Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Вiвторок Жовтень 14, 2014
ДЕМОКРАТИЧНА УКРАЇНА
РОЗМАЇТТЯ
ДО МОРЯ РАЗОМ ІЗ ПК
Щодо мобільних телефонів — усе зрозуміло, вони дають змогу завжди залишатися на зв'язку з близькими. А от поїздку до моря з комп'ютером люди пояснюють по-різному. Одні говорять, що беруть його із собою, щоб бути у курсі того, що відбувається на роботі. Іншим потрібно постійно знати новини, які вони звикли дізнаватись за допомогою мережі Інтернет. Усі без винятку опитані, які не розлучаються з комп'ютером, заявили про необхідність постійно перевіряти свою електронну пошту.
Причому, як з'ясувалося, переважна більшість тих, хто навіть у канікули подорожує з комп'ютером, люди, молодші сорока років. Особи віком від 50 до 64 років, котрі не розлучаються зі своїми ноутбуками, у цьому списку становлять лише п'ятнадцять відсотків.
Фахівці, котрі проводили дослідження, встановили також інші закономірності. Відпочивати з комп'ютером їдуть більш освічені люди, які обіймають високі посади на роботі. Причому це більше притаманне чоловікам, аніж жінкам. Крім того, 70% жінок і 50% чоловіків, перебуваючи на відпочинку, читають книжки, а 75% чоловіків і 60% жінок уважно переглядають газети.
БДЖОЛИ-САПЕРИ
Проблему розмінування, актуальну в Хорватії з часів громадянської війни 1992–1995 років, спробував вирішити хорватський вчений. Професор сільськогосподарського факультету Загребського університету Нікола Кезич винайшов спосіб навчати бджіл шукати міни. Метод наразі тестується, повідомляє Укрінформ.
Принцип навчання бджіл-саперів ґрунтується на елементарному умовному рефлексі Павлова. Тренування проходить у наметі з тканини. Всередині намету розташовані ємності із солодким сиропом, під якими у землю закопано вибухові речовини. Бджоли, яких після такого «тренінгу» випускають у природне середовище, швидко знаходять за запахом вибухівку.
Дослідження почалися чотири роки тому за підтримки Хорватського центру з питань розмінування. Проектом зацікавилося Міністерство освіти та спорту. Підготовка бджіл-саперів — швидкий і недорогий процес. Навчання однієї собаки має тривати як мінімум місяць та коштуватиме 20–25 тисяч доларів, водночас як бджолу можна навчити за три— п'ять днів.
також у паперовій версії
читайте:
- ЩО Б ПРИГОТУВАТИ?..
- СВІТСЬКА ХРОНІКА
- КОРИСНІ ПОРАДИ
- ДИВА
- НОУ-ХАУ
назад »»»
Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.u».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».