Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Вiвторок Жовтень 14, 2014
ДЕМОКРАТИЧНА УКРАЇНА
УКРАЇНА : ЩО? ДЕ? КОЛИ?
НОВОБОГДАНІВКА РОЗЗБРОЮЄТЬСЯ
У БУДЕНЬ Й СВЯТА
Навіть у свята на складах боєприпасів 275-ї артилерійської бази селища Новобогданівка триває робота. Тут працює зведений піротехнічний загін у складі 280 фахівців із 19 регіонів країни й АР Крим.
Як розповів заступник начальника ГУ МНС України в Запорізькій області Фелікс Юдицький, роботи на артскладах спеціалісти проводитимуть у п’ять етапів — до 29 грудня.
Перший етап триватиме до 29 квітня. Він завершиться знищенням зібраних реактивних боєприпасів до систем залпового вогню, порохових зарядів боєприпасів спеціального призначення, боєприпасів, що знаходяться у кінцевому спорядженні та очищення найнебезпечніших ділянок технічної території артбази.
За словами пана Юдицького, додаткові заходи безпеки передбачено через настання весняно-літнього пожежонебезпечного періоду для запобігання загорянь вибухових предметів і речовин. Для цього на цілодобовому чергуванні перебувають чотири пожежних розрахунки.
Міністерство охорони здоров’я постійно проводить моніторинг стану довкілля у Мелітопольському районі. За результатами хімічних аналізів останньої перевірки, фахівці запевняють, що забруднення ґрунтів і підземних вод важкими металами внаслідок утилізації боєприпасів не спостерігається, екологічна ситуація занепокоєння не викликає.
УЖГОРОД:
ТУТ СТВОРИЛИ УНІКАЛЬНЕ «НАМИСТО»
В Ужгороді вийшов перший номер журналу «Мірікля» («Намисто»), адресований передовсім ромським жінкам. Це — єдине подібне видання не лише в Україні, а й на теренах СНД. Тож географія публікацій не обмежується Закарпаттям.
«Мірікля» береться змінити усталене негативне уявлення про ромську жінку як про ворожку й шахрайку. Видання обговорює проблему освіти для циганів, подає твори поетів, матеріали на теми фольклору, історії й культури. Цікавими є публікації про поетесу Папушу-Броніславу Зелінську, 94-річну ромку із закарпатського села Тарнівці Емму Наці. Корисні поради лікаря молодим матерям, кулінарні рецепти, рекомендації, де можна набути професію швачки.
До речі, ще не так давно в Ужгороді виходила єдина в Україні газета «Романі яг» («Циганська ватра»). Через фінансові проблеми двотижневик припинив існування. Тепер його справу продовжить «Мірікля».
Нині на Закарпатті живуть понад 12 тисяч ромів. Вони мають кілька культурно-освітніх товариств, чимало самодіяльних художніх колективів, ідеться й про створення обласного державного театру. Діють кілька шкіл і дитсадків. За сприяння місцевої влади щороку проводяться обласні фестивалі циганського народного мистецтва.
також у паперовій версії
читайте:
- МВС ПРОСИТЬ
НЕ ДЕЗІНФОРМУВАТИ ЩОДО КІЛЬКОСТІ УЧАСНИКІВ АКЦІЙ
- ПРЕЗИДЕНТ КЛИЧЕ НА ВИБОРИ.
ПРЕМ’ЄР — ДО СТОЛУ
- ДЛЯ РЕФОРМИ ЖКГ Є ВСЕ. КРІМ МОТИВАЦІЇ?
- ЦЕРКВУ ПОГРАБУВАЛИ
ПІСЛЯ ТЕЛЕВІЗІЙНИХ ЗЙОМОК
- ЯК НЕ ПОТРАПИТИ
ПІД МОТОЦИКЛ, КУПАЮЧИСЬ
назад »»»
Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.u».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».