайте фінансову кризу, пов’язану з нестачею в скарбниці грошей, девальвацією гривні.
МИКОЛА СЛАВИНСЬКИЙ:
Наш співрозмовник прозаїк, поет, критик, видавець Микола Славинський. Він пройшов ґрунтовну тернисту журналістську школу і виріс у цікавого глибокого письменника, який сповідує світло і добро.
Назви його книжок красномовно свідчать про сутність його натури: «Ключі до заповітного», «Зупини мене, Господи», «Зачароване коло кохання», «Срібне диво», «Молюсь, тому і вірую...», «Світова вдова», «Тайнопис миті»...
Миколі Славинському притаманна дивовижна увага до людини — у творах і повсякденному житті (хто в теперішній гонитві за здобутками, добробутом, славою може цим похвалитися?). Чуйний, уважний і доброзичливий, він не шкодує часу і душі на дружнє спілкування й підтримку колег чи просто людей, які запали йому в серце.
У «колекції його пам’яті» збереглася безліч зустрічей з корифеями української літератури, і ті зустрічі огорнуті щемом із тепла і доброти.
Майже рік тому режисер Анфіса Коленко разом з акторами-однодумцями представила на суд київської публіки філософську комедію «Жінка на мільйон». Одразу після премєри стало зрозуміло, що в Києві народився ще один самобутній творчий колектив. А нещодавно нова їхня робота ексцентрична комедія «Щасливий горбань» поповнила репертуар Малої сцени Національного палацу мистецтв «Україна».
«Щасливий горбань» — це друге звернення режисера та акторів до італійської драматургії неореалізму, яскравими представниками якої є брати Едуардо та Пеппіно де Філіппо. Ексцентрична манера гри стала своєрідним випробуванням для акторів, оскільки, як і театр абсурду, вимагає цілковитої віри в ті обставини, які доводиться переживати на сцені. А органічне та емоційне відтворення калейдоскопу подій на сцені так, як би вони розгорталися на наших очах у реальному житті, — завдання чи не найскладніше. Репетиційний період тривав протягом трьох місяців, але, окрім спільних репетицій у залі, кожен актор наодинці не полишав роботу над своїм образом та усвідомленням вчинків своїх героїв у контексті навколишніх подій.
У квітні поточного року проект USAID «АгроІнвест» провів своє чергове соціологічне дослідження щодо питань, повязаних з орендою земель сільськогосподарського призначення. Така посилена увага до них невипадкова. На сьогодні земельна оренда залишається провідним напрямком у сфері земельних відносин, що склалися в Україні.
Про результати та особливості дослідження розповідає фахівець з аграрної політики проекту USAID «АгроІнвест» Олександр Муляр.
— Чому проект USAID «АгроІнвест» присвятив своє нове дослідження проблемам земельної оренди та на чому була зосереджена його особлива увага?
— Як відомо, в Україні сільськогосподарську землю для виробництва товарної сільськогосподарської продукції виробники використовують здебільшого на основі договорів оренди земельних ділянок. Згідно з даними опитування власників земельних паїв, проведеного проектом USAID «АгроІнвест» у листопаді-грудні 2012 року, майже 80% власників сільськогосподарських земель здають свої земельні ділянки в оренду сільськогосподарським підприємствам.
Камянець-Подільський древній та вічно юний, місто сталих традицій та нових починань і чи не єдине в Україні, де мир і злагода прописані історією, адже її творили свого часу і прадавні трипільці, і римляни, і литовці, і турки, і поляки, і вірмени, і росіяни, і євреї.
Кам’янець — казкове місто, місто-фортеця, місто-легенда, «квітка на камені» — ці слова звучать українською, російською, польською, англійською та іншими мовами. Багата й цікава історія міста над Смотричем. Вона описана в численних хроніках, літописах, наукових працях, спогадах...
Нині в архітектурі, традиціях, мистецтві та стосунках між жителями місто демонструє можливість поєднати в одному місці цілий світ. Саме тому гостинні кам’янчани вже вкотре запросили до себе гостей, щоб разом відкрити туристичний сезон 2014 року! Міський голова Михайло Сімашкевич переконаний: «Наше неповторне місто зачарує вас своєю доброзичливістю, толерантністю та комфортом для перебування і зацікавить можливостями реалізувати сміливі плани та перспективи».
Коли економіка у кризі, влада має вирішувати дві групи завдань, вважають експерти. По-перше, вживати заходів, спрямованих на стабілізацію системи державних фінансів, аби не допустити її розвалу. Причому нинішньому уряду треба діяти більш жорстко, ніж попередникам, інакше ситуація в економіці буде катастрофічно погіршуватися.
По-друге, необхідно вдаватися до фундаментальних, структурних, інституційних перетворень.
Добрий приклад — ухвалений у квітні закон, спрямований на дерегуляцію, який передбачає зменшення кількості дозволів та інші послаблення для бізнесу. Очевидно, бізнес має врешті-решт отримати нормальне ділове і правове середовище, яке стане запорукою не лише успішного залучення кредитів, а й припливу прямих іноземних інвестицій.
Не варто забувати й про те, що українська економіка є експортозалежною. Приміром, лише на Росію припадає 23% нашого експорту. Звичайно, ми можемо більше постачати на Захід, але тут багато чого залежить від якості продукції та її ціни. Тож для того, аби успішно конкурувати на зовнішніх ринках, держава має створити нормальні умови для розвитку бізнесу, можливостей його зростання. Це стане ще одним інструментом виведення економіки з кризи.
Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».