Земля і люди
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
П'ятниця Серпень 17, 2018

Шановні читачі! 15 червня газеті "Демократична Україна

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років! 

Редакційна колегія

Чи втримаються безцінні ціні на молоко в Україні
До роз­гля­ду у Вер­хов­ній Ра­ді під­го­тов­ле­но за­ко­но­про­ект що­до під­ви­щен­ня мі­ні­маль­ної ці­ни на мо­ло­ко від на­се­лен­ня до 4 грн за 1 літр. Ни­ні цей по­каз­ник... Читати далi
Податкові преференції аграрних розписок
Уже два ро­ки в Ук­раї­ні впро­ва­джує­ть­ся но­вий інст­ру­мент фі­нан­су­ван­ня ма­лих та се­ред­ніх сіль­гос­пви­роб­ни­ків за спри­ян­ня про­ек­ту «Аг­рар­ні роз­пи­ски в... Читати далi
Земельна реформа в Україні має втратити...
Рі­вень зе­мель­ної ко­руп­ції в Ук­раї­ні, за ви­знан­ням фа­хів­ців, аж за­шка­лює. З нею по­стій­но сти­каю­ть­ся зем­ле­влас­ни­ки і зем­ле­ко­рис­ту­ва­чі. Як спро­сти­ти... Читати далi
Сезонні роботи на городі
Якщо ви ще не викопали на городі всі коренеплоди, то не зволікайте. Зберіть також решту врожаю капусти білокачанної, червонокачанної, брюссельської. Не забудьте про кореневища хрону та цибулю-порей. Цибулю викопують, відрізують пір’я, залишивши кінчик до 20 см, підрізують кореневу мичку і... Читати далi
Український ринок агрострахування наразі...
Та­кої дум­ки до­три­мує­ть­ся ке­рів­ник про­ек­ту Між­на­род­ної фі­нан­со­вої кор­по­ра­ції (IFC, Гру­па Сві­то­во­го бан­ку) «Роз­ви­ток аг­ро­стра­ху­ван­ня в... Читати далi
Микола Гриценко: локальні ринки вирішують...
По­ло­ви­на сіль­сько­гос­по­дар­ської про­дук­ції, яку ви­роб­ляє віт­чиз­ня­ний аг­ро­про­мис­ло­вий ком­плекс, про­дає­ть­ся в се­ре­ди­ні кра­їни і стіль­ки ж — на... Читати далi
Децентралізація у сільгоспстрахуванні – модне...
На тлі то­таль­но­го де­фі­ци­ту бю­дже­ту го­во­ри­ти про стра­ху­ван­ня сіль­сько­гос­по­дар­ської про­дук­ції ви­дає­ть­ся, що­най­мен­ше, ци­ніч­ним. При цьо­му всі... Читати далi
Павло Кулинич: я – прихильник поступового...
Мо­ра­то­рій на про­даж зе­мель сіль­сько­гос­по­дар­сько­го при­зна­чен­ня в Ук­раї­ні ви­явив­ся на­про­чуд жи­ву­чим. Йо­го бу­ло за­про­ва­дже­но ще 18 січ­ня 2001 ро­ку.... Читати далi
Агростраховий пул: стратити не можна помилувати
Нав­ко­ло Аг­ро­стра­хо­во­го пу­лу, яко­му не­дав­но ви­пов­ни­ло­ся ли­ше два ро­ки, остан­нім ча­сом роз­гор­ну­ла­ся гос­тра дис­ку­сія. Од­ні за­пев­ня­ють — він пі­шов... Читати далi
Органічне замлеробство – здорове майбутнє України
Україна може зміцнити свої позиції на світових ринках, якщо активно займеться органічним землеробством. Це дозволить їй виробляти здорову їжу, попит на яку особливо високий у багатих країнах.Така думка висловлювалася ще на початку 90-х років минулого століття. Вона не втратила своєї актуальності... Читати далi
prev
next

Останні новини роздiлу

 

Найбільш схильні до втрати щільності кісток жінки у період менопаузи. Втрата становить до 20%. Однак є спосіб, який допоможе зміцнити скелет й уникнути переломів.

Фахівці вважають, що допомогти у даному випадку зможуть соєвий сир тофу, соєве молоко і деякі інші продукти з бобових культур.
Зміцнюють кістки продукти з високим вмістом сої — стручкова молода квасоля, місо (страва японської кухні, приготовлена способом бродіння бобів) і едам (молоді соєві боби зеленого кольору).

Якщо суглоб болить і пухне, рідиною наповнюється, говорять про гігрому. Щоб розібратись, як поводитись у такому випадку і що робити конкретно, ми звернулися за допомогою до фахівця — лікаря-хірурга вищої категорії Василя КЛЄТКІНА.

— Отже, гігрома — це...
— Гігрома — це скупчення серозно-слизової або серозно-фібринозної рідини у порожнині навколосуглобової або знов утвореної синовіальної сумки, що має вигляд пухлиноподібного утворення.

25 СЕРПНЯ — 70 РОКІВ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ЛАРИСИ ІВАНІВНИ ХОРОЛЕЦЬ (1948), УКРАЇНСЬКОЇ АКТРИСИ ТЕАТРУ І КІНО, ДРАМАТУРГА І ПЕРШОГО МІНІСТРА КУЛЬТУРИ НЕЗАЛЕЖНОЇ УКРАЇНИ

Лариса Хоролець народилась у Києві. Мама її була інженером-хіміком, батько — викладачем української літератури, дуже гарним викладачем.
Ще дитиною він долучив дочку до літератури, вона зустрічалася з Павлом Тичиною, з Володимиром Сосюрою, з Андрієм Малишком, не кажучи вже про шістдесятників.

24 СЕРПНЯ — 120 РОКІВ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ОЛЕКСАНДРА ВАЛЕНТИНОВИЧА ГОРСЬКОГО (1898–1983), ОРГАНІЗАТОРА КІНОВИРОБНИЦТВА, ДИРЕКТОРА ЯЛТИНСЬКОЇ, КИЇВСЬКОЇ ТА ОДЕСЬКОЇ КІНОСТУДІЙ, ДИРЕКТОРА СТУДІЇ КІНОАКТОРА КИЇВСЬКОЇ КІНОСТУДІЇ ХУДОЖНІХ ФІЛЬМІВ імені О. ДОВЖЕНКА

Олександр Горський народився в Олександрії (нині Кіровоградська область). Закінчив у рідному місті ремісниче училище. Воював у Першій світовій війні, мав поранення; пізніше був у складі Червоної армії.
У 1918–1920 роках працював асистентом режисера українських театрів у Вінниці та Житомирі.

Напередодні Дня Незалежності співачка Руслана в Батурині Чернігівської області представить свій новий благодійний проект — фестиваль «Батурин. Ренесанс Незалежності» за участі зірок української естради.
Про це кореспондентові Укрінформу повідомила представниця команди Руслани Ольга Гриценко.
«23 серпня у столиці гетьманщини Батурині відбудеться великий благочинний проект Руслани — фестиваль «Батурин. Ренесанс Незалежності».

Національний центр народної культури «Музей Івана Гончара» презентував виставку «Українська народна картина: натюрморт», яка розкриває творчі тенденції народних майстрів середини — другої половини ХХ століття в жанрі натюрморту.
В експозиції представлено роботи Е. Давискиби, М. Задорожнього, М. Нелеп, Д. Перепелиці, А. Рак, а також невідомих митців із фондової збірки Музею Івана Гончара.

Виставка репрезентує жанр натюрморту як систему добору елементів, форм, кольорів, що відображає особливості світосприйняття майстрів народної картини, демонструє переосмислені трансформації часу, а відтак є певним маркером культурних сенсів.

І враз так стало сонячно... У столиці стартував арт-проект «Мистецтво в кожен дім». Сірі київські будівлі, в яких навчаються діти, вмить почали розквітати яскравими сонячними кольорами. І вирізняються вони з-поміж усіх муралів чудовим самчиківським розписом.

Мабуть, важко знайти в Україні людину, яка б не чула про всесвітньо відомий петриківський розпис, що веде своє походження від традицій, народжених ще в дохристиянські часи. Та мало кому відомо, що звичка прикрашати сільські хати-мазанки дивовижними птахами, квітами, вінками, зорями притаманна була Одещині, Хмельницькому та Вінницькому регіонам.

Україна тримає чіткий курс до енергонезалежності. Дороговказом служить світовий тренд — широкомасштабний розвиток чистої енергетики заради вирішення питань енергозабезпечення громад, скорочення та заміщення споживання традиційних енергоресурсів, зменшення шкідливих викидів та збереження довкілля.

На шляху до мети уряд, парламент, профільні міністерства, Держенергоефективності активно працюють над законодавством і створенням сприятливих умов для залучення зелених інвестицій та роботи бізнесу у цій сфері.

В Україні триває реформа місцевого самоврядування та децентралізації влади. Вона передбачає подолання викликів, які нині стоять перед країною. Зокрема, залежність територій від центру, інфраструктурна й фінансова слабкість громад, деградація сільської місцевості, високий рівень дотаційності громад, низький рівень інвестиційної привабливості територій.

Одночасно з децентралізацією повноважень відбувається фіскальна децентралізація — забезпечення переданих на місцеве самоврядування функцій фінансовими ресурсами. Це означає, що громади отримують більшу частину податків, мають стабільні джерела надходжень і планують бюджет програмно-цільовим методом.

ПРО ЦЕ ІЗ ВДЯЧНІСТЮ КАЖУТЬ УКРАЇНСЬКІ ВОЯКИ, ЯКІ ЗАХИЩАЛИ І ПРОДОВЖУЮТЬ ЗАХИЩАТИ УКРАЇНУ НА ЇЇ СХІДНИХ РУБЕЖАХ

Весна 2014-го. На Донбасі з’являються перші «зелені чоловічки». З кожним днем їх більшає і 13 квітня виконувач обов’язків Президента України Олександр Турчинов оголошує початок антитерористичної операції.

Її рушійною силою виступило українське військо — не маючи належної амуніції, елементарних засобів захисту, наші солдати починають звільняти міста і села.
— Особисто я сумніваюся в тому, що ми, армійці, змогли б виконувати накази командування, коли б не волонтери, — говорить учасник тих подій полковник Петро Потєхін.

Сторiнка 1 iз 301

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».