Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Вiвторок Жовтень 14, 2014
ДЕМОКРАТИЧНА УКРАЇНА
РОЗМАЇТТЯ
ДАВНІЙ ПІДРУЧНИК ФОКУСНИКІВ ПОБАЧИТЬ СВІТ
Лука Пачолі, автор відомої книги «Сума арифметики, геометрії, дробів, пропорцій і пропорційності», написав компендіум «Про силу чисел» між 1496 і 1508 роками. У ньому містяться відомості про те, як жонглювати, ковтати вогонь, змушувати танцювати монетки, а курячі яйця — ходити. Він також навчає складати прості математичні головоломки, схожі на сучасні «судоку», і показувати карточні фокуси. Автор не є винахідником цих задач і трюків, він лише звів їх в одну книгу, своєрідний підручник. Крім того, в «Силі чисел» йдеться й про інженерні праці Леонардо да Вінчі.
Трактат, написаний італійською (хоч має латинський заголовок), кілька разів потрапляв у поле зору науковців та біографів Леонардо, але ніколи не був опублікований. Рукопис нині зберігається в Болонському університеті.
МИША ЗАТРИМАЛА ЛІТАК
Виліт пасажирського літака Боїнг-777 авіакомпанії «В'єтнамські авіалінії» затримали більш ніж на чотири години через виявлену на борту білу мишу, повідомляє Укрінформ з посиланням на MIGnews.
Один з пасажирів літака, що мав летіти за маршрутом Ханой-Токіо, побачив, як між рядами сидінь бігає біла миша. Аби знайти маленького порушника порядку технічному персоналові знадобилося кілька годин.
За попередньою версією, пасажир, який проніс мишу в салон лайнера, погано наглядав за нею і не помітив, як вона утекла.
ДОМАШНІ УЛЮБЛЕНЦІ — КРАБИ-САМІТНИКИ
Краби-самітники — найпопулярніші домашні тварини в Австралії. Ці представники морської фауни завоювали любов не лише завдяки поступливому характеру, а й низьким витратам на утримання, повідомляє Укрінформ з посиланням на MIGnews.
Як вважає менеджер одного із зоомагазинів Джон Пападакіс, діти обожнюють цих членистоногих за веселу вдачу і нешкідливі витівки. Краби весь час рухаються, розважаючи тим самим людей, котрі за ними спостерігають. Пападакіс також наголосив, що тривалість життя «самітників» вища, ніж в акваріумних рибок або гризунів, а клопоту з ними набагато менше, ніж із собаками або кішками. Більш того, ці ракоподібні зовсім не кусаються.
Коштують краби-самітники від п'яти до семи австралійських доларів (близько 3,7–5 доларів США), а харчуватися можуть «відходами» зі столу господаря.
також у паперовій версії
читайте:
- СВІТСЬКА ХРОНІКА
- ЩО Б ПРИГОТУВАТИ?..
- КОРИСНІ ПОРАДИ
- ЗНАХІДКИ
- МАНДРИ
назад »»»
Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.u».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».