Головна
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Вiвторок Жовтень 14, 2014
Головні новини
За пенсіями до ПФ звернулося 64 тис.переселенців У зв’язку з переїздом через воєнні дії на ... (12 Жов 2014)
Добра воля Не­що­дав­но бу­ли ... (12 Жов 2014)
Як Москва сама себе висікла 7 сеп­ня уряд Ро­сії на ... (12 Жов 2014)
Турецький Кіссінджер іде вгору Ре­джеп Та­йп Е­до­ган ... (12 Жов 2014)
Союз держав-ізгоїв У Мос­кві дня­ми ... (12 Жов 2014)
Активізація дипломатичних маневрів навколо Ураїни Чергове загострення військово-політичного ... (12 Жов 2014)
План Путіна Пе­зи­дент о­сії ... (12 Жов 2014)
Штайнмаєр вважає Порошенка й Путіна відповідальними за ... Міністр закордонних справ Німеччини ... (12 Жов 2014)
УКРАЇНА – НАТО Учо­ра в Уель­сі ... (12 Жов 2014)
ДЕМОКРАТИЧНА УКРАЇНА УКРАЇНА І СВІТ
ХТО СТАНЕ ШІСТНАДЦЯТИМ ПАТРІАРХОМ?
Днями відбулося засідання Священного синоду Російської православної церкви. Після смерті патріарха Олексія ІІ обрано місцеблюстителя патріаршого престолу. Ним став митрополіт Смоленський й Калінінградський Кирило.

Обрання патріарха в православній церкві відрізняється від аналогічної процедури, яка є канонічною в католицтві. Нагадаємо, що для обрання Папи Римського у Ватикані збирається конклав кардиналів, який не закривається доти, доки не оберуть нового Папу. Тільки після того, як схвильовані вірні за білим димом з труби каміну в Сикстинській капелі довідаються, що зусилля закінчилися позитивно, оголошують ім’я нового понтифіка.
У Російській православній церкві патріарха обирають спочатку на архієрейському соборі, який рекомендує кандидатуру для її остаточного затвердження на помісному соборі за участі найбільш авторитетних мирян. Розглядаючи розстановку сил напередодні призначеного на 27–29 січня 2009 року помісного собору, на якому офіційно буде обраний шістнадцятий патріарх РПЦ, зазначимо, що можливими є несподіванки.
Нагадаємо, що Олексій ІІ у червні 1990 року був обраний патріархом, не бувши після смерті свого попередника Пімена місцеблюстителем. Експерти зауважують, що як фактичний «міністр закордонних справ» РПЦ Митрополит Кирило має непрості стосунки з багатьма церковними ієрархами. Поспіх, з яким був призначений собор, свідчить про намагання уникнути консолідації опозиції.
Вірогідним альтернативним кандидатом вважають керівника справами Московської патріархії митрополита Климента. Він ще за часів, коли нинішній президент Дмитро Медведєв був головою президентської адміністрації Володимира Путіна, тісно взаємодіяв з ним у релігійних справах.
Втім, у нинішнього місцеблюстителя митрополита Кирила все-таки більше шансів першого лютого наступного року після інтронізації очолити Російську православну церкву. Певніше за все, зміна патріарха радикально не позначиться на позиції РПЦ щодо українського православ’я, якому доведеться вирішувати проблеми своєї єдності самостійно.
також у паперовій версії читайте:
  • СИМБІОЗ КРИЗ
  • СКЛАДНІ АФРИКАНСЬКІ СПРАВИ
  • ГРЕЦЬКІ «ГОРІШКИ»
  • ОБАМУ ВЖЕ КРИТИКУЮТЬ

назад »»»


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.u».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».