Головна
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Вiвторок Жовтень 14, 2014
Головні новини
За пенсіями до ПФ звернулося 64 тис.переселенців У зв’язку з переїздом через воєнні дії на ... (12 Жов 2014)
Добра воля Не­що­дав­но бу­ли ... (12 Жов 2014)
Як Москва сама себе висікла 7 сеп­ня уряд Ро­сії на ... (12 Жов 2014)
Турецький Кіссінджер іде вгору Ре­джеп Та­йп Е­до­ган ... (12 Жов 2014)
Союз держав-ізгоїв У Мос­кві дня­ми ... (12 Жов 2014)
Активізація дипломатичних маневрів навколо Ураїни Чергове загострення військово-політичного ... (12 Жов 2014)
План Путіна Пе­зи­дент о­сії ... (12 Жов 2014)
Штайнмаєр вважає Порошенка й Путіна відповідальними за ... Міністр закордонних справ Німеччини ... (12 Жов 2014)
УКРАЇНА – НАТО Учо­ра в Уель­сі ... (12 Жов 2014)
ДЕМОКРАТИЧНА УКРАЇНА УКРАЇНА : ЩО? ДЕ? КОЛИ?
ВІКТОР ЮЩЕНКО ЗА ПОГЛИБЛЕННЯ КОНТАКТІВ МІЖ УКРАЇНОЮ І ДАНІЄЮ
Президент України Віктор Ющенко в ексклюзивному інтерв’ю датській газеті «Юлландс Постен» наголосив на необхідності подальшого поглиблення політичних і економічних контактів між Україною та Данією, повідомляє Укрінформ із посиланням на прес-службу глави держави.

З-поміж головних тем, порушених під час розмови,— стан і перспективи двосторонніх відносин, питання енергетичної безпеки, євроінтеграційний курс України.
Віктор Ющенко відзначив істотну активізацію торговельно-економічної співпраці України та Данії — лише за останній рік товарообіг між країнами збільшився на 58 відсотків. Водночас він наголосив на необхідності подальшого поглиблення політичних і економічних контактів між двома державами. За словами Президента, важливою була б також реалізація галузевих ініціатив, зокрема у сфері АПК за участю датських інвесторів.
Довідка. Загальнонаціональна щоденна газета «Юлландс Постен» заснована на початку 1990-х років і є одним з провідних ранкових видань Данії.

ДО КИЄВА ЗІ США ПРИБУЛА УНІКАЛЬНА КОЛЕКЦІЯ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Виставка «Шевченківські раритети», що містить безцінні автографи, рисунки, офорти, старі світлини Тараса Шевченка, відкрилася в Національному музеї літератури України. Це — унікальна колекція з Будинку-музею Тараса Шевченка, яка була вивезена на Захід під час Другої світової війни, а згодом тимчасово зберігалась в Українській Вільній Академії Наук у США.

«Знаменно, що ці раритети повернулися в Україну напередодні 193-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка»,— наголосив на урочистому відкритті виставки міністр культури і туризму Юрій Богуцький. Він висловив щиру подяку українцям, зокрема екс-президентові УВАН, професорові Олексі Біланюку та нинішньому її президентові, ректору Українського Вільного університету в Мюнхені, професорові Альберту Кіпі, які за кордонами української держави опікувалися цими реліквіями, не давши їм розпорошитися, зберегли їх для нинішнього і прийдешніх поколінь. «Нація лише тоді є нацією, коли вона має таких геніїв, як Шевченко. Ці раритети, які пройшли складний шлях під час Другої світової війни і в повоєнному житті, доповнюють нині всю велич постаті Кобзаря»,— зазначив він.
Ці експонати, які через понад шість десятиліть знову демонструються в Україні, є невід’ємною частиною нашої духовної спадщини, наголосив голова Національної ради з питань культури і духовності при Президентові України, директор Інституту літератури НАНУ Микола Жулинський.
Нещодавно ці матеріали надійшли з Нью-Йорка до Києва, і зберігатимуться віднині в Інституті літератури ім. Т. Г. Шевченка Національної академії наук України.
152 раритети — лише часточка втраченої під час Другої світової війни Шевченкіани. Багато що з вивезеного німецькою адміністрацією в жовтні 1943 року загинуло — музейні матеріали опинилися в одному з будинків Познанського університету в Польщі, який у квітні 1944-го був знищений під час бомбардування. Та дивним чином найціннішу частину колекції Андрію Терещенку, тодішньому директорові музею-будинку Тараса Шевченка, пощастило врятувати, і вона зберігалася в родині Андрія і Люби Терещенків у США. Після смерті Терещенків їхня довірена особа передала її на тимчасове зберігання до Української Вільної Академії Наук у США.
На виставці демонструються також унікальні матеріали з фонду № 1 Тараса Шевченка Інституту літератури.
Поверненням в Україну зазначених експонатів, відповідно до указу Президента України, розпочались заходи із ушанування двовікового ювілею Великого Кобзаря, йшлося на відкритті виставки.
також у паперовій версії читайте:
  • РАЇСА БОГАТИРЬОВА: «КАЙДАШЕВА СІМ'Я» — МОДЕЛЬ СЬОГОДНІШНЬОГО ЖИТТЯ УКРАЇНЦІВ
  • ЛЬВІВ ТОРГУЄ ЗЕМЛЕЮ
  • «ЕЛОКС» СПІВПРАЦЮЄ ЗІ СЛОВАЦЬКИМИ ЕЛЕКТРОАТОМНИКАМИ

назад »»»


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.u».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».