Головна
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Вiвторок Жовтень 14, 2014
Головні новини
За пенсіями до ПФ звернулося 64 тис.переселенців У зв’язку з переїздом через воєнні дії на ... (12 Жов 2014)
Добра воля Не­що­дав­но бу­ли ... (12 Жов 2014)
Як Москва сама себе висікла 7 сеп­ня уряд Ро­сії на ... (12 Жов 2014)
Турецький Кіссінджер іде вгору Ре­джеп Та­йп Е­до­ган ... (12 Жов 2014)
Союз держав-ізгоїв У Мос­кві дня­ми ... (12 Жов 2014)
Активізація дипломатичних маневрів навколо Ураїни Чергове загострення військово-політичного ... (12 Жов 2014)
План Путіна Пе­зи­дент о­сії ... (12 Жов 2014)
Штайнмаєр вважає Порошенка й Путіна відповідальними за ... Міністр закордонних справ Німеччини ... (12 Жов 2014)
УКРАЇНА – НАТО Учо­ра в Уель­сі ... (12 Жов 2014)
ДЕМОКРАТИЧНА УКРАЇНА СВІТ: ЩО? ДЕ? КОЛИ?
ЗАВЕРШИВСЯ САМІТ ГЛАВ СНД
У Санкт-Петербурзі завершився неформальний саміт глав СНД, на який вперше за багато років зібралися президенти всіх дванадцяти країн Співдружності. Економічне зростання країн СНД в 2007 році перевищить сім відсотків, досягнутих у 2006 році, заявив президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв, який головує в Співдружності.

Євразійський простір у майбутньому «може стати одним з найважливіших світових регіонів з економічного погляду». Назарбаєв повідомив, що Казахстан за останні роки інвестував у країни СНД близько 20 мільярдів доларів, з яких у Росію була вкладена більша частина — вісім мільярдів.
Лідери СНД домовилися насамперед вирішити проблему міграції. За підсумками саміту планується підготувати відповідний договір. Це пояснюється тим, що часто права мігрантів порушуються, їх депортують, причому це стосується всіх держав. Наступного року буде порушене питання транспорту й комунікацій, далі — енергетики, освіти. Рішення обговорювати по одному питанню на рік було ухвалене згідно з пропозицією Казахстану щодо реформування Співдружності. За інформацією Нурсултана Назарбаєва, на наступному саміті, який відбудеться 5–6 жовтня в Душанбе, планується затвердити нову концепцію розвитку об'єднання незалежних держав на пострадянському просторі.
Президент Казахстану запропонував прорити судноплавний канал «Євразія» між Каспійським та Чорним морями для транспортування енергоносіїв з країн Середньої Азії на світові ринки, який був би на тисячу кілометрів коротшим за Волго-Донський канал. Проект такого каналу був підготовлений ще 1936 року. Нині переважна частина нафти та газу з Середньої Азії експортується на світові ринки через Росію. Проте США, Європейський Союз та Китай шукають нових маршрутів для газо- і нафтогонів.
також у паперовій версії читайте:
  • ВИБОРИ В БЕЛЬГІЇ
  • БЕЗ ВІДБИТКІВ ПАЛЬЦІВ ДО НІМЕЧЧИНИ НЕ ПОТИКАЙСЯ
  • НАЙБІЛЬШІ ШАХРАЇ СВІТУ
  • ПАРТІЯ НІКОЛЯ САРКОЗІ ВПЕВНЕНО ЛІДИРУЄ

назад »»»


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.u».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».