Головна
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Вiвторок Жовтень 14, 2014
Головні новини
За пенсіями до ПФ звернулося 64 тис.переселенців У зв’язку з переїздом через воєнні дії на ... (12 Жов 2014)
Добра воля Не­що­дав­но бу­ли ... (12 Жов 2014)
Як Москва сама себе висікла 7 сеп­ня уряд Ро­сії на ... (12 Жов 2014)
Турецький Кіссінджер іде вгору Ре­джеп Та­йп Е­до­ган ... (12 Жов 2014)
Союз держав-ізгоїв У Мос­кві дня­ми ... (12 Жов 2014)
Активізація дипломатичних маневрів навколо Ураїни Чергове загострення військово-політичного ... (12 Жов 2014)
План Путіна Пе­зи­дент о­сії ... (12 Жов 2014)
Штайнмаєр вважає Порошенка й Путіна відповідальними за ... Міністр закордонних справ Німеччини ... (12 Жов 2014)
УКРАЇНА – НАТО Учо­ра в Уель­сі ... (12 Жов 2014)
ДЕМОКРАТИЧНА УКРАЇНА НАУКА
НА ПОРОЗІ СТВОРЕННЯ ПРИРОДНОГО ШТУЧНОГО ОКА

Фізик Алан Літке з університету Каліфорнії в місті Санта-Круз й американська компанія «Second Sight» створили експериментальну мікросхему, яка в майбутньому дасть змогу випускати протези сітківки з розрізненням, близьким до природної гостроти людського зору.

Компанія широко відома у світі. Вона побудувала один з перших імплантатів сітківки — крихітних схем з набором електродів, що стимулюють нервові клітини, сполучених з мініатюрною камерою зовні. Такі мікрочипи здатні повернути примітивний зір пацієнтам, коли фоторецептори пошкоджено, але залишилися здоровими гангліозні клітини сітківки, що передають сигнал в мозок через зоровий нерв.
На цей час клінічні випробування проходять імплантати від «Second Sight» з 60 електродами. За їхньою допомогою сліпі пацієнти бачитимуть дверні отвори і навіть дивитися футбольні матчі, нехай у вигляді сильно розмитих рухомих образів. На підході до випробувань — 200-електродна (тобто 200-піксельна) схема-імплантат.
Проте новий дослідний чип, який нині випробовує Літке і компанія (поки що — тільки в лабораторних умовах) — справжній «монстр» серед подібних пристроїв: у ньому 512 електродів.
Чип може записувати сигнали або стимулювати їх в окремих клітинах сітківки. Точність контролю за гангліозними клітинами — ключ до розвитку цієї технології і до появи аналогічних схем з ще більшим числом електродів.
Одна з причин низького розрізнення в нинішніх імплантатах не так кількість електродів, як розмір одного електрода — він на порядок більший, ніж поперечник клітини. Так що один електрод стимулює десятки сусідніх клітин. У новому чипі діаметр електродів становить п’ять мікрометрів, що співставно з поперечником клітини.
Тепер новий чип використовують для вивчення «мови» сітківки», клітини якої не просто сприймають світло і передають сигнал у мозок. Спочатку картинка проходить попередню обробку в самій сітківці, що нагадує стиснення інформації в комп’ютерній фото- і відеозйомці. Ось цей принцип і пробують розшифрувати Літке і його колеги.
Якщо вдасться відтворити таке кодування інформації в сітківці-протезі, штучний зір для сліпих дійсно можна буде наблизити до природного.

Укрінформ
також у паперовій версії читайте:
  • ІСТОРІЯ НЕ ТЕРПИТЬ БУТАФОРІЇ
  • МАТЕМАТИКА — ЦЕ ДУЖЕ ПРОСТО...
  • АРХЕОЛОГИ ДОСЛІДЖУЮТЬ КАРПАТСЬКІ КУРГАНИ

назад »»»


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.u».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».