Головна
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Вiвторок Жовтень 14, 2014
Головні новини
За пенсіями до ПФ звернулося 64 тис.переселенців У зв’язку з переїздом через воєнні дії на ... (12 Жов 2014)
Добра воля Не­що­дав­но бу­ли ... (12 Жов 2014)
Як Москва сама себе висікла 7 сеп­ня уряд Ро­сії на ... (12 Жов 2014)
Турецький Кіссінджер іде вгору Ре­джеп Та­йп Е­до­ган ... (12 Жов 2014)
Союз держав-ізгоїв У Мос­кві дня­ми ... (12 Жов 2014)
Активізація дипломатичних маневрів навколо Ураїни Чергове загострення військово-політичного ... (12 Жов 2014)
План Путіна Пе­зи­дент о­сії ... (12 Жов 2014)
Штайнмаєр вважає Порошенка й Путіна відповідальними за ... Міністр закордонних справ Німеччини ... (12 Жов 2014)
УКРАЇНА – НАТО Учо­ра в Уель­сі ... (12 Жов 2014)
ДЕМОКРАТИЧНА УКРАЇНА РОЗМАЇТТЯ
«КРИЖАНИЙ» ГОТЕЛЬ

У готелі — п'ятнадцять номерів, у яких водночас зможуть відпочити сорок туристів. Тут також є сауни, ресторан, конференц-зал і камін, що функціонує. Температура повітря в номерах коливається в межах від -3 до -7 градусів за Цельсієм.
Подібні заклади працюють у Канаді, Китаї, Чилі, Фінляндії й Швеції.
Перший «крижаний» готель побудували у Швеції понад п'ятнадцять років тому. Його відвідало чимало туристів із усього світу, котрі спокусилися переночувати в приміщенні, де температура не підіймається вище -4°.
До речі, прототип «крижаного» готелю з'явився колись саме з ініціативи туристів. Під час традиційної виставки крижаних скульптур у селі Юккас'ярві (шведська Лапландія, 200 км від Полярного кола) 1989 року група мандрівників вирішила заночувати у хатинці, побудованій з крижаних блоків. Виявилося, що всередині крижаної споруди не холодно, а красу перших ранкових променів сонця, що заломлюються в товщі крижаних стін, неможливо описати.


ШЕДЕВРИ ЖИВОПИСУ «НАПРОКАТ»
Заможні угорці невдовзі зможуть щодня насолоджуватися шедеврами живопису й скульптури, не полишаючи свого житла. Угорські музеї отримали можливість з метою поліпшення свого фінансового стану передавати в оренду приватним особам твори відомих майстрів, що виставляються в залах або які знаходяться в тісних запасниках, повідомляє власкор Укрінформу в Будапешті.
Таким нововведенням скористаються передовсім провінційні музеї, що борються з хронічним браком коштів і змушені шукати додаткові джерела. Тамтешні музеї раніше часто передавали свої цінні експонати міністерствам і відомствам. Угорська національна галерея має намір укласти договори з 1500 приватними особами, котрі бажають взяти картини або скульптури «напрокат».
Умови оренди творів мистецтва жорсткі. «Тимчасові власники» шедеврів мають забезпечити їхню безпеку, зберігати картини й скульптури в передбачених кліматичних умовах, своєчасно переказувати музеям і виставочним залам орендну плату.
Експерти вважають, що отримані кошти музеї спрямують на поліпшення умов безпеки зберігання своїх колекцій. В Угорщині лише три відсотки художніх цінностей, що зникли з колекцій музеїв і приватних осіб, виявляє поліція і повертає колишнім власникам.

також у паперовій версії читайте:
  • ЩО Б ПРИГОТУВАТИ?..
  • ЗІ СВІТУ ТВАРИН
  • РЕКОРДИ
  • ФАКТ
  • ДИВА

назад »»»


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.u».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».