Головна
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Вiвторок Жовтень 14, 2014
Головні новини
За пенсіями до ПФ звернулося 64 тис.переселенців У зв’язку з переїздом через воєнні дії на ... (12 Жов 2014)
Добра воля Не­що­дав­но бу­ли ... (12 Жов 2014)
Як Москва сама себе висікла 7 сеп­ня уряд Ро­сії на ... (12 Жов 2014)
Турецький Кіссінджер іде вгору Ре­джеп Та­йп Е­до­ган ... (12 Жов 2014)
Союз держав-ізгоїв У Мос­кві дня­ми ... (12 Жов 2014)
Активізація дипломатичних маневрів навколо Ураїни Чергове загострення військово-політичного ... (12 Жов 2014)
План Путіна Пе­зи­дент о­сії ... (12 Жов 2014)
Штайнмаєр вважає Порошенка й Путіна відповідальними за ... Міністр закордонних справ Німеччини ... (12 Жов 2014)
УКРАЇНА – НАТО Учо­ра в Уель­сі ... (12 Жов 2014)
ДЕМОКРАТИЧНА УКРАЇНА ЕКОЛОГІЯ
ГЛОБАЛЬНЕ ПОТЕПЛІННЯ І ПОЛІТИКА

Таке рішуче попередження висловила організація «International Alert», яка опублікувала доповідь під назвою «Клімат конфлікту». Дослідники дійшли висновку, що зумовлені зміною клімату ерозія ґрунтів, підвищення рівня світового океану, танення льодовиків і посилення штормів призведуть до нових воєнних дій і соціальних потрясінь у більшій частині Африки, Азії і Південної Америки. Навіть Європа опинилася в зоні ризику.
«Через кліматичні зміни виникнуть передумови кровопролитного конфлікту, що, у свою чергу, знизить добробут суспільства і його здатність протистояти наслідкам кліматичних змін»,— зазначено в доповіді.
— Найгірше те, що держави відчуватимуть дефіцит ресурсів і недостатню стабільність, що завадить їм впоратися з глобальним потеплінням,— додає генеральний секретар організації Ден Сміт.— Голландія постраждає від підвищення рівня світового океану, а війна і конфлікти навряд чи їй загрожують. У цієї країни достатньо ресурсів для ефективних дій, пристосована до цього і її політична структура. Але інші країни відчуватимуть нестачу землі та води і зазнаватимуть ударів дедалі жорстокіших штормів, якщо не буде достатньо ефективного уряду, здатного вжити необхідних заходів. Люди організовуватимуться в загони самооборони, спалахуватимуть сутички.
А от, наприклад, Перу забезпечена питною водою головним чином завдяки таненню льодовиків. Але до 2015 року глобальне потепління знищить практично всі льодовики на цій території, і майже всі 27 мільйонів населення відчуватимуть дефіцит питної води. Якби влада Перу вжила заходів тепер, це могло б відстрочити кризу, яка насувається. Але у цієї країни майже немає досвіду ефективного демократичного правління, час від часу там виникають заколоти, а влада зосередилася на територіальних суперечках з Чилі й Еквадором. Наслідком усього цього, ймовірно, буде «хаос, конфлікти і масова міграція».
Інша загроза нависла над Бангладеш. Тут, за інформацією «International Alert», пов’язана із змінами клімату міграція вже нині призводить до збройних сутичок. Літні засухи й паводки, спричинені в прибережних зонах, все більш грізними циклонами, знищують сільськогосподарські угіддя. Мільйони людей вже емігрували в Індію, тим самим викликаючи дедалі більш серйозні конфлікти, які надалі посилюватимуться.
В Африці ключовим джерелом питної води є такі ріки, як Нігер, що течуть територією багатьох держав. Якщо засухи посилюватимуться, а запаси води в цих водних артеріях вичерпуватимуться, конфлікти будуть неминучими.
Вважається, що більшість європейських країн на сьогодні достатньо стабільні, щоб протистояти глобальному потеплінню. Балканські країни становлять виняток. Політична ситуація в таких країнах, як Сербія і Чорногорія, внаслідок воєн погіршилася. Якщо температура повітря й надалі зростатиме, а кількість земель, придатних для обробітку, скорочуватиметься, перенаселення призведе до насильства, яке влада не в змозі буде приборкати.
Спричинені змінами клімату конфлікти — це не примарна загроза майбутнього,— доходить висновку Сміт,— вона вже тепер починає справджуватися.

також у паперовій версії читайте:
  • ЦЕЙ ХИТКИЙ ВОДНИЙ БАЛАНС
  • ЧИ МИЛУВАТИМЕМОСЯ КАШТАНАМИ?

назад »»»


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.u».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».