Головна
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Вiвторок Жовтень 14, 2014
Головні новини
За пенсіями до ПФ звернулося 64 тис.переселенців У зв’язку з переїздом через воєнні дії на ... (12 Жов 2014)
Добра воля Не­що­дав­но бу­ли ... (12 Жов 2014)
Як Москва сама себе висікла 7 сеп­ня уряд Ро­сії на ... (12 Жов 2014)
Турецький Кіссінджер іде вгору Ре­джеп Та­йп Е­до­ган ... (12 Жов 2014)
Союз держав-ізгоїв У Мос­кві дня­ми ... (12 Жов 2014)
Активізація дипломатичних маневрів навколо Ураїни Чергове загострення військово-політичного ... (12 Жов 2014)
План Путіна Пе­зи­дент о­сії ... (12 Жов 2014)
Штайнмаєр вважає Порошенка й Путіна відповідальними за ... Міністр закордонних справ Німеччини ... (12 Жов 2014)
УКРАЇНА – НАТО Учо­ра в Уель­сі ... (12 Жов 2014)
ДЕМОКРАТИЧНА УКРАЇНА РОЗМАЇТТЯ
СКАРБИ ГРОБНИЦІ ТУТАНХАМОНА ПРИБУДУТЬ ДО ЛОНДОНА

Виставка «Тутанхамон і золоте століття фараонів» вирушила у зарубіжне турне 2005-го за маршрутом «США — Велика Британія». Вона мала великий успіх у трьох американських містах (Лос-Анджелесі, Форт-Лодердейл і Чикаго). Нині старовиною насолоджуються жителі Філадельфії. Експозицію відвідали більше, ніж три мільйони осіб.
Виставка задумана як комерційний захід. Голова Вищої ради у справах древностей Єгипту Захі Хавас очікує, що виручка в кожному з американських міст перевищить 10 млн доларів. Ці кошти спрямують у будівництво найбільшого у світі музею єгипетської історії під Каїром, а також на реставрацію пірамід і Сфінкса.
Попередній світовий тур під назвою «Скарби Тутанхамона» стартував 1972-го в Лондоні, тривав сім років і включав такі країни як США, СРСР, Японію, Францію, Канаду і ФРН. Цього разу в Каїрі залишився головний експонат — золота похоронна маска юного фараона, котрий правив Єгиптом більш як три тисячі років тому. На думку фахівців, стан маски незадовільний, тож її краще не «турбувати» далекими перельотами.


МУХИ — НА ДІЄТІ
Фахівці з університету штату Джорджія (США) опублікували в журналі «Aging Cell» результати дослідження з фізіологічного старіння. Вони провели експеримент, у якому плодових мушок дрозофіл обмежували у харчуванні. З'ясувалося, що дрозофіли, яким зменшували раціон, жили близько 54 днів, тоді як мушки, що звичайно харчувалися,— лише близько 38 днів, повідомляє Укрінформ із посиланням на MIGnews.
Учені припускають, що напівголодне існування збільшує фізіологічну стійкість піддослідних, а саме підвищує опірність до холоду, недоїдання, інфекцій і вільних радикалів. Однак мушки різних вікових груп реагують на напівголодний раціон по-різному. У молодих справді підвищувалася фізіологічна стійкість, і вони жили в півтора раза довше, ніж контрольні. У стареньких дрозофіл картина була інша. Вони потерпали від холоду і голоду, іноді навіть вмирали раніше, ніж контрольні, але у деяких комах спостерігалося підвищення імунітету до інфекцій і вони жили трохи довше за звичайних.
Досліди з голодуванням, що ставилися на інших організмах, також давали подібні результати. Численні експерименти на 195 групах тварин, що проводилися різними лабораторіями ще до 1980 року, засвідчили: за калорійно обмежених дієт середня тривалість життя збільшувалася майже на 15%. Обмеження раціону в ранньому віці особливо позначилося на збільшенні тривалості життя пацюків і мишей. Щоправда, в інших видів — кроликів, собак, мавп ці зміни були менш виразні.
Учені вважають, що екстраполювати ці результати на людину — передчасно. Багато хто стверджує, що обмеження харчування в період росту може призвести до негативних результатів унаслідок порушення обміну речовин.

також у паперовій версії читайте:
  • СВІТСЬКА ХРОНІКА
  • ЩО Б ПРИГОТУВАТИ?..
  • ФАКТ
  • КОРИСНІ ПОРАДИ
  • МАНДРИ

назад »»»


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.u».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».